Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2013, 15:45   #1101
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,767
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Należy skręcać wtryskiwacz na "mokro".

Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 16:47   #1102
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Wtryskiwacz był skręcany na mokro.. kazda cześć była w ropie: zaworek, cześć przy zaworku, dwie sprężynki oraz koncówka wtryskiwacza razem z iglicą. Korpus oczywiście suchy.


Dobra zostawiam to do jutra bo akumulator troche dostał po dupie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jutro jeszcze raz pożądnie zaleje wtryskiwacz paliwem i odpowierze przewód wysokiego ciśnienia od listwy do wtryskiwaczy. Zobaczy jutro jaki będzie efekt..

Ostatnio edytowane przez T0MESSI ; 24-08-2013 o 17:37
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 12:21   #1103
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Akumulator podładowany.. Wtrysk jeszcze raz rozkrecony i złozony na mokro.. Odpowietrzyłem przewód wysokiego ciśnienia od listwy do wtrsykiwaczy, ale jakoś mocno paliwo się nie lało podczas kręcenia rozrusznikiem. Odkręciłem przewód wysokiego ciśnienia z listwy i podczas kręcenia bardzo słabo podaje paliwo listwa. Czyżby się zapowietrzyła???
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 12:38   #1104
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

raczej cały układ się zapowietrzył. sprawdź filtr paliwa i ew. go zalej bo pewnie przelewy podały powietrze do niego
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 12:59   #1105
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Też tak pomyslałem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. zaraz muszę to zobaczyć. Czy po zalaniu i odpowietrzeniu układu będę musiał znowu wyjąć wtrysk i złożyć go na mokro czy raczej powinien odpalić z małymi kłopotami? Przed chwilą sprawdzałem czy wogólę leci paliwo z listwy i zero podawania paliwa nawet nie ma ciśnienia.. palcem zatkałem i delikatnie uszło paliwo i powietrze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Dzięki Jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. faktycznie filtr pusty. Aku znowu dostał po dupie także musze go podładować i jutro kolejna próba uruchomienia mondeusza. Pytanie tylko czy konieczne jest wykręcenie wtryskiwacza i zalanie go paliwem???

Ostatnio edytowane przez T0MESSI ; 27-08-2013 o 13:43
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-08-2013, 15:06   #1106
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,767
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Odłącz wtyczki od wtryskiwaczy popuść nakrętkę na jednym wtryskiwaczu, zakręć rozrusznikiem aż siknie paliwem, dokręć nakrętkę i zrób tak z pozostałymi trzema. Podłącz wtyczki (skasuj błędy) i próbuj odpalić.

Ostatnio edytowane przez Tvvardy ; 27-08-2013 o 15:09
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 14:21   #1107
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Dobra już jestem po próbnej jeździe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. wrażenie super chyba dlatego, żę dawni je śmigałem, ale nie o tym piszę.. Dzięki Panowie ogólnie za wszelkie diagnozy oraz porady Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A mianowicie układ odpowietrzony.. odpalił od razu chwilę zatelepał, a później równa w miarę cicha praca Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. próba przelewowa przezd rozkręceniem wtryskiwacza wynosiła (ciepły silnik, 4 min) 1 - 24ml, 2 - 40ml, 3 - 20, 4 - 20ml. Po wymianie zawoka pzrelewy pokazałay: 1 - 24ml, 2 - 28ml, 3 - 19, 4 - 20ml. Niby dobrze, ale to ciężkie odpalanie na ciepłym silniku (głowny powód) nadal pozostał, ale przejechałem dziś ok. 15 km i zapalałem i gasiłem go i powiem, żę jest dobrze, ale myslę, że może być lepiej.. chyba, że mam już jakąś manie.. jak pisaliście wcześniej może to być zaworek lub rozpylacz i wydaje mi się że musze jeszcze wymienić rozpylacz??

Info odnośnie stanu rozpylacza (według mnie): Stan ogólny dobry, sprawdzałem strzykawką czy wszystkie 6 otworków są drożne i raczej są drożne, ale raz psikały 4, a raz 5 no i 6.. nie wiem czy to wina za słabego ciśnienie w strzykawce??

Ostatnio edytowane przez T0MESSI ; 28-08-2013 o 14:24
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2013, 15:51   #1108
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,767
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

To, że są drożne to też dobrze tylko tu chodzi o iglicę która tam pracuje(czytaj uderza miliardy razy w gniazdo) i to ma prawo się zużyć.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 06:19   #1109
T0MESSI
ford::beginner
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 29-09-2012
Skąd: Łódź
Model: MONDEO Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 130 KM
Rocznik: 2003 Hatchback
Postów: 17
Domyślnie Odp: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Rozumiem i dlatego chyba będę musiał jeszcze kupić rozpylacz z iglicą. Wiadomo, że przelewy tego wtryskiwacza spadną jeszcze bardziej czy to czasem nie wpłynie na resztę wtryskiwaczy, a mianowicie ich żywotność?
T0MESSI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-08-2013, 19:52   #1110
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Re: TDCi wtryskiwacze - samodzielna naprawa i próba przelewowa

Cytat:
Napisał T0MESSI Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niby dobrze, ale to ciężkie odpalanie na ciepłym silniku (głowny powód) nadal pozostał
nowe rozpylacze za wiele tu nie pomogą. prawdopodobnie na rozgrzanym silniku są mniejsze dawki paliwa (przez co jest utrudniony samozapłon mieszanki w cylindrach) a rozgrzana pompa zanim napompuje odpowiednie ciśnienie to musi chwila minąć. pewnie będzie to pompa albo regulator ciśnienia na pompie. u mnie w focusie tdci przy objawie długiego kręcenia przy rozruchu wystarczyło wymienić regulator ciśnienia. tyle, że ten objaw występował również na zimnym silniku. tzn. na zimnym musiałem kręcić z 5 sekund a na ciepłym ze 3 sekundy. po wymianie zapalał dużo lepiej. zwłaszcza zimą kiedy objawy się pogłębiały
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.