Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-08-2009, 14:35   #1
wlja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Koło zębate wału korbowego

Witam
Szukałem ale nie znalazłem nigdzie - jak wygląda połączenie koła pasowego i koła zębatego oraz koła zębatego i wału korbowego? Domyślam się że są tam kołki, ale jakie maja wymiary, czym można je zastąpić?
pozdrawiam

wlja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-09-2009, 13:26   #2
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

Potrzebuejsz to jeszcze? Jak rozumiem chcesz wiedziec jak na wal montuje sie kolo zebate a potem kolo pasowe?
moge wrzucic zdjecia - na wale jest malu sworzen (rurka) i tu od razu napisze WAZNA UWAGE - sa dwa identyczne otwory na wale do tej blokady, ale moze ona byc zamontowana tylko we wlasciwej - inaczej zablokujesz doplyw oleju do zebatki!
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 08:51   #3
wlja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

mkaminski100 będę bardzo wdzięczny za zdjęcia: połączenie wału i zębatki oraz zębatki i koła pasowego.
W serwisie Forda kupiłem kołki (rurki o przekroju jak "rolada", zwijane) dł. 14mm fi. ok. 3,5mm Taki kołek ma najprawdopodobniej łączyć koło zębate i wał korbowy ale rysunki z serwisu Forda były wykonane mało dokładnie. Piszesz ze jest tam jeden kołek. Pokaz na zdjeciu który otwór jest na kołek. Do tej pory myślałem ze obydwa otwory są na kołki

Napisz jakie wymiary maja kołki oryginalne z połączenia wału i zębatki oraz zębatki i koła pasowego

Auto stoi rozebrane u mechanika, bo zębatka na wale się obróciła, rozrząd się przestawił i pogięło zawory. Zębatka była wcześniej wyciągana i nawiercana, widać na niej ślady uderzeń młotkiem, jakiś pseudofachowiec zamiast klina wsadził tam gwoździa i wszystko skręcił na chama kluczem pneumatycznym

czekam na odpowiedz
pozdrawiam
wlja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-09-2009, 21:05   #4
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

No wiec jest tak:

Na wale korbowym sa dwa otwory przeciwlegle do siebie. Zwroc uwage, ze jeden jest tylko nawierconym otworem (bez ujscia), a drugi ma nawiercony otwor na koncu, pod katem 90 stopni - idie od osi walu - ten zasila zebatle w olej.

W ten pierwszy wchodzi blokada czyli wlasnie ta zwinieta blaszka ktora trzeba lekko wbic. Jesli chodzi o zebatke to ona ma 2 odpowiadajace otwory- jeden gleboki na blokade, drugi plytki na rozprowadzenie oleju. Aha - jest tam tez cienka podkladka!

Zebatka jest wsuwana na wal (pozycjonuje ja tylko ten klin), potem dopasowujesz pokrywe, a wlasciwie pompe ktora w niej siedzi i na to nakrecasz kolo pasowe - nasadka 19. Nie pamietam momentu dokrecania, ale pewnie sporo ponad 200Nm

Tak wiec jak widzisz wszystko trzyma razem jedna sruba i kawalek blaszki.

Zdjecia w zalaczeniu.

Mam nadzieje, ze pomoglem, jesli masz pytania to postaram sie odpowiedziec.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-09-2009, 16:36   #5
wlja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

dzięki za zdjęcia i opis, wszystko co napisałeś jest dla mnie zrozumiałe, wytłumacz mi tylko co to za podkładka, jaką ma grubość, gdzie się znajduje - wydaje mi się ze bez niej się obędę bo do tej pory jeździłem bez podkładki.

Napisz jeszcze jaki kołek łączy (pozycjonuje) koło pasowe i zębatkę, czy taki sam jak miedzy zębatką a wałem?
pozdrawiam
wlja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 12:19   #6
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

Ta podkladka to cienka blaszka - 0.2. moze 0.3 mm, widoczna na drugim zdjeciu na wale. Ma dziurke na ten kolek i zobacz, ze po drugiej ma wyciecie kolo otowru na olej. To to czarniejsze kolko - zobacz dwa jezyczki wystajace na wewnetrznym obwodzie tej podkladki obierajace sie na tubie wystajacej z walu.
Kolo pasowe nie ma nic do pozycjonowania - walek whodzi w zebatke i skrecasz srube. Czyli na wal nakladasz zebatke tak zeby kolek wszedl w otwor, potem pokrywe z pompa (musisz ustawic pompe, zeby pasowala w plaskie naciecia na zebatce) a nastepnie wkladasz i przykrecasz kolo pasowe.
Ten niebieski silikon to badziewie i zostal zastapiony czarnym. Nie kupowalem nowej uszczelki, bo to zwykla blaszka - instant gasket wg mnie nadaje sie lepiej.
aha- jak bedziecie zakladali kolo paska rozrzadu na pompe to musisz je posmarowac dokladnie w srodku i dac silikon pod sruby!! Inaczej bedzie ciekl olej z kola pompy na pasek.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-09-2009, 19:44   #7
wlja
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-12-2008
Skąd: Ełk
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 40
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

Dzieki za cenne informacje, uszczelki poszukam w serwisie, jak tam ma być to lepiej ją kupić i założyć.

W kole pasowym mam otwór na kołek na 100% - przypatrz się swojemu

Jak pojawia się nowe problemy lub odpalę foczkę to napisze
pozdrawiam
wlja jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-09-2009, 11:41   #8
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Koło zębate wału korbowego

Zdjęcia i opis dotyczą TDCI więc może tym się różnią. U mnie nie widziałem otworu i kołek jaki widać na zębatce był już wciśnięty,.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.