Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2014, 19:40   #1
Pzwmichal
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-11-2013
Skąd: Gozdnica
Model: Transit
Silnik: 2,4 TDCI 135KM
Rocznik: 2005
Postów: 49
Domyślnie wentylator klimatyzacji ciągle pracuje

Witam, od kilku dni zauważyłem, że po zapaleniu silnika wentylator klimy cały czas pracuje. Wcześniej tego nie miałem lecz notowałem sporadyczne dziwne zachowania tego wentylatora. Włączał się czasami również od momentu zapalenia auta i nie wyłączał póki nie zgasiłem auta. Na chwilę obecną rozłączyłem wtyczkę i problemu nie ma ale latem w upały chciałbym mieć sprawną klimę. Od czego zacząć poszukiwania usterki. Dodam, że jak go kupiłem w listopadzie to wtyczka była rozłączona, czyli problem chyba był już wcześniej.

Pzwmichal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2014, 20:19   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,984
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji ciągle pracuje

Cytat:
Napisał Pzwmichal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od czego zacząć poszukiwania usterki.
Zespół wentylatorów włączany poprzez dwa przekaźniki. Wpierw sprawdź, czy kiedy wyjmiesz przekaźnik R12 (skrzynka w komorze silnika) wentylator pracuje.
Potem to samo z przekaźnikiem AR7 (w przedziale pasażerskim).
W gnieździe tego przekaźnika którego wyjęcie zatrzymuje wentylator, sprawdź czy jest napięcie na pinie sterującym (oznaczony 1). To ci powie, czy uszkodzony jest przekaźnik, czy jego sterowanie gdzieś dalej - ewentualnie można włożyć w gniazdo inny podobny przekaźnik.

Tak w ogóle - czy nie masz włączonego pełnego nawiewu na szybę przednią? Wtedy załącza się samoczynnie klima bez udziału kierowcy - warunek temperatura powyżej +2 st.C. Jeżeli tak jest, to wentylator klimy też się włączy.
Wcześniej mogła się nie włączać, bo było zimno.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 05:54   #3
rostek
ford::advanced
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 17-04-2005
Skąd: Piotrków Tryb.
Model: Transit x 3, Mondeo MKII, Galaxy MKIII
Silnik: 2.0 TDDi, 2.0 TDCi, 2.2 TDCi, 1.8TD, 2.0TDCi
Rocznik: 2001, 2003, 2008, 1997, 2007
Postów: 347
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji ciągle pracuje

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak w ogóle - czy nie masz włączonego pełnego nawiewu na szybę przednią? Wtedy załącza się samoczynnie klima bez udziału kierowcy - warunek temperatura powyżej +2 st.C. Jeżeli tak jest, to wentylator klimy też się włączy.
Wcześniej mogła się nie włączać, bo było zimno.
A zielone światełko nie będzie świecić !!!!


Po 2006r już światełko się zapala w takich ustawieniach.
__________________
[you] widzę Cię
rostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2014, 08:04   #4
krakow_kult
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-11-2007
Skąd: Kraków
Model: Transit
Silnik: 2.0TDDi 63KW (85T280)
Rocznik: 2005
Postów: 95
Domyślnie Odp: wentylator klimatyzacji ciągle pracuje

Też kiedyś nie wiedziałem że przekręcenie nawiewu na na szybę, na max = wł. klimatyzacji bez zaświecenia się jej kontrolki... I zastanawiałem się dlaczego wieje chłodem choć klimatyzacja wyłączona... A wystarczy wyczuć przed końcem pokrętło i mamy nadmuch na szybę bez klimatyzacji.
krakow_kult jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.