Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2023, 13:01   #1
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Unhappy 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Witam serdecznie,

ręce opadają, wiec już szukam kogoś kto mógłby coś pomóc - doradzić bo nie wiem co się dzieje

Opis:

Wyciek oleju - wymiana uszczelniacza (fordowski) + nowe sprzęło (dwumasa została). Brak wycieku przez około 20kkm

Kolejny wyciek oleju - kolejny raz zdjęte sprzęgło i dwumasa - uszczelniacz Erlinga. Brak wycieku do dziś - przejechane 32kkm

Cholera nie wiem gdzie szukać przyczyny, dlaczego co chwile się leje. Jeśli by coś było nie tak po wymianie to chyba wyciek byłby odrazu - a tak to powoli nie stać mnie na zrzucanie sanek co 20 - 30kkm i nie wiem co się dzieje że tylko tyle wytrzymuje.

Czy w tym silniku Q4BA trzeba na coś konkretnie zrócić uwagę? Co posprawdzać przy kolejnej wymianie?

MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 14:42   #2
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: (MKIv 2.2 175km) - trzecia wymiana uszczelniacza wału

A cieknie przez uszczelniacz czy naokolo uszczelniacza ? Przerabiałem temat w innym aucie niż Mondeo. Uszczelniacz tez 3 razy wymienianiany i po pewnym czasie ciekło. Po bliższym przyjrzeniu się wyszło na jaw, że podczas pierwszej wymiany uszczelniacza mechanik wyciągał uszczelniacz śrubokrętem i porysował metal dookoła uszczelniacza. Nowy trzymał chwile, a potem ciekło dookoła. Problem nie został rozwiązany, nowemu właścicielowi to nie przeszkadza, bo nie jeździ zbyt wiele.
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2023, 20:52   #3
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Wymieniałem u siebie uszczelniacz wału w DW10C przy przebiegu 231tyś, w DW12 jest ten sam. Tak naprawdę uszczelniacz wału nie puścił był nadal ok mimo, że olej zalał cała podłogę. Wszyscy mechanicy wymieniają uszczelnienie wału, pakują silikon, który częściowo załatwia sprawę by po dłuższym lub krótszym czasie nadal ciekło. Należy trochę poczytać, zasięgnąć informacji, dowiedzieć się co to za silnik i zajrzeć do serwisówki peugeota. Tam niespodzianka. Wymiana uszczelniacza wału wraz z uszczelnieniem podpory 4 panewki wału co 10 lat lub 180 tyś. Właśnie puszczają uszczelnienia podpory 4 panewki wału, koszt 2 uszczelek śmieszny.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Linki do zakupu uszczelek, gdyby ktoś śmiał się stwierdzić, że wypisuję głupoty i takich uszczelek podpory 4 panewki wału nie ma. Niestety trochę roboty jest, trzeba zdjąć miskę oraz podstawę miski.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20230811_150038.jpg (99.9 KB, 62 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230811_150042.jpg (98.4 KB, 57 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230727_193937.jpg (83.1 KB, 53 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 20230811_150313.jpg (95.0 KB, 49 wyświetleń)
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 11:01   #4
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Cytat:
Napisał franciszekmg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszyscy mechanicy wymieniają uszczelnienie wału, pakują silikon, który częściowo załatwia sprawę by po dłuższym lub krótszym czasie nadal ciekło. Należy trochę poczytać, zasięgnąć informacji, dowiedzieć się co to za silnik i zajrzeć do serwisówki peugeota. Tam niespodzianka. Wymiana uszczelniacza wału wraz z uszczelnieniem podpory 4 panewki wału co 10 lat lub 180 tyś. Właśnie puszczają uszczelnienia podpory 4 panewki wału, koszt 2 uszczelek śmieszny.
Właśnie mechanik mi to samo powiedział aby dowiedzieć się co jeszcze w tym silniku należy wymienić bo to nie jest normą by co dwie wymiany oleju jechać i zrzucać sanki ;/

Muszę się ciężko zastanowić, bo teraz czeka mnie większa inwetycja - dwumasa + sprzegło (dwumasa -350kkm ujechała i nadal uważam że 60kkm by nawet nie dała znaku Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ), musiałbym to teraz ogarnąć przy jednej robocie aby już tam nic nie grzebać..

Mam rówież wycenę z ASO i nic poza uszczelniaczem nie ma wypisanego.

Spróbuję jeszcze jutro podzwonić po Fordowskich specjalistycznych warsztatach co oni na to i czy by mi to umieli ogarnąć tak na cacy.

Dziękuje bardzo za podpowiedź

Ostatnio edytowane przez MasterBurn ; 29-10-2023 o 11:03
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 12:21   #5
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Czyli mechanik przyznał się, że tych dwóch dodatkowych uszczelek podpory 4 panewki wału nie wymienił?
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 13:57   #6
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,605
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

I jeszcze jak rozumiem kazał klientowi dowiedzieć się co jeszcze trzeba wymienić… Świetny mechanik, nie ma co.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-10-2023, 14:48   #7
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Może mam szczęście, ale ma tego swojego mechanika od 2010 roku, trafiłem do niego przez przypadek. Pilna wymiana łożyska w bębnie jeszcze laguna 1, na drugi dzień wyjazd na wakacje. Przy okazji ogarnął resztę rzeczy i od tej pory trzymam się niego. Od razu wiedział co tutaj należy zrobić, wymienić, może też fakt, że w rodzinie ma C5 z tym silnikiem i już tam to robił. Prawda jest taka, że zawsze się przyznaje jak coś w danym modelu robi pierwszy raz. Przy okazji też wymienił uszczelniacze półosi w skrzyni gdyż była na wierzchu, prawie 3 dni roboty.
Druga strona, ja zawsze szukam i czytam co i jak należy zrobić. Tak więc jadąc do mechanika już sam wiem co powinien zrobić i jak. PO prostu jestem ciekawski, wiele rzeczy sam robię.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2023, 19:28   #8
MasterBurn
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 11-01-2009
Skąd: Opolskie
Model: Mondeo MK4 Kombi
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 166
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Uszczelniacz wymieniony, plus wszystkie wymienione tutaj podpowiedzi.
Wymieniłem już również dwumasę i sprzęgło z dociskiem.

Dam znać czy wytrzyma 30kkm Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Tak już dopowiem, po wymianie kplt sprzęgła po 200km auto dostało drgań i utrzymywały się aż przejechałem 1100km (głównie autostra). Teraz chodzi jak talala... Dziękuję bardzo za pomoc
MasterBurn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 11:52   #9
rysiek018
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 01-03-2009
Model: focus
Silnik: 2.0 16v
Rocznik: 2003
Postów: 8
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Jeśli to nie problem podaj koszt wymiany uszczelniacza wału oraz podpory wału Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u mnie uszelniacz waly cieknie i zastanawiam się czy to robić :/
rysiek018 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-01-2024, 13:04   #10
franciszekmg
ford::average
 
Imię: Franciszek
Zarejestrowany: 08-04-2014
Skąd: Przemyśl
Model: S-Max, Platinium X
Silnik: 2.0 TDCI, DW10C
Rocznik: 11.2010
Postów: 133
Domyślnie Odp: 2.2 175KM - trzecia wymiana uszczelniacza wału

Oryginalne uszczelki po ok 10 zł szt. jest ich dwie oraz koszt uszczelniacza wału. Jeśli wymieniasz uszczelniacz wału to pasuje je wymienić gdyż narusza się uszczelnienie podpory. Dodatkowy koszt to zdjęcie miski oraz podpory miski i odkręcenie sprężarki klimatyzacji łącznie ok 200-400 zł ale masz spokój. Przy okazji można wyczyścić miskę i sprawdzić czy smok pompy olejowej jest czysty.
franciszekmg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.