Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2014, 11:50   #1
mario4mr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Kolektor dolotowy - czyszczenie i założenie nowych podkładek.

Witam! Czy ktoś zdejmował kolektor dolotowy? Dużo z tym roboty? Wiąże się to z jakimś ryzykiem i szczególną ostrożnością? Za kilka dni jak otrzymam nowe podkładki (4 gumowe oringi) czeka mnie ta operacja (zrobię to sam czy zatrudnić mechaniora?). Jak już kolektor będzie wymontowany to muszę go porządnie wyczyścić, może ktoś czyścił i podzieli się uwagami? Pozdrawiam

mario4mr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 22:52   #2
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kolektor dolotowy - czyszczenie i założenie nowych podkładek.

A po jaką cholere będziesz zdejmował kolektor dolotowy w "duratorgu" ???
Jeśli już, to zakładając pokrywę zaworów (OSTROŻNIE !!!) załóż najpierw na króćce dolotowe/plastykowe owe oringi i posmaruj pastą uszczelniającą:
- raz, żeby było szczelniej
- dwa, żeby nie pospadały przy montażu
Powinieneś mieć na tych króćcach podkładki dociskowe (białe platykowe) - jeśli nie masz zastosuj podkładki płaskie, metalowe o odpowiedniej średnicy i grubości 1mm.
PAMIĘTAJ, że poza śrubami mocującymi pokrywę "od góry" są dwie jeszcze schowane "z tyłu" , nieco poniżej => po zdjęciu obudowy filtra pow. namacasz palcem łebek śruby na klucz "10" - najlepiej grzechotka z krótkim sztyftem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz mieć problem z założeniem/wciśnięciem owych króćców z uszczelkami/oringami w otwory dolotowe - ja, po prostu "wlazłem" na silnik i DELIKATNIE !!! stanąłem na pokrywie dzięki czemu wskoczyła na miejsce i dopiero wtedy (bez schodzenia jeszcze) założyłem te "tylne" śruby, potem te mocujące od góry. Dokręcałem równomiernie wszystkie, jak "ustawa przewiduje" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 08:04   #3
mario4mr
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2014
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: Kolektor dolotowy - czyszczenie i założenie nowych podkładek.

Będę go zdejmował gdyż jeden z oringów pod nim wyszedł bokiem, pękł i dmucha mi spod kolektora, a co za tym idzie, świszcze i puszcza czarne chmury. Przy tej okazji chcę też wyczyścić kolektor. Czy poza odkręcaniem śrubek mocujących trzeba coś więcej odpinać, odłączać...? Pasta uszczelniająca jakaś konkretna z konkretnym przeznaczeniem?

Ostatnio edytowane przez mario4mr ; 15-07-2014 o 08:07
mario4mr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-07-2014, 23:34   #4
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: Kolektor dolotowy - czyszczenie i założenie nowych podkładek.

Pamiętaj o odłączeniu ręcznej pompki paliwa, tzw. "gruszki" od pokrywy zaworów i przywiąż ją "z boku" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ; musisz ściągnąć filtr paliwa i jego mocowanie - łatwiej Ci będzie dobrać się do kolektora.
Rozpięcie grubej wiązki przewodów obok filtra paliwa następuje przez odciągnięcie do góry szarego półksiężyca, potem wypnij złączkę delikatnie ale stanowczo i ściąg kapturki (przewody elektr.) z wtrysków z całą listwą.
Po ściągnięciu filtru pow. pamiętaj o wypięciu kostki elektr. do podgrzewania paliwa we filtrze paliwa (pod spodem, na dwa kabelki zielona na zatrzask - po ściśnięciu puszcza); na rurze dolotowej powietrza od przepływomierza powietrza, tej tylnej masz pod spodem na wcisku podpięte przewody - jak masz wąziutkie rączki to dasz radę bez "ale..." ale jeśli nie ... - to będziesz klął Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokrywa zaworów siedzi mocno w kolektorze dolotowym (bo z głowicy schodzi na "tyk") więc użyj płaskiego, drewnianego kawałka styla i delikatnie podważ od strony akuma metodą "na dźwignię" - potem pójdzie lżej.
Nie używaj silikonów - najlepsza jest Pasta Uszczelniająca za ok 25 zeta tubka 200gram ale nie pamiętam nazwy ani producenta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , kolektor dolotowy



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.