Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-04-2016, 15:40   #1
laszko1
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 03-02-2016
Model: FOCUS kombi
Silnik: 1.6 90 km
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Spadające obroty

Mam takie oto problem ze swoim mondkiem (2004 1.8 PB plus LPG) mianowicie spadające obroty. Objaw jest następujący przy dojeżdżaniu do świateł i wrzuceniu na luz obroty spadają do 500 czasem niżej zapala się kontrolka ładowania następnie obroty stabilizują się na ok 800. Wymieniłem silnik krokowy, czujnik położenia wału (montowany w pokrywie zaworów), wyczyściłem mapsensora. Żaden z mechaników w mojej okolicy nie jest w stanie mi pomóc. Po podłączeniu do kompa nie wykazuje żadnych błędów. Powyższy objaw nie jest zawsze i pojawia się na LPG i PB.
Na forum jest wiele wątków podobnych ale w żadnym nie ma rozwiązania tego problemu. Świece i kable również były wymieniane.

laszko1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 21:44   #2
Adam21
ford::average
 
Avatar Adam21
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-03-2015
Skąd: Sieradz
Model: był mondeo mk2, jest mk3 :D
Silnik: 1.8 zetec, 2.0 duratec + Stag 4
Rocznik: 1998, 2002
Postów: 130
Domyślnie Re: Spadające obroty

Może zabrudzona przepustnica?
Adam21 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2016, 22:47   #3
Fie
ford::average
 
Imię: patryk
Zarejestrowany: 08-07-2015
Skąd: nakło
Model: Fiesta mk4 , mondeo mk3
Silnik: 1.25 benzyna+lpg ,1.8 benzyna +Lpg
Rocznik: 1998,2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: Spadające obroty

wyczyść egr i będzie chodził jak należy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pozdrawiam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Fie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 18:58   #4
GonZoo
ford::average
 
Avatar GonZoo
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 06-06-2007
Skąd: Słupsk
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.0 Duratec Pb
Rocznik: 2001
Postów: 150
Domyślnie Odp: Spadające obroty

U mnie tak było po remoncie silnika i odłączonym długo akumulatorze, po jakimś czasie uspokoił się(nauczył-samoadaptacja).Jednakże przeczyściłbym jeszcze przepustnicę jak kolega wyżej zalecił. Pzdr.
GonZoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2016, 19:48   #5
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Spadające obroty

Witam,

mam taki sam problem podczas dojazdu do świateł, tydzień temu chciałem się zabrać za wyczyszczenie EGR lecz kompletnie nie wiem jak go odkręcić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. czy ktoś może może opisać jak wygląda proces odkręcenia EGR? bo z tego co widziałem strasznie mało miejsca tam jest nawet śrub nie widziałem, tylko 4 od górnej plastikowej obudowy.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 16:14   #6
waldi79
ford::beginner
 
Imię: Waldek
Zarejestrowany: 20-11-2015
Skąd: pow.pruszkowski
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 1.8 PB
Rocznik: 2006
Postów: 38
Domyślnie Odp: Spadające obroty

Witam @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ostatnio odkręcałem i czyściłem u siebie egr 1.8PB.Ja odkręciłem również przepustnicę i silniczek krokowy--czyściłem także.Potem masz w sumie łatwy dostęp do 2 śrubek trzymających EGR,ale spuść sobie płyn chłodniczy-Bo i tak zejdzie(przepływa przez zawór EGR).Ja zdjąłem też wąż od płynu chłodniczego,ten gruby przy EGR,gdyż łatwiej odkręcić ,wkręcić 2 śrubki na 10klucz nasadkowy najlepiej z przedłużką.Odkręcasz śruby ,zdejmujesz wężyk z EGR od płynu chłodniczego.Ja myłem benzyną,trochę wyskrobałem i chodził jak nowy.Między blokiem silnika,a EGR jest metalowa uszczelka.Przed odłączaniem wtyczek od przepustnicy i EGR najlepiej odłączyć klemę z akumulatora.JA tego nie zrobiłem i musiałem jechać pod kompa wyzerować przepustnicę.Powodzenia .
waldi79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2016, 19:06   #7
kraviec
ford::beginner
 
Imię: KRAVIEC
Zarejestrowany: 27-04-2013
Skąd: WARSZAWA
Model: FORD MONDEO
Silnik: BENZYNA 2.0 145KM
Rocznik: 2008
Postów: 20
Domyślnie Odp: Spadające obroty

ja u siebie tak miałem. wyczysciłem przepustnice i hula jak złe...
kraviec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-05-2016, 11:53   #8
matsen
ford::average
 
Avatar matsen
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 09-04-2015
Skąd: Węgierska Górka
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 165
Domyślnie Odp: Spadające obroty

Dzięki wielkie, będę to robił jak przyjdzie mi chłodnica, bo niestety temperatura na zewnątrz coraz większa a mi dymek spod maski leci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ucieka przez chłodnice i skrapla się płyn na gorące elementy i paruje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. w kabinie też to czuć.
matsen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.