Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-05-2011, 13:21   #1
dzgdz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2010
Skąd: wawa
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 150KM
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie GHIA a przyciemniane szyby

Witam,

Jesienią stałem się (szczęśliwym) posiadaczem Galaxy. Problem z ogrzewaczem udało mi się rozwiązać i w samochodzie robi się szybko przyjemnie ciepło.

Teraz zastanawiam się jak to będzie latem, tzn. czy samochód będzie się odpowiednio szybko wychładzał.

Mam wersję GHIA, podwójny układ klimatyzacji oraz nawiewy w suficie na drugi i trzeci rząd.

Natomiast nie mam przyciemnionych szyb (tylko takie zazielenione), a widzę że sporo samochodów na mieście ma szyby przyciemnione.

I tu pojawia się pytanie:

Czy to fabryczny pomysł, że Galaxy z podwójną klimatyzacją, nawiewami i zielonkawymi szybami nie ma przyciemnianych szyb?

Czy to po prostu dodatek, którego pierwszy właściciel sobie nie zażyczył…

Zbliża się lato i wyjazdy z małymi dzieciakami, a ja się zastanawiam czy kupować rolety, zainwestować w przyciemniane szyby czy tez może olać temat…

Ponadto zastanawiam się czy przy przyciemnianych szybach nie zgłupieje samo-przyciemniające się lusterko wsteczne (zresztą to jest wspaniały patent)…

Pozdrawiam

dzgdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 13:52   #2
bart07
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 09-05-2009
Skąd: Koszalin
Model: Sharan
Silnik: AUY Tiptronic
Rocznik: 2003
Postów: 414
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

W wersji z klimą dwustrefową są przyciemniane szyby - takie jak u ciebie. To co widzisz na innych SAGach to folie.

Ja mam akwarium i zasłonki dają radę. Najlepsze = najtańsze. Żadne rolety za x zł się nie sprawdziły. Dzieciaki jak były małe zrywały wszelkie zasłonki i niszczyły, teraz jak są starsze to sami przyklejają skąd im świeci. Przed wyjazdem wietrzenie poprzez otwarcie 5 drzwi. Klima 1 strefowa PRAWIE daje radę.

Bart

Ostatnio edytowane przez bart07 ; 09-05-2011 o 14:08
bart07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 19:30   #3
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

przyciemnione szyby były za dopłatą :-)

mój galax mk1 Ghia ma przyciemniony fabrycznie tył i jestem bardzo zadowolony i dzieciaki również :-)

ps. zainwstuj w dobrą folię tylko nie za ciemną :-)
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-05-2011, 20:14   #4
Przemek_PC
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2009
Model: Galaxy
Silnik: 2,3+LPG automat GHIA
Rocznik: 1999
Postów: 999
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Nie lepiej kupić komplet szyb i wymienić? Swoje sprzedać i wyjdzie taniej i lepiej niż folia.
__________________
http://www.motostat.pl/user_images/9533/icon4.png

Ford Galaxy 1999, 2,3+LPG, automat, GHIA, kapitańskie fotele - wspaniały towarzysz podróży
Przemek_PC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 07:47   #5
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Nie wyjdzie taniej, a na pewno nie szybciej i lepiej. Przyciemnienie tyłu to koszt ok 400 zł. I wybierzesz sobie jaką chcesz folię, a nie tak lekko przyciemnione jak jest w oryginale.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 11:23   #6
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Ja mam wersję z podwójną klimą, nawiewami w suficie, itd. a szyby mam również nieprzyciemnione (co mnie bardzo wkurza-ale boję się dac autka do przyciemniania jakiemuś "paprakowi"). Wg mnie wszystko było kwestią opcji, np. elektryczne tylne okienka, klimatyzacja, dogrzewacz i również przyciemnione szyby.
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 11:32   #7
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Cytat:
Napisał dzgdz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zainwestować w przyciemniane szyby czy tez może olać temat…
Olać. Klima załatwi ci wszystko.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 12:01   #8
dzgdz
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-12-2010
Skąd: wawa
Model: Galaxy GHIA
Silnik: 1.9 TDI 150KM
Rocznik: 2005
Postów: 35
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Dziekuję za wszystkie uwagi.

Raczej nie będę się bawił w handel szybami, bo to za dużo zachodu.

Zafoliowanie kosztuje 600zł na foliach z 10-letnią gwarancją producenta i 3-letnią gwarancją montażu. Oczywiście bez przedniej i bocznych kierowcy i pasażera.

Zastanawiam się czy nie przyciemnić, bo w trasie to faktycznie klima da radę, ale jak samochód stoi to się strasznie nagrzewa. Ponadto w trasie jak maluch leży w foteliku to niedobrze jak go słońce przypieka i trzeba z roletami kombinować, przestawiać itd.

Teraz powstaje kwestia "ciemności" folii. Za jasna nic nie da a za ciemna będzie za ciemna...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Jakieś rady?
dzgdz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 13:00   #9
KrisW
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Kościerzyna
Model: S-max Titanium S
Silnik: 2.0 TDCI 163KM
Rocznik: 2014
Postów: 380
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Przyciemniać, a folię to sam sobie wybierz. Najlepiej taką żeby nie było widać co w bagażniku.
KrisW jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-05-2011, 13:03   #10
Grzenio
ford::average
 
Zarejestrowany: 22-02-2010
Skąd: Małopolska
Model: Galaxy
Silnik: 1,9 TDI 130PS
Rocznik: 2003
Postów: 143
Domyślnie Odp: GHIA a przyciemniane szyby

Tutaj nawet nie chodzi o zasłonienie od słońca (bo "do czarnego bardziej słońce świeci") ale mi bardzo zależy na częściowym zasłonięciu częsci bagażowej (po co wszyscy mi mają kukać co wiozę). Oczywiście przyciemniona szyba chroni od bezpośrednich promieni słonecznych ale czy samochód mniej się nagrzewa? Raczej nie. A klima rzeczywiście poradzi sobie.
Bardzo brakuje mi bagażnika rodem z sedana (mogłem wrzucić teczkę czy laptopa i nikt go nie widział a tutaj roleta niezbyt szczelnie zasłania część bagażową).
Grzenio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.