Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-01-2010, 21:28   #31
marecki8323
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-12-2009
Model: mondeo
Silnik: 1.8
Rocznik: 1993
Postów: 3
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

wzystko juz działa.Okazało sie ze własnie te zębatki na samoregulatorach nie złapały dobrze i nie mialo prawa to dzialac. Wcisnąłem to srubokretem najbardziej jak sie da ,i teraz reczny mam od niepamietnych czasowGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Dzieki i pozdro

marecki8323 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2010, 11:32   #32
Chemik79
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-05-2010
Skąd: gm.Góra Kalwaria
Model: Ford Mondeo MK 1
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1994
Postów: 1
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

siemka ja jak wymieniałem wkładki miałem też te same problemy co inni tu opisywali--u mnie zaczęło wszystko ok działać jak rozszerzyłem wkładki cierne na samoregulatorze tak że bęben ledwo wszedł (samoregulator trochę przeczyściłem i odrdzewiłem ale nie smarowałem,bębna też nie wymieniałem bo mam jeszcze trochę zapasu na ząbkach samoregulatora ,przy dźwigni ręcznego nic nie ruszałem .) i hamulec ręczny mam jak nowy , przynajmniej tak wykazało na przeglądzie . Minęło dwa miechy i jest ok! PS; może to komuś pomoże jeżeli nie to trzeba szukać innej przyczyny,albo innego sposobu -u mnie wyglądało to tak - narazie, pozdrawiam
Chemik79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2010, 21:23   #33
666zielony666
ford::beginner
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: Gliwice
Model: ford focus
Silnik: 1.8 16v zetec
Rocznik: 1999
Postów: 29
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

witam
mam problem nie odbija mi hamulec reczny w prawym tylnym kole sprezyna za dociskiem nie wraca na swoje miejsce mowimy tu oczywiscuie o hamulcach tarczowych nie ma tam bebnow.. kwestia pewnie jest wyczeszczynia jakiegos tloczka czy cos w tym rodzaju oczywiscie caly uklad trzeba pozniej odpowietrzyc..
Ale moje pytanie jest takie czy jest cos na co musze zwrocic uwage albo cos przygotowac z narzedzi nie standartowych i czy pozniej jak sobie wyczyscze te dociski jak wyregulowac reczny zeby tak fajnie lapal na 3-4 zeby jak przed awaria bo narazie jest luzny... u mechanika wyczesczenie 1szt docisku kosztuje 70zl dwa to juz wiecie ile a mechanikowi zajmuje sztuka 2godz czasu wiec nie jest to nic skomplikowanego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
prosze o pomoc albo cenne rady ;p
666zielony666 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 08:24   #34
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Angry Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

to ja odsmażę kotleta. jak ustawić te samoregulatory żeby na max rozszerzały okładziny? okładziny mam dobre,bębny też zdrowe bez proga,rączkę pospawałem na stałe bo już się skonczyła i zrobiłem regulację na tej krótkiej lince-a reczny niedość że łapie wysoko to i wcale nie chamuje???Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prosze o łopatologiczny opis,walczyłem wczoraj trochę w garażu,i bez rrezultatuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez krzychu3073 ; 31-12-2010 o 08:26
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-12-2010, 15:34   #35
krzychu3073
ford::advanced
 
Avatar krzychu3073
 
Imię: Krzychu
Zarejestrowany: 17-01-2010
Skąd: Przypisówka
Model: mondeo mk1 chabeta
Silnik: 1.8 16v + Lpg stag 300
Rocznik: 1993
Postów: 316
Angry Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

a zrańca naciągnołem rączkę moją samoróbką,teraz łapie na 2-3 ząbku ale koł dalej nie blokuje! poradżcie co zrobić ztymi "samoregulatorami"i na jakiej zasadzie one działają?! bo to jakaś masakra! czemu ci kponstruktorzy forda tak utrudnili co niektóre rzeczy?u brejdaka w vectrze,są okładziny i bębny i ręczny piszczy na asfalcie! a w fordzie 3eba wszystko po kolei wymienić i może będzie łapał a może nie....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
krzychu3073 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 18:43   #36
Lamo87
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-12-2010
Skąd: Tarnobrzeg
Model: Mondeo Mk 1
Silnik: 1.6
Rocznik: 1993
Postów: 1
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

a ja mam proble tego typu ze nie moga mi dostac linki jak by ktos mogl pomoc co mam zrobic to bym byl bardzo wdzieczny
Lamo87 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 20:04   #37
Marek
ford::expert
 
Avatar Marek
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 29-11-2009
Skąd: WOŁÓW\WROCŁAW
Model: Hyundai i30 N Line focus mk3 fl, Astra F, 126p
Silnik: 1,5 TGDI, 1,5 TDCI , 1.4 Pb, prawie 0,7 :)
Rocznik: 2022 2015 1995
Postów: 3,203
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

Kali nie wiedzieć co ty pisać.Naucz się używać kropek ,przecinków,ń,ź,ż,ś,ę,ą.
__________________
Czego prócz śmierci boimy się najbardziej?
Uszczelki pod głowicą

Ostatnio edytowane przez Marek ; 19-01-2011 o 20:07
Marek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 20:12   #38
rajmund25
ford::beginner
 
Imię: Rajmund
Zarejestrowany: 18-12-2009
Skąd: Kraków
Model: Mondeo mk 3
Silnik: 2,0 TDDi 115 KM
Rocznik: 2001
Postów: 36
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

Nie ma linki są samo regulujące Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rajmund25 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 20:18   #39
uro2
ford::professional
 
Avatar uro2
 
Zarejestrowany: 30-08-2008
Skąd: bydgoszcz
Model: mondeo sedan [mk1]
Silnik: 1,8 td
Rocznik: 1996
Postów: 1,730
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

Cytat:
Napisał rajmund25 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma linki
Jest linka i samoregulatory
A koledze chyba chodzi o to że nie może dostać linki w sklepie
__________________
"Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford
uro2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 20:24   #40
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: gdzie jest regulacja linki hamulca ręcznego w mondeo

Panowie ja mam MK3 miałem ten sam problem.Ale już jest usterka osunięta bez wymiany żadnej.Tylko trzeba było przesmarować i wajchę ustawić jak powinna byćGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Nie da się tej operacji opisać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.żeby zrozumieć. Ale jak samo regulatory chodzą u was w bębnach to przyczyna leży w rączce jeżeli jest sprawna linka od ręcznego.
__________________
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.