Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-07-2008, 14:36   #1
Mr_Q
ford::average
 
Avatar Mr_Q
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 09-03-2008
Skąd: Przemyśl, podkarpacie
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI
Rocznik: 2002
Postów: 81
Domyślnie Czujniki parkowania (nie przestaje mrugać)

Witam, mam taki problem gdy wlaczam Parktronic przycisk zaczyna mrugac i caly czas piszczy glosniczek od Ptronica, pozniej jest juz cisza ale miganie nie ustaje, czy ktos z was zna przyczyne ? i jak to naprawic ?

__________________
The Ford Family
2x Ford Galaxy 1.9 TDI GHIA 2002 r
Ford Scorpio 2.0 GHIA 1996 r

Ostatnio edytowane przez deku ; 17-02-2016 o 10:47 Powód: prefix i tytuł
Mr_Q jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2008, 20:36   #2
zlo2002
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-02-2007
Skąd: Olsztyn
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2003
Postów: 22
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

Miałem coś podobnego. Podczas zakładania przedniego zderzaka gościu fachowiec przyciął wiązkę i spowodował zwarcie. Doszedłem do tego bez zdejmowania zderzaka. Prawidłowo działający czujnik wysyła impulsy i jeśli dotkniesz jego powierzchnię palcem to powinieneś czuć coś jakby pulsowanie. Zamieniając czujniki miejscami możesz dojść czy to awaria czujnika czy gdzieś dalej. Jest to oczywiście metoda amatorska, jeśli masz dojście do kompa to on po diagnostyce określi w obwodzie którego czujnika jest defekt. Dalej już trzeba szukać samemu.
__________________
galaxy 1,9 TDI '03
zlo2002 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2008, 11:13   #3
smithpl
ford::average
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: Warszawa
Model: Ford Galaxy MK2
Silnik: 1900
Rocznik: 2004
Postów: 91
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

To informacja ze ktorys z czujnikow padl lub sie odlaczyl, jak padnie ci czujnik to caly parktronik nie dziala,

W zaleznosci ktory glosnik ci dlugo piszczy ( przod, tyl) to tam jest padniety czujnik

Jak podlaczysz VAG'a to ci dokladnie powie ktory ( mialem to samo )
smithpl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2009, 08:37   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie

:fcp8 No właśnie,tak jak w temacie.Wiadomo z Fordem nigdy za dobrze być nie może,czyli jak do wczoraj nie działał dogrzewacz to od dziś pewnie powoli przestaje działać już parktronic z tyłu.Wczoraj było jeszcze wszystko lux,a dziś włączam wsteczny,za mną nic nie ma a on zaczyna migać i popiskiwać sam z siebie,cieńszym piskiem... :fcp5
Powiem odrazu że na Vagu błędu nie ma takiego i że raz jest normalnie a raz tak jak opisałem...co to ku... jest!?!?!?
Ach te fordy.... (i ich "nie"zawodność) Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. :573:

No i wygląda na to że po kłopocie.Nazbierało sie błota pod wew stroną zderzaka przy czujniku i był jakiś błąd,wyczyściłem i jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jednak z rana dalej lipa,nie wiem może jakaś wilgoć czy cos,bo potem odchodzi...
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 26-02-2009 o 08:50
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2009, 21:35   #5
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

ja juz gdzies pisalem co z tym zrobic :fcp27 :fcp27 :fcp27
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 09:48   #6
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

Gdzie pisales???Podaj to tutaj.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 10:05   #7
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

to zartem bylo, ja bym dziadostwo zlikwidowal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. to najglupsza rzecz jaka zostala zainstalowana w aucie, to taki gadzet dla przyglupiej blondynki.
sory ze Ci dalem nadizeje na rozwiazanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a tak serio!
jesli po wyrwaniu snigu zaczelo na jakis czas dzialac to znaczy ze masz tam jakies kable poza izolacja, nazbierala sie wilgoc i wali do masy!!

ale wlasciwie to dobrze ze te oglupiacze maja autodestrukcyjne sklonnosci, umaczy cie umeczy az wkoncu dojdziesz do wniosku ze czas znowu zaczac parkowac jak kierowca samochodem a nie jak lodz podwodna - na sonarach !!
:fcp27
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 10:10   #8
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie

Aha... :/ No też cos czuje ze to jakas wilgoć,przejrze to jutro i z VAGiem jak wkoncu kupie.

P.S.Co do samego systemu,to nie wiem dlaczego go nie lubisz,dla mnie to super sprawa szczegolnie przy wymiarach Galaxy i cofaniu do tyłu na zatłoczonych nasz polskich parkingach,z przodu może i tak potrzebne nie są,ale z tyłu przydają się.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.

Ostatnio edytowane przez subratri ; 26-02-2009 o 08:51
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 10:26   #9
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

Cytat:
szczegolnie przy wymiarach Galaxy
a wiesz jakie sa te wymiary?? jak zwyklego kombi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cytat:
i cofaniu do tyłu na zatłoczonych nasz polskich parkingach
he a jak juz wycofasz to zostawiasz tyle miejsca ze smartem wjezdzaja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

a no i z takich badziewi nie ma zadnego porzytku na
Cytat:
zatłoczonych ... parkingach
co najwyzej na polu sie moze przydac!!! tam jest wystarczajaco duzo miejsca zeby tego urzywac!!! ale mniejsza o moje zdanie!!
uwazaj tylko na slupki i male dzieci jak cofasz na "sluch" a nie na lusterka i wlasne a nie elektroniczne oczy.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2009, 10:34   #10
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Re: Problem z Parktronic'iem

Hehe dobre dobre :fcp2 Cofam opierając sie przede wszystkim na lusterach i oczach :fcp15 ale czujniczki mi dodatkowo troche ulepszają to,może ty masz czujnik z boku na drzwiach i tylko 1 dlatego masz jakieś kłopoty he? :fcp2 :fcp18 :fcp13 :fcp14 :fcp27
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:03.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.