Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-03-2011, 13:42   #31
mouzes
ford::advanced
 
Avatar mouzes
 
Zarejestrowany: 03-03-2007
Skąd: Łódź
Model: 525, Smart 600 turbo brabus
Silnik: 2,5l. m51b25, 600ccm turbo75KM
Rocznik: 1995, 1999
Postów: 341
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

bardziej chodziło mi o drogą eksploatację, bo ja mojego traktuje nietylko jako samochód, ale też jako świetną zabawkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

mouzes jest offline  
Stary 03-03-2011, 12:25   #32
yaro666
ford::advanced
 
Imię: J
Zarejestrowany: 01-03-2010
Skąd: Chorzów
Model: KA
Silnik: 1.3i 60KM
Rocznik: 1998
Postów: 328
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

mam silnik 1.3 endura 60KM, przebieg 124000km, rocznik 1998r.
sprowadzony z Niemiec za 3000zł, w standardzie klima, wspomaganie, elektryka (ABS nie ma, ale jakoś przez te 2 lata nie potrzebowałem tego i jeździ się dobrze).
Spalanie na krótkim odcinku w zimę jest na poziomie 10l, więc to też trzeba wziąć pod uwagę (mam do pracy 4km).
Na trasie ok. 5l przy 120km/h

Naprawy, które wykonałem sam:
wymiana tarcz i klocków z przodu, regeneracja tłoczków tylnicz, wymiana łączników, kable zapłonowe i świece (na wszelki wypadek), olej i filtry wszystkie, nabicie czynnika do klimy.

nigdy nie miałem problemu, że nie zapalił, czy coś w tym stylu.

za tydzień wymieniam pasek klinowy i uszczelkę pod pokrywę zaworów, bo zaczyna się pocić, do tego regulacja zaworów.

jest to prosty samochód i jak ktoś troszeczkę zna się na samochodach, to sobie poradzi. części są tanie w porównaniu z innymi markami.

minusem jest to, że przy wlewie zaczynają pojawiać się kalafiory (zauważyłem to w wielu modelach).

jeśli chodzi o cenę, ekonomiczność, osiągi, to jestem zadowolony.

dobrze się jeździ w 2 osoby, bo przy 4 robi się ciasno i to wysiadanie z tyłu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
yaro666 jest offline  
Stary 03-03-2011, 13:59   #33
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Serdeczne dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. (przede wszystkim za to, że chciało Ci się tu zaglądnąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
A możesz mi powiedzieć coś o widoczności z fotela kierowcy? Czy niska osoba (158 cm) nie będzie miała problemu ? To dla mnie dość istotna kwestia, a nie mam tego jak zweryfikować w realu ...
 
Stary 03-03-2011, 14:07   #34
luukasz1905
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: pomorze
Model: focus
Silnik: 1,8 tddi
Rocznik: stare ale jare
Postów: 20
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

ford ka silnik endura 1.3 czyli standard rok 1996 131000 km wspomaganie + 2 poduszki więcej nic nie ma auto kupione niedawno jakieś 2 miesiące temu od kobiety cena 4000 zł co najważniejsze na całym aucie mam oryginalny lakier sprawdzone cyfrowym miernikiem na dzień dobry wymiana szczęk tył ( 58 zł komplet made in Spain ) teraz do wymiany doszedł mi silniczek krokowy malutkie ognisko korozji na przednich drzwiach pasażera oraz przy zamku bagażnika 1cm x 1 cm ( który fakt faktem się nie otwiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tego co wiem standard w kaczce ) wg mnie w aucie podróżuje się bardzo wygodnie jeżeli nie siedzi się z tylu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
luukasz1905 jest offline  
Stary 03-03-2011, 14:13   #35
Wojtek
ford::expert
 
Avatar Wojtek
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 11-12-2005
Skąd: Warszawa , Łódz czasami...
Model: Mondeo Mk4 , Opel Movano
Silnik: 2.0 TDCI , 2.3 DCI-by V-tech 130KM / 170KM
Rocznik: 2008 , 2011
Postów: 3,636
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał konfitury Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A możesz mi powiedzieć coś o widoczności z fotela kierowcy? Czy niska osoba (158 cm) nie będzie miała problemu ? To dla mnie dość istotna kwestia, a nie mam tego jak zweryfikować w realu ...
A jaki to problem poszukać w jakimś komisie , pojechać i samemu się przekonać...
__________________
Liczą się ludzie - nie samochody.
Samochód jest tylko dodatkiem do człowieka i nigdy nie powinno być odwrotnie !


Nie ważne gdzie , nie ważne kiedy , nie ważne po co , ważne z kim.

KU PRZESTRODZE !
http://www.youtube.com/watch?v=PAWZHL46B9Q 18+ !!!
Wojtek jest offline  
Stary 03-03-2011, 14:30   #36
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał luukasz1905 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ford ka silnik endura 1.3 czyli standard rok 1996 131000 km wspomaganie + 2 poduszki więcej nic nie ma auto kupione niedawno jakieś 2 miesiące temu od kobiety cena 4000 zł co najważniejsze na całym aucie mam oryginalny lakier sprawdzone cyfrowym miernikiem na dzień dobry wymiana szczęk tył ( 58 zł komplet made in Spain ) teraz do wymiany doszedł mi silniczek krokowy malutkie ognisko korozji na przednich drzwiach pasażera oraz przy zamku bagażnika 1cm x 1 cm ( który fakt faktem się nie otwiera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. z tego co wiem standard w kaczce ) wg mnie w aucie podróżuje się bardzo wygodnie jeżeli nie siedzi się z tylu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzięki za info... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z tymi wykończeniami karoserii? Chodzi mi różnice pomiędzy wersją z błotnikami z tworzywa i tą z lakierowanymi... Czy to jest faktycznie tak, jak sugerował m_g cyt."ten kolor to tylko kolor i wydaje mi się że to były tylko wersje stylistyczne nic więcej..." czy może przekłada się na jakieś dalej idące różnice? Nie, wiem - bogatsze wyposażenie etc...?
 
Stary 03-03-2011, 15:36   #37
benny86
ford::advanced
 
Avatar benny86
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 01-03-2009
Skąd: Żory
Model: Aveo
Silnik: 1.2 16v
Rocznik: 2009
Postów: 322
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Ja na Ka nie mogę narzekać, z poważniejszych rzeczy jakie wymieniłem to jedynie reflektory przednie (odbłyśniki były już zużyte) włoskie zamienniki po 180zł niespełna za sztukę, różnica kolosalna... Wiadomo były sprawy typu klocki hamulcowe, łącznik stabilizator ale to pierdołki.

Ja bym się natomiast mocno zastanawił nad Ka... Nieduże autko, ale w środku mizernie z przestrzenią no i niepraktyczne, 3 drzwiowe nadwozie... co z tego że zaparkuje nim w byle dziurze jeśli do otwarcia drzwi i zajęcia miejsca potrzeba jednak troszkę większego placyku - na którym z łatwością parkuje sporo większym, 5 drzwiowym samochodem. Silnik tylko jeden choć 2 warianty mocy, z wyposażenia też niewiele... Zaproponuj żonie Fiestę - masz do wyboru kilka motorów (bardzo fajny 1.2 16v lub 1.3 8v) nadwozie 3/5d,można też znależc z lepszym wyposażeniem, no i większy wybór w używanych chyba na rynku wtórnym. Koszty myślę bardzo zbliżone, za 11-12 tys. zł powinieneś kupić już te nowsze modele, po 2000/2001 roku? (nie pamiętam dokładnie)
__________________
Prawo silniejszego jest najsilniejszym bezprawiem
Marie von Ebner-Eschenbach
benny86 jest offline  
Stary 03-03-2011, 15:47   #38
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozważam kilka opcji ale póki co KA jest na czele z dwóch względów:
1. zawsze się żonie bardzo podobał
2. cena - (mam nadzieję trafić egzemplarz w cenie do kilku - powiedzmy 6-7 tys. złotych) ma to być jej pierwszy samochód, do szlifowania umiejętności, więc nie chciałbym szaleć z finansami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 03-03-2011, 17:15   #39
Agnesqa
M.O.D.
 
Avatar Agnesqa
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: Żywiec
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2010
Postów: 145
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Hmm a z mniejszych autek to może Nissan Micra albo Mitsubishi Colt?
Agnesqa jest offline  
Stary 03-03-2011, 17:35   #40
konfitury
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zastanawiam się nad kupnem KA

Cytat:
Napisał Agnesqa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Hmm a z mniejszych autek to może Nissan Micra albo Mitsubishi Colt?
i to jest właśnie ta druga opcja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nissan Micra
Citroen C1
Peugeot 107
Problem w tym, że to wydatki rzędu 17-19 tys, a jeśli tak, to na placu boju pozostaje (jako bezkonkurencyjny zwycięzca) - Smart For Four... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak się pewnie domyśliłaś... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.