Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2014, 19:47   #1
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Witam,

Od kilku dni nie gaśnie mi wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi. Dodatkowo przestało działać mi radio wraz z nawigacją (Travel Pilot FX). Miałem już wcześniej identyczny problem z radiem, ale po sprawdzeniu przez panów, którzy wymieniali mi akumulator prądu ładującego oraz stanu naładowania akumulatora wszystko wróciło do normy aż do teraz. Czy możecie podpowiedzieć co jest nie tak ?
Pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 10-03-2014 o 08:22
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 19:46   #2
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Nikt z Was nie spotkał się z podobnym problemem ?
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 20:16   #3
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Wyświetlacze gasną po pewnym czasie od zamknięcia. Może tego wcześniej nie zaobserwowałeś? Pisano wielokrotnie. Niektórych forumowiczów bardzo to denerwuje. Blaupunkt FX chyba Ci padł. Więcej tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 21:53   #4
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Wyświetlacz komputera w ogóle mi nie gaśnie. Czekam 1, 2, 3, 10 godzin i nic. Cały czas świeci. Myślę, że może to mieć związek z niedziałającym radiem. Wcześniej było tak, że tylko radio nie działało. Po sprawdzeniu napięcia na akumulatorze zaczęło grać.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2014, 22:15   #5
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Dziwna sprawa. Odłącz FX-a, może faktycznie on blokuje. Ze sprawdzaniem napięcia to mógłbyc przypadek. Badali prąd akumulatora i to go ożywiło na chwilę. W FX-sie jakieś pamięci łapią zimne luty i dzieją się cuda. Może tedi_k się odezwie, albo ktoś kto tak miał.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 19:51   #6
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Witam,

Byłem na tygodniu u elektromechanika. Obejrzał dokładnie samochód. Gdy do niego przyjechałem wyświetlacz komputera świecił non-stop (rozładował mi przez to akumulator) a nawigacja nie działała w ogóle. Po podłączeniu miernika prądu, odłączeniu i podpięciu klemy nawigacja zaczęła ponownie działać a po 15 minutach wyświetlacz komputera wyłączył się automatycznie. Dziś sprawdziłem akumulator i jest w pełni naładowany (zrobiłem w weekend małą traskę). Mechanik rozkłada ręce. Uważa, że to sprawa dla elektronika i zwala na nawigację. Czy rzeczywiście ona może coś knocić ? Dla mnie ewidentnie wygląda to tak, jakby podłączenie mierników pod klemę od akumulatora lub samo zresetowanie systemu powodowało naprawę na krótki czas problemu. Obawiałem się na początku, że wysiadła nawigacja, ale jak widać działa bez zastrzeżeń. Gdzie mogę szukać rozwiązania problemu, który gnębi mnie już od kilku tygodni ?
Pozdrawiam
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 21:29   #7
erniio
ford::average
 
Avatar erniio
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Stargard
Model: VW GOLF
Silnik: 1.6 TDI (105KM)
Rocznik: 2011
Postów: 105
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Pociesze cie, nie jesteś sam. Miałem taki sam przypadek z niegasnącym licznikiem. Sprawdz błędy jakie generuje ci np Elmconfig
erniio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 21:33   #8
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

@erniio Niestety nie mam kabla diagnostycznego więc pozostaje mi podjechanie do warsztatu. Czy udało Ci się rozwiązać problem ?
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2014, 23:23   #9
erniio
ford::average
 
Avatar erniio
 
Imię: Ernest
Zarejestrowany: 16-01-2012
Skąd: Stargard
Model: VW GOLF
Silnik: 1.6 TDI (105KM)
Rocznik: 2011
Postów: 105
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Koledzy z FORD FACH włączyli mi opcje "alarmu", aczkolwiek w twoim przypadku nie musi być to samo co u mnie. Gdybyś miał zegary przedliftowe to mógłby być obaw padających zimnych lutów. Badyl skąd jesteś tak a propo? .

PS.
Podjedz do elektryka niech ci sprawdzi pobór prądu w uśpieniu i normalnie
erniio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2014, 08:45   #10
badyl64
ford::average
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 26-04-2012
Skąd: Pruszków
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 164
Domyślnie Odp: Gaśnie wyświetlacz komputera po wyłączeniu silnika i zamknięciu drzwi ?

Mieszkam w Pruszkowie. Pobór prądu, który sprawdzał mi elekryk wykazał 3,5A przy włączonym wyświetlaczu komputera. Po tym jak się wyłączył po 15 minutach zszedł do 0,3A. Elektryk stwierdził, że wartość ta normalnie powinna wynosić 0,03 - 0,04A. Wygląda to tak, jakby gdzieś jeszcze świeciła się mała żarówka 3-4W (tak porównał to elektryk).
badyl64 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.