Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-02-2012, 11:12   #1
kamibiz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Bytów
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Nie chce odpalic jak zimny

Witam

Ford Focus 1.8 TDDI-nie odpala. Ogolnie nie miał nigdy problemów z odpalaniem, po prostu pewnego ranka chciałem go odpalic i kreci tak jakby chciał " zagadac" no ale nie uruchamia sie. Pchnąłem go odpalił bez problemu i potem sie odpala z rozrusznika do momentu aż znów będzie zimny. Myślałem ze może świece i wymieniłem dwie na nowe bo były spalone. Ale to nic nie zmieniło dalej zachowuje sie tak samo. Paliwo tez nie spada bo jest w wężyku. Spotkał sie może ktoś z takim problemem?? Jeśli tak to proszę o pomoc.

przy okazji chciałbym się dowiedziec co może być przyczyną tego że podczas jazdy auto stopniowo traci moc, niekiedy włącza sie kontrolka od świec żarowych i auto przestaje reagowac na pedał gazu, należy go zgasić i odpalic ponownie i wtedy wraca pełna moc, zachowywał sie tak jak juz go kupiłem ok 2 lata i i ma to miejsce sie tak w miare rzadko,mozna powiedziec ze 1-2 razy na 100 km. Mysle że to ze auto nie odpala teraz raczej nie jest powiązane z tym co opisałem teraz, chociaż może być różnie.
pozdrawiam Kamil

kamibiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 13:42   #2
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Domyślnie Odp: Nie chce odpalic jak zimny

1. Rozrusznik za wolno kręci.
2. Pedał gazu wyciera się.
3. BYŁO!!!
__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 18:17   #3
kamibiz
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-02-2012
Skąd: Bytów
Model: Ford Focus kombi
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 1999
Postów: 3
Domyślnie Odp: Nie chce odpalic jak zimny

Dziś odpalił,ale ciezko, problemów z paliwem opadającym nie ma.Cieply pali dobrze i raczej sterownik pompy tez nie padł. Jest mozliwe zeby dostawał zbyt słaby prąd na świece??
kamibiz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-02-2012, 18:35   #4
RafałBralin1987
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-11-2011
Skąd: Bralin WLKP
Model: Ford Focus mk1
Silnik: 1.8 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 1
Domyślnie

Witaj miałem podobny problem z samochodem odpalał strasznie aż mi go było szkoda . Podczas odpalania rozrusznik rozpędzał się jak lokomotywa i ale po 10 sekundach kręcenia chwytał . Problem został rozwiązany bynajmniej u mnie po przez wymianę szczotek w rozruszniku i wymiana świec polecam MOTORCRAFTA sztuka 38 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. spróbuj może i zadziała to w Twojej Foczce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Powodzonka

A co do zapalania się kontrolki świec i braku mocy i barku reakcji pedału gazy wymień moduł pedała gazu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. u kolegi wmontowaliśmy z Angola mała przeróbka , ale Foczka lata aż miło .

Ostatnio edytowane przez Marek ; 29-02-2012 o 18:45 Powód: Regulamin pkt.21
RafałBralin1987 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 18:37   #5
tomzar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 28-10-2011
Skąd: sztum
Model: ford focus 1.8tddi
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2000
Postów: 4
Domyślnie Odp: Nie chce odpalic jak zimny

witam mam podobne problemy z rozrusznikiem.Mam pytanie - czy ktoś z was demontował samemu rozrusznik ,jakie jest do niego dojście.Proszę o jakiś wskazówki dotyczące tego demontażu. Z góry dziękuję...
tomzar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.