Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-01-2011, 20:55   #11
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

bruti masz całkowitą rację,ale myślę że spora ilość oszustów dało by radę wyeliminować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przejrzyj ogłoszenia tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] zobacz jakie przebiegi maja auta,99% realne

Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-01-2011, 21:50   #12
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

Cytat:
Napisał Assan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No to niech wpisują przebieg w dokumenty auta przy każdym przeglądzie (tak jak mi wpisują )
no wpisują ale można cofać licznik pomiędzy przeglądami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dość popularna praktyka. Robisz w ciągu roku 60 a na przeglądzie przybyło Ci 8. Ja kupiłem audi z walniętym licznikiem kilometrów. Nie zwróciłem uwagi bo i przebieg mnie nie interesował w aucie z 92... Na liczniku miał 191 ostatnio kiedyś zaskoczył i jest 192. Olej już dwa razy wymieniłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. skąd mam wiedzieć ile przejechałem??

a tak swoją drogą to po stanie silnika wnioskuję że ma już ze 350 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale szybciej się szyby skruszą niż silnik całkiem zdechnie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 04:42   #13
Assan
ford::expert
 
Avatar Assan
 
Zarejestrowany: 14-03-2005
Skąd: Uurainen (Fin)
Model: Focus , Suzuki DL 650 V-Strom
Silnik: 1,6 , 650
Rocznik: 1999 , 2005
Postów: 3,325
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

subratri
Cytat:
Napisał Assan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
spora ilość oszustów dało by radę wyeliminować
czytaj ze zrozumieniem,pozatym maja sposoby na zapobieganie takim incydentom,nie znajdziesz warsztatu który to zrobi no a elektonika jest doś ciężko samemu cofać i powiedz ilu ludziom sie chce w to bawić pomiedzy przegladami?
Assan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 09:31   #14
subratri
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 31-07-2007
Skąd: Częstochowa - Genewa (3-miasto czasami)
Model: Galaxy Ghia
Silnik: 2,8
Rocznik: '97
Postów: 3,551
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

No niewielu. Ale wiem, że tak robią. To nie mój pomysł tylko podejrzany u bliźnich. Wcale nie polaków i nie gości z krajów trzeciego świata. I szczerze mówiąc widzę w tym dużo logiki. Sam przebieg mówi niewiele o stopniu wyeksploatowania samochodu. Gdyby komp notwotał równolegle godziny pracy to było by się na czym oprzeć a tak... samochód może mieć nakręcone 200k po autostradach i jest jak nowy, a może mieć nakręcone 70k w mieście i jest w stanie gorszym od tego co ma 200 bo pracował 3 razy dłużej w dużo gorszych warunkach i eksploatował każdą część na maxa... Przebieg to żadna informacja. Nie wiem czemu jest do niego przywiązywana aż tak wielka waga. Ale to znowu zbacza z tematu. Pomysł karania za cofanie wydaje mi się lekko chybiony. Raz że ciężki do udowodnienia, dwa nie czyni to krzywdy i nie niszczy samochodu. Oszustwo żadne bo i tak z przebiegu nic nie wynika. Tak na dobrą sprawę nawet wymiana oleju po samym przebiegu jest pomyłką.
subratri jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 10:09   #15
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

Rozmawiałem z handlarzem i to się nazywa "korekta stanu licznika", i np. ma to miejsce podczas zmiany silnika i jest to podobno zgodne z prawem. Ba, nawet na taką usługę faktury wystawiają!!!

W Polsce jest pełne przyzwolenie na takie praktyki!!! A zobaczcie, kupuje sie auto z cofniętym o połowę licznikiem, coś tam się wymieni i nadal lata parę lat, więc dla mnie to bez sensu.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 13:53   #16
marko1967
ford::beginner
 
Avatar marko1967
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 21-11-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: ford focus kombi mk1
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

Cytat:
Napisał zsberg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A zobaczcie, kupuje sie auto z cofniętym o połowę licznikiem, coś tam się wymieni i nadal lata parę lat, więc dla mnie to bez sensu
Jednak ma to sens. Jest pewna róznica przy kupnie bo to same auto ale z przebiegem o 100tyś większym będzie tańsze.Przecierz cofanie liczników jest po to aby zwiększyć wartość auta a klienta nabić w butelkie
__________________
marko1967 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 14:25   #17
zsberg
ford::professional
 
Avatar zsberg
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 13-08-2009
Skąd: Płock
Model: Mondeo MKI
Silnik: 1.8 TD 90KM
Rocznik: 4.1995
Postów: 1,217
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

W sumie masz racje. W Polsce jest magiczna bariera 200 000. Ostatnio szukałem auta i trafiłem na dwa z niemal 100% pewnością o autentyczności przebiegu. Oba miały ok. 225 000 z czego jedno wyglądało jak nowe, a drugie istny wrak na kołach.
__________________
Pilnować będziesz poziomu oleju w silniku, bo turbina Twa potrzebuje go niezmiernie, a wymiany oleju pilnować będziesz bardziej, niźli wierności kobiałki Twej. Lepsza bowiem niewierność małżeńska, niźli w dieslu Twoim malutka usterka
zsberg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 14:39   #18
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

Najlepszy sposób to raz w miesiącu aktualizować sobie przebieg w tym temacie i po kłopocie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. http://forum.fordclubpolska.org/show...asze+przebiegi
no bo kto mi uwierzy później ze 4 rok leci i 52 tyś km przebiegu w dieslu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 15:05   #19
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

Ludzie się podniecają takim artykułem że 8 lat za oszustwo a to zwykła bujda. W artykule jedynie wspomniano, że koleś ma postawione zarzuty, do wyroku - jeżeli w ogóle dojdzie - jest jeszcze długa droga. Sąd może np. umorzyć postępowanie powołując się na niską szkodliwość społeczną czynu, co miało już wielokrotnie miejsce w polskim wymiarze sprawiedliwości (lub też na inną klauzulę generalną). Nawet jeżeli facet zostanie skazany, dostanie 6 m-cy w zawiasach na 1 rok, działalność gospodarczą zarjestruje na żonę/matkę/dziadka itp i dalej będzie wałki kręcić... 8 lat z aoszustwo w polsce - śmiać mi się chce, za handlowanie dragami ludzie dostają zawiasy a to przecież dużo cięższy "kaliber"
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-01-2011, 15:14   #20
pbobek
ford::advanced
 
Avatar pbobek
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 06-10-2009
Skąd: WS/WI/WU
Model: S-max/QQJ11
Silnik: 2.0 TDCi 185KM/400Nm by Heko /DIG-T
Rocznik: 2009/2016
Postów: 464
Domyślnie Odp: Pucha za cofanie liczników

Cytat:
kto mi uwierzy później ze 4 rok leci i 52 tyś km przebiegu w dieslu
No właśnie bo każdy myśli że jak ktoś kupuje diesla to musi tłuc rocznie tysiące km.
Jeśli można spytać dlaczego u Ciebie diesel?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. sorry za małe OT
pbobek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:40.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.