Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-08-2011, 19:31   #1
igorekts
 
Postów: n/a
Domyślnie Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Witam. Jestem posiadaczem Mondeo MK III r.2001 z silnikiem 2.0 duratec 145KM. Przebieg prawdziwy 112 tys. km. Serwisowane do listopada 2010 w ASO. Przy delikatnej jeździe w cyklu miejskim pali mi 10l. Prosiłbym Was drodzy koledzy, abyście nakreślili mi sprawę co i jak z LPG do tego autka, ponieważ jeśli chodzi o gaz w samochodach to jestem zielony. Nigdy nie miałem do czynienia z taką instalacją. Co byście radzili, jaką firmę, gdzie w Krakowie moglibyście polecić dobrych gazowników. Zależy mi także w razie czego na szybki serwis takiej instalacji ponieważ auto to moja praca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 09:02   #2
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

zakładając dzisiaj wybrał bym chyba BRC, a zakład ... Autotest A. Burda, w Czyżynach
serwisuje u nich swoją instalacje i wrażenia pozytywne

dlaczego tak, bo BRC to typówka, zakładałem w jednym, a serwisuje w innym i nie było żadnych problemów
podpinają kompa i jazda ...
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 10:00   #3
igorekts
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

a jak wygląda sprawa z osprzętem? moglibyście mi przybliżyć troszkę co dokładniej bym miał już założyć. o firmie BRC słyszałem, że to górna półka, także o Landirenzo, jeden z gazowników natomiast proponował mi Stag300 razem z lubryfikatorem. Jak myślićie czy to konieczne czy zbędne? Proszę o propozycje jakiś zestawów...
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 10:26   #4
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Cytat:
Napisał igorekts Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jak wygląda sprawa z osprzętem? moglibyście mi przybliżyć troszkę co dokładniej bym miał już założyć. o firmie BRC słyszałem, że to górna półka, także o Landirenzo
BRC to cały kit i w tym też jest zaleta, nie ma dobierania na zasadzie widzimisię gazownika

poszukaj bo temat konfiguracji przewija się co chwilę np
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co do lubry, ja mam, założone dla świętego spokoju Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2011, 20:45   #5
Kubulsen
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-04-2008
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk III GHIA, Kuga 2019
Silnik: benzyna 2,0 + LPG, 1,5 Ecoboost 150 KM
Rocznik: 2004, 2019
Postów: 83
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Za kasę którą wydasz na lubryfikację (montaż plus dolewki) wyregulujesz sobie (w razie konieczności) luzy zaworowe, a w przypadku lubryfikacji i tak nie wiadomo w ogole czy to coś pomaga. Zaszkodzić nie zaszkodzi (no może poza zasyfieniem kolektora dolotowego), ale korzyści z tego żadne. Dziwne, że nawet profesjonalne warsztaty ośmieszają sens zakładania lubryfikacji a ludzie dalej upierają się przy jej zakładaniu dla tzw. "świętego spokoju", to juz lepiej chyba dać na mszę, przynajmniej księżulo zakupi sobie trochę więcej wahy do swojej audicy a i święty spokój też jakoś załatwi u Najwyższego.
Kubulsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-10-2011, 14:33   #6
Broncoii
ford::amateur
 
Avatar Broncoii
 
Imię: Aro
Zarejestrowany: 31-07-2010
Skąd: 3Miasto/Warszawa
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.0 DutaTec 145 KM LPG
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Silnik ten sam :
2.0 Duratec 107 KW (145 KM) , w trochę nowszej wersji.
Instalacja :
Stag 4, reduktor Zavoli, wtrysk HANA 2000 (zielone), zbiornik 55 l (we wnęce koła).
Montaż w połowie września br.
Poza bieżącą regulacja po 1000 km i wyregulowaniem "pływających" obrotów na zimnym silniku (w fazie rozgrzewania na Pb) nie mogę nic zarzucić , ale w sumie zrobiłem dopiero niecałe 5.000 km.
__________________
Broncoii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2011, 08:59   #7
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Cytat:
Napisał konrad_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakładając dzisiaj wybrał bym chyba BRC, a zakład ... Autotest A. Burda, w Czyżynach
serwisuje u nich swoją instalacje i wrażenia pozytywne
rowniez polecam ten warsztat. widac, ze gosc zna sie na rzeczy. ja u niego regulowalem dwa MONDEA na hamowni w ostatnim czasie i powiem wam ze jestem bardzooo zadowolony. roznice sa odczuwalne w jednym jak i w drugim samochodzie, spalanie spadlo w obydwoch, silniki chetniej sie wkrecaja na obroty od najnizszego zakesu. ogolnie rewelka.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 13:50   #8
Siergieus
ford::amateur
 
Avatar Siergieus
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Skąd: Krakow
Model: Mondeo MK3 2.0 TDCI
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 8
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Cytat:
Napisał konrad_b Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zakładając dzisiaj wybrał bym chyba BRC, a zakład ... Autotest A. Burda, w Czyżynach
serwisuje u nich swoją instalacje i wrażenia pozytywne

dlaczego tak, bo BRC to typówka, zakładałem w jednym, a serwisuje w innym i nie było żadnych problemów
podpinają kompa i jazda ...
a ilie kosztuje taka instalacja gazowa? na forda all in?
Siergieus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 07:52   #9
konrad_b
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Krk
Model: C-max
Silnik: 1.8 120KM by LPG BRC SQ24
Rocznik: 2004
Postów: 379
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Cytat:
Napisał Siergieus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a ilie kosztuje taka instalacja gazowa? na forda all in?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
zadzwoń, podjedź i zapytaj, podają że od 2500zł
dwa lata temu płaciłem 2.8tyś
__________________
konrad_b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2012, 21:39   #10
Slawko
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Instalacja gazowa do Mondeo MkIII 2.0 duratec

Cytat:
Napisał igorekts Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeden z gazowników natomiast proponował mi Stag300 razem z lubryfikatorem.
bardzo dobry sterownik-mam polecam. co do lubryfikatora--hmmm, w/g mnie zbędny, to nic nie daje oprócz wydania kasy.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.