Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-01-2014, 11:38   #51
Piotrek_mk2
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Ząbki
Model: FOCUS
Silnik: 1.6 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam
Wielkie, wielkie dzieki kolego za konkretna odpowiedz i pomoc. O cos takiego wlasnie mi chodzilo. Z tego co widze to istnieje mozliwosc ewentualnej ingerencji w mechanizm wiec w razie potrzeby moze uda sie reanimacja.

Jeszcze raz wielkie dzieki za konkretna i rzeczowa odpoweidz.

Piotrek_mk2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-01-2014, 22:21   #52
KONRADONH
 
Postów: n/a
Question Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Trochę z innej beczki ale też dotyczy zamka -myślę że to dobre miejsce an to pytanie.

Kłopot pojawił się przy temperaturze -8 stopni Celsjusza.
Mianowicie w moim FORD FOCUS MK2 2005r. nie mogę od wewnątrz otworzyć drzwi kierowcy, od zewnątrz działa bez zarzutu.
Jeżeli przejadę 5-10 km klamka wewnętrzna działa poprawnie, bez zarzutu otwiera drzwi za każdym razem.
Nie znam schematu tych zamków więc nie wiem jak próbować to naprawić, proszę o pomoc. może ktoś spotkał się z takim problemem.
Wiem że rozbieranie całości jest pracochłonne (zwłaszcza od strony kierowcy) a zamek jest raczej solidną nierozbieralną konstrukcją.
Dziękuję za pomoc sugestię.

Może znacie jakieś firmy specjalizujące się w zamkach w Krakowie lub okolicach.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2014, 13:23   #53
Mir_009
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-07-2011
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus MK2
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 4
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam. Mam podobny problem - komputer sygnalizuje brak zamkniętych dzwi i nie ma możliwosci zamkniecia drzwi. Problem pojawił się ostatno podczas mrozów ale były wczesniej sygnały, że cos jest nie tak (czasami zamek reagował po paru kliknięciach na pilocie). Byłem w serwisie, gdzie odmrożono i przeczyszczono zamek. Mechanik powiedział, że przyczyną jest zawilgocenie elektroniki w zamku drzwi kierowcy i na długo takie czyszczenie nie wystarczy - najlepiej było by wymenić zamek. Faktycznie usterka wróciła następnego ranka. Zdecydowałem się w końcu na wymiane zamka. Zobaczę czy to pomoże.
Mir_009 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2014, 05:42   #54
RobekK4
ford::average
 
Avatar RobekK4
 
Zarejestrowany: 20-02-2011
Model: Focus II Kombi
Silnik: 2.0 Duratec Automat
Rocznik: 2006
Postów: 153
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał Mir_009 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... i na długo takie czyszczenie nie wystarczy...
.... Faktycznie usterka wróciła następnego ranka.
Mi wystarcza już trzeci rok. Tobie nawet na jedną noc nie pomogło. Reguły nie ma, o czym już tu wcześniej pisałem.
__________________
Pozdr@wiam
Robek
RobekK4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2014, 09:37   #55
teddis
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 23-04-2013
Skąd: Poznań
Model: Focus mk2
Silnik: 2.0
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

witam wszystkich!
taka sytuacja... otwieram auto z pilota (Fokus mk2,2007r 2.0tdci) wszadam i wracam do domu. Kiedy dojechałem i chciałem zamknąć z pilota auto pozostało bez odpowiedzi i tak jest do tej pory.
jako pierwsze wymieniłem baterię w pilocie, próbowałem zakodować pilota, ale ten nie chce wydać z siebie dźwięku że skumał się z centralą, sprawdziłem bezpieczniki (135,134).
Dodam, że nie mam problemu z zamykaniem kluczykiem wszystkie zamki schodzą i się blokują, klapa też, od środka też centralny działa, tylko pilot pozostaje niemy. Ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie szukać problemu? Kupić inny kluczyk i próbować kodować czy bardzie moduł centralnego? Będę wdzięczny za podopowiedź
teddis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 13:18   #56
sianes
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-03-2014
Model: focus mk2
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2005
Postów: 38
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Panowie mam podobny problem, auto focus mk2 2005. centralny zamyka wszytskie drzwi (wszystkie male klameczki rygluja sie) natomiast pociagniecie od zewnatrz za klamke pasazera otwiera wszytskie drzwi. opisane zdarzenie wystepuje losowo czasem zamyka normalnie. o co chodzi psikalem juz smarem silikonowym i wd 40 lecz wciaz raz jest dobrze a raz zle. czy jest jakis sposob abym recznie zamykal drzwi?
sianes jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-03-2014, 14:35   #57
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Cytat:
Napisał sianes Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie mam podobny problem, auto focus mk2 2005. centralny zamyka wszytskie drzwi (wszystkie male klameczki rygluja sie) natomiast pociagniecie od zewnatrz za klamke pasazera otwiera wszytskie drzwi. opisane zdarzenie wystepuje losowo czasem zamyka normalnie. o co chodzi psikalem juz smarem silikonowym i wd 40 lecz wciaz raz jest dobrze a raz zle. czy jest jakis sposob abym recznie zamykal drzwi?
Sianes nie dubluj postów!!!!!!Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2014, 20:34   #58
Vir
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-12-2014
Model: Focus
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam,

Dopadł mnie dzisiaj urok elektryki FF2 - w zasadzie nie wiem czy problem wcześniej występował. Po wieczornych zakupach wysiadając z auta, przypomniałem sobie o rękawiczkach na tylnej kanapie. Chwyciłem za klamkę, otworzyłem drzwi i zapaliła mi się żaróweczka "przecież zamykałem z centralki...".
Faktycznie, wszystkie drzwi łącznie z tylną klapą zamknięte, natomiast tylne od strony pasażera nie.
Otworzyłem wszycho z pilota, zamknąłem ponownie - tylne drzwi pasażera mogę otworzyć.
Otworzyłem z kluczyka, zamknąłem ponownie - tylne drzwi pasażera mogę otworzyć.
Domykałem drzwi mocniej, próbowałem ryglować od środka - sytuacja bez zmian.
Komputer nie zwraca żadnej informacji o otwartych drzwiach.
Jutro za dnia postaram się obadać wszystko dokładniej, bo z tego co piszecie temperatura na - i pojawia się elektryczny Copperfield.
Natomiast zastanawiam się czy to przypadkiem nie jest następstwo mojego działania tj. ze dwa dni temu woskowałem uszczelki w drzwiach. Wpadł mi w ręce na stacji wosk Trutle Wax. W sumie badziew w sztyfcie, który trzeba jeszcze szmatką po uszczelce rozprowadzać. I może faktycznie przy tej czynności sam coś wyczarowałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mniej jednak może ktoś będzie miał jakieś sugestie, na co konkretnie zwrócić uwagę ?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Vir jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2015, 22:52   #59
małolat97
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-04-2015
Skąd: Dąbrowa Gónicza
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 (100 HP) B + LPG
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Przy zepsutym siłowniku jedne drzwi zostały by nienaruszone (otwarte). Przy zepsutym czujniku, przeskok występuje na wszystkich.
małolat97 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2016, 20:43   #60
pawcio98
ford::average
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-04-2015
Skąd: małopolskie
Model: Focus
Silnik: 1,6 benzyna LPG
Rocznik: 2009
Postów: 55
Domyślnie Odp: Centralny zamek - po zamknięciu automatycznie się otwiera

Witam. Ponad rok temu zaczął mi szwankować centralny zamek, z pilota zawsze się otwierał ale już zamykał się raz na 20 razy. Parę dni temu rozebrałem GEM białe pudełko z bezpiecznikami nad nogami pasażera okazało się ze płytka wygląda tak [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] po oczyszczeniu przelutowaniu co gorszych lutów centralny z pilota zamyka się jak dawniej. Sadze ze objawy mogą być różne w zależności od tego na jakiej części druku siadła wilgoć, nie jest to skomplikowane warto sprawdzić jeśli ktoś ma problem z centralnym.
Pozdrawiam
pawcio98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.