Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2010, 05:59   #1
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

czy zauwazyliscie zmniejszone spalanie na zimowym paliwie? moze powodem jest zimne powietrze , albo poprostu lepsza jakos paliwa. standardowo latem jak przejechalem 450 km to bylo ok na baku. teraz spokojnie robie 450 i jeszcze prawie jedna kreska na wskazniku zostala. moze i troszke ostrozniej jezdzi sie w miescie , ale i tak na wysokich obrotach

kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 08:46   #2
bosiek
ford::average
 
Avatar bosiek
 
Zarejestrowany: 22-03-2009
Model: Ford C-max
Silnik: 1.8 TDci
Rocznik: 2006
Postów: 138
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

mój max "oszczędza" na trasie wg wskazań komputera a tak różnie pali. Wg licznika na motostat był okres, że palił średnio 5.5 potem np. 7 a jazda mniej więcej ta sama. Prawie na każdym zbiorniku mam trasę co najmniej 200km dlatego wynik końcowy jest niezły.
bosiek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 10:57   #3
kim
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2009
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCi
Rocznik: 2005
Postów: 223
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

Mogę potwierdzić, że spalanie w zimie mi nie wzrosło a nawet delikatnie spadło - o 0,02-0,04 ale zawsze coś. Dodatkowo mniej jeździłem w trasie, więcej w mieście.
Z ciekawostek – na paliwie letnim komputer zaniżał spalanie, na przejściowym pokazywał tak jak trzeba, teraz spalanie zawyża.
kim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 10:59   #4
marttines1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 02-01-2010
Skąd: Sosnowiec
Model: Ford C-Max
Silnik: 1.6 TDCi 90 KM
Rocznik: 2007
Postów: 30
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy zauwazyliscie zmniejszone spalanie na zimowym paliwie? moze powodem jest zimne powietrze , albo poprostu lepsza jakos paliwa. standardowo latem jak przejechalem 450 km to bylo ok na baku. teraz spokojnie robie 450 i jeszcze prawie jedna kreska na wskazniku zostala. moze i troszke ostrozniej jezdzi sie w miescie , ale i tak na wysokich obrotach
Co to znaczy "zimowe paliwo" i gdzie można je kupić? Ja na baku robię 800 km a tankuje zwykły diesel.
marttines1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 11:17   #5
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

zimowe paliwo masz na kazdej stacji. jest to jakies tam wzbogacone paliwo ,aby parafina sie nie wydzielala na zimnie. tak sie potocznie mowi. 800km to ja nie zrobieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jakos ciezka noga. ale tak 650 daje rade Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez kolopeter ; 03-02-2010 o 13:25
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 11:29   #6
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tag
A jaki jest ten TAG ?? Jak on brzmi? To jest już szczyt niechlujstwa.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 11:33   #7
nubus
ford::average
 
Avatar nubus
 
Zarejestrowany: 18-12-2006
Skąd: Police
Model: Transit
Silnik: 2.0 tddi
Rocznik: 2002
Postów: 167
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

Ja jak miałem diesla to w zimę minimalnie więcej palił....ale to jakoś zamykało się do 0.5 litra
nubus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 13:41   #8
kolopeter
ford::professional
 
Zarejestrowany: 05-06-2007
Skąd: Szczecin
Model: S-max FL, Ecopasqda st-line,Edge 2fl
Silnik: 2.0 tdci, 1.0 w 3 cyl at6, 2.0 w 4cyl at8
Rocznik: 2010,2018,2019
Postów: 1,756
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

subratri, juz poprawilem tag na tak.pisze ,zeby nie bylo ,ze nie wiadomo o co ci chodzi.
w sumie widze ,ze nie masz sie czego czepic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. a czy to jest szczyt niechlujstwa... hmm, nie wiem, moze masz czystsza klawiature i wiecej czasu na zajmowanie sie takimi pierdolami.
a wracajac do tematu. w sumie przez lato lalem to lepsiejsze paliwo shella, a teraz zwykle. w sumie jakies mam odczucie , ze to tansze shelmowskie paliwo jest jakies bardziej ekonomiczne i to ze wzgledu na cene, jak i ilosc km
kolopeter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 17:31   #9
MMarcin76
FCP member
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-01-2009
Skąd: Szczecinek
Model: C-MAX
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 11.2004
Postów: 227
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

A może to wynik nie załączającej się klimy?
MMarcin76 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2010, 18:48   #10
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: nizsze spalanie na paliwie zimowym ??

Cytat:
Napisał kolopeter Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri, juz poprawilem tag na tak.pisze ,zeby nie bylo ,ze nie wiadomo o co ci chodzi.
w sumie widze ,ze nie masz sie czego czepic . a czy to jest szczyt niechlujstwa... hmm, nie wiem, moze masz czystsza klawiature i wiecej czasu na zajmowanie sie takimi pierdolami.
nie nie, ja mam bardzo duży problem z pisaniem bez błędów, ale taki to przegięcie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. te dwie litery leżą tak daleko od siebie... to nawet nie ta sama dłoń Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
a jeśli o spalanie, to zimne powietrze i wyłączona klima powinny załatwić nam jakieś 0,7 do 1 litra.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:28.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.