Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-12-2011, 21:01   #1
loziu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Mało mocy w 2.0 140KM

Witam
Mam nowego c-maxa i moim zdaniem silnik nie daje takiej mocy jak powinien przy TdCI 140KM. Jeździłem wcześniej octavią z takim silnikiem i tam czuło się moc a tu muł straszny.. Mam przejechane ponad 2000km wiec chyba powinien jeździć już normalnie. Czy ktoś ma podobne objawy?

loziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2011, 21:21   #2
pavman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Waw/Rz
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mało mocy w 2.0 140KM

hej,
u siebie nie zauważyłem "braku mocy", ale zwróciłbym uwagę na to, że ten silnik ma zupełnie inną charakterystykę niż silniki diesla z grupy VW, nie ciągnie tak ładnie od dołu (odczucie subiektywne) i wymaga jednak wyższych obrotów.
pavman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 11:15   #3
djatom
ford::average
 
Zarejestrowany: 07-11-2011
Skąd: Grudziądz
Model: Focus C-MAX
Silnik: 1.6 TDCI 90KM
Rocznik: 2005
Postów: 98
Domyślnie Odp: Mało mocy w 2.0 140KM

witam
nie będę zakładał nowego posta dopiszę sie do tego
wczoraj moja foczka zachowałe sie dość dziwnie a mianowić zatankowałem na innej stacji niż do tej pory, i po jakimś czasie samochód stracił moc niby przyspieszał ale to nie było to jakby nie działała turbina(pomyślałem że to od paliwa).W drodzie powrotnej (była to trasa ok. 50km w jedną stronę) przeciągnełem go na 2-im biegu w pewnym momencie coś go przymuliło i poszedł jak strzała i teraz idzie jak wcześniej.Może to być od nagromadzenia się błędów??? Mam popsute ESP i wczoraj zmieniałem akumulator.
djatom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 18:22   #4
loziu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mało mocy w 2.0 140KM

Cytat:
Napisał pavman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
hej,
u siebie nie zauważyłem "braku mocy", ale zwróciłbym uwagę na to, że ten silnik ma zupełnie inną charakterystykę niż silniki diesla z grupy VW, nie ciągnie tak ładnie od dołu (odczucie subiektywne) i wymaga jednak wyższych obrotów.

No właśnie, też zauważyłem, że nie ma "dołu" ale można go kręcić bardzo wysoko. Całkiem inaczej niż diesle VW. Może to kwestia charakterystyki i trzeba się przestawić. Na razie jednak nie mogę się przyzwyczaić, że jedynka jest praktycznie tylko do ruszania. A wyprzedzanie musi być połączone z redukcją.. Właśnie to lubiłem w dieslu, że działał od dołu…
Będę obserwował dalej i za jakiś czas napiszę..
loziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 21:53   #5
pavman
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-09-2011
Skąd: Waw/Rz
Model: Grand C-Max
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2011
Postów: 30
Domyślnie Odp: Mało mocy w 2.0 140KM

ja mam już 8 tkm i się jeszcze nie przestawiłem na charakterystykę tego silnika, ale wszystko jest kwestią czasu...

Ostatnio edytowane przez pavman ; 07-12-2011 o 14:27
pavman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 20:36   #6
loziu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-11-2011
Model: c-max
Silnik: 2.0
Rocznik: 2011
Postów: 3
Domyślnie Odp: Mało mocy w 2.0 140KM

Po 11 000 km mój c-max całkiem nieźle się rozkręcił:-) Teraz jeździ całkiem fajnie.
loziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.