Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-01-2023, 12:46   #1
Marcin30
ford::average
 
Avatar Marcin30
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 07-03-2007
Skąd: Lublin
Model: Kuga Mk2
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 69
Domyślnie Natychmiastowy serwis silnika Błędy P188D, U0437, U0415, U100B, U3003.

Witam.
Ford Kuga mk2 2.0 tdci 140km przełączone na 163km. Przebieg 189000km.
4x4
Mam pewien problem.
Czasami, tylko przy wyjeździe w Polskę poza miasto wyskakuje info o awarii silnika i natychmiastowym serwisie. Obcina wtedy moc i jest to czuć. Wolniej sie rozpedza i tylko do okolo 100 km/h. Po wylaczeniu silnika i odczekaniu kilku minut info znika po czym po kilku kilometrach znowu się pojawia. A czasami przejade 500 km i jest cisza. Dodatkowo ostatnio doszły info o awarii AWD i niedziałającej pomocy przy pojeździe pod górę. Ostatnie dwa gasnął po przejechaniu kilkuset metrów a włączają się od razu po odpaleniu silnika. Błędy nie wyskoczyły ale po podłączeniu forscana znalazło następujące:
P188D, U0437, U0415, U100B, U3003.
Najbardziej martwi mnie to info o natychmiastowym serwisie silnika. Dzieje się to tylko w trasie lub jak jestem poza miejscem zamieszkania. Czy ma to może związek z większym obciążeniem silnika (cztery osoby i walizki). Kiedyś w górach wyskoczył błąd i facet po odczytaniu go powiedział, że był niewłaściwy przeplyw powietrza.
Samochód po regeneracji i wymianie tylnego mostu.
Moze ktoś ma jakąś wiedzę na te tematy i pomoże.
Pozdrawiam Marcin.

__________________
Szerokiej drogi :-)
Marcin30 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-03-2023, 11:18   #2
Macko-2
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 27-12-2006
Skąd: podkarpackie
Model: Kuga II FL VIGNALE
Silnik: 2.0 TDCI 180 KM
Rocznik: 2018
Postów: 41
Domyślnie Odp: Natychmiastowy serwis silnika Błędy P188D, U0437, U0415, U100B, U3003.

Miałem podobny problem w Kudze 2.0TDCI 136 KM z automatem. Co kilkanaście kilometrów w trasie, taki właśnie komunikat. U mnie przyczyną było brak odpowiedniej masy tzn. Wyczyściłem wszystkie styki masowe i je nasmarowałem - od klemy "-" do karoserii w komorze silnika (pod filtrem powietrza), do silnika i skrzyni biegów oraz połączenia masowe pod dywanikiem u pasażera. U mnie to pomogło. Fachowiec orzekła, że czujniki "wariowały" i generowały nieprawidłowe wartości z powodu zwiększonej rezystancji po stronie masy.
Macko-2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2023, 11:18   #3
arturzx
ford::beginner
 
Imię: Artur
Zarejestrowany: 14-05-2019
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2019
Postów: 31
Domyślnie Odp: Natychmiastowy serwis silnika Błędy P188D, U0437, U0415, U100B, U3003.

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dobrze fachowieć gada ;-) Często w sytuacji gdzie jednocześnie wyskakuje naraz dużo błędów właśnie wskazuje to na problem z masą i właśnie napięcia z czujników są*poza zakresem pomiarowym. Kiedyś miałem podobnie w motocyklu i zmarnowałem na to cały dzień - na postoju wszystko działało a jak się wyjeżdżało to się*pojawiały różne błędy bo były drgania od dziur i przemieszczenia się*i winowajcą okazała się*poluzowana klema :-)
arturzx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2024, 09:15   #4
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Natychmiastowy serwis silnika Błędy P188D, U0437, U0415, U100B, U3003.

Mam ten sam problem tyle ze escape 2016. Za każdym razem po odpaleniu silnika wyskakuje błąd AWD. Na zgaszonym kasuje błędy, po odpaleniu odrazu wracają.
Błąd na ABS u0437 Odebrano nieprawidłowe dane z modułu sterującego osi tylnej.
Błąd na PCM p188D Obwód sprzężenia zwrotnego modułu przekaźnika napędu na wszystkie koła
Opis: - Moduł PCM wykrywa przerwę, zwarcie do masy lub napięcie w obwodzie sprzężenia zwrotnego. - Moduł przekaźnika AWD może nie zezwalać na działanie napędu na wszystkie koła (AWD).

W tylnym moście jest czujnik, wiązkę sprawdziłem i jest cała. Przekaźnik AWD dostaje zasilanie i mase. Po całkowitym odpięciu przekaźnika błędy są takie same. Na czujnik w moście nie puszcza napięcia nawet szczątkowego. W necie znalazłem ze w moście powinien być zawór sterujący, jest tam słaby dostęp i nic takiego nie namierzyłem.
Zagłębiał sie ktoś w ten problem ???
__________________
Elektronika, modyfikacje, dorabianie kluczyków, dopisywanie TPMS.
Mińsk Mazowiecki tel: 511246350
https://www.facebook.com/AutoMotUr
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.