Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2014, 09:19   #301
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

sebneo to masz 109 KM i myślisz o 18 ..., ja się przy 125 seryjnych bez chipsa zastanawaim.

Czy ktoś z kolegów jeździ 1.8 seryjnym na 18" ?

__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 09:32   #302
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Cytat:
Napisał sebneo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... co myślicie o takich felgach, jak będzie wyglądało auto na 18 calach?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba są felgi od Kugi ... moim zdaniem Mondeo będzie siermiężnie wyglądało na nich.
Za "ciężkie" chyba są ... chyba.

Cytat:
Napisał Misiecki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś z kolegów jeździ 1.8 seryjnym na 18" ?
Nie wydaje mi się aby wybór średnicy felg był zależny od pojemności czy mocy silnika, raczej wygląd auta i prowadzenie powinny o tym decydować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A różnice w spalaniu typu 0,00046L więcej czy mniej raczej nie mają znaczenia.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 10:02   #303
Misiecki
ford::average
 
Avatar Misiecki
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 19-03-2010
Skąd: Ostrów Mazowiecka
Model: Mondeo MkIV Silver X Panther Black
Silnik: 1,8 TDCI 125 KM
Rocznik: 2008
Postów: 110
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Cytat:
Napisał Rob^ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba są felgi od Kugi ... moim zdaniem Mondeo będzie siermiężnie wyglądało na nich.
Za "ciężkie" chyba są ... chyba.
Mylisz się Rob^ to są felgi od mondeo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

18", wzór 5-ramienny typu Y,
8 x 18", odsadzenie 55,
numer kat : 1 482 525

Strona 27 [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Moim zdaniem silnik, skrzynia,układ napędowy są obliczone do jakichś tam obciążeń, poza tym spalanie plus dynamika ... a według katalogu w 1,8 16/17 cali dlatego pytam czy ktoś lata na 18 aby swoją opinią się podzielił.
__________________
House Music it's a soul thing a body thind a spiritual thing
Kolor TDCI jest tylko jeden .... Panther Black

Ostatnio edytowane przez Misiecki ; 07-03-2014 o 12:22
Misiecki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 10:16   #304
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Faktycznie znalazłem Moneła z takimi felgami na aledrogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale tylko potwierdziło się moje przypuszczenie że będzie to siermiężnie wyglądało Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 10:42   #305
Pejotwroc
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 16-01-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2,5T
Rocznik: 2008
Postów: 349
Domyślnie

Mam takie same felgi i nie zgodzę się z tą opinią. Mondeo wygląda na duży i ciężki samochód. Felgi nie mogą wyglądać za delikatnie. Fordowskie felgi typu Y to najładniejsze felgi na rynku (według mojej opinii) Zresztą każdy z moich znajomych mówi że mam z.......e felgi :-) Na zimę kupuje taki sam wzór tylko 17 cali
Pejotwroc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 11:18   #306
Rob^
FCP member
 
Avatar Rob^
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-04-2009
Skąd: Krosno
Model: Ranger Limited
Silnik: 2.0 238KM Bi-Turbo
Rocznik: 2022
Postów: 716
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Pewno to kwestia gustu a o tym trudno dyskutować ... mi się nie podobają i tyle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i zawsze myślałem że oryginalny wzór Y Forda wygląda tak -> [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________

Było niesamowite Mondeo i zadziorna Kuga ST-Line jest Fiesta EcoBoost 1 liter !!! i Fordowa wyprawówka
Rob^ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2014, 22:43   #307
simon_says
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-10-2011
Skąd: Pruszków
Model: Mondeo MK4 Ghia
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 7
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Ja założyłem 2 tygodnie temu takie kółka:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

RC DESIGN RC23 7.5X17 ET45 Opona Vredestein Quatrac 3 235/45 R17 97 V XL

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez simon_says ; 07-03-2014 o 22:53
simon_says jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2014, 10:33   #308
Chester_X
ford::beginner
 
Avatar Chester_X
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-10-2012
Skąd: Szczecin
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 25
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Cytat:
Napisał sebneo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam
przymierzam się do wymiany kół w mondziaku mk4 kombi 1.6 TDCi , poszukuję opinii bardziej doświadczonych użytkowników tego modelu, co myślicie o takich felgach, jak będzie wyglądało auto na 18 calach?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Są to topowe felgi montowane w pierwszych latach produkcji do titanium S (agent 007 na takich jeździł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)
Moim zdaniem bardzo dobrze wyglądają do tak dużego auta jak mondeo, zwłaszcza przy obniżonym zawiasie. Auto przyciaga wzrok.
Sam na takich jeżdzę i polecam, choć do auta po lifcie wybrałbym nowsze.

Wady to cena opon 18" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. innych brak
Chester_X jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 09:45   #309
dariuszk24
ford::advanced
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 26-05-2008
Skąd: United Kingdom
Model: MK III GHIA,MK4 Titanium
Silnik: obydwa 2.0 benzyna
Rocznik: 2002 i 2009
Postów: 304
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Ja o momencie dokrecania kol w mk4, czym byla spowodowana zmiana momentu dokrecania nakretek kol w mk3 bylo 85NM a w MK4 140NM?
przeciez to samo mocowanie co w mk3 nawet kola pasuja.
Pisze o tym bo nadgorliwy serwis dokrecil z takkim momentem nakretki.ze pozniej przy zdejmowaniu polamali moj klucz do nakretek przeciwkradziezowych .polamali swoj master key.
Stanelo na tym ze musieli spawac rurki zeby je zdjac I musialem zaplacic za to 130 funtow w fordzie
Nie pomoglo tlumaczenie ze nie dotykalem tych srob - ktos musia uslyszalem.debile 140nm
Nawet kolo pasowe walu korbowego dociaga sie 100NM+90stopni (benzyna)
Wszystkie dane z Hayessa
dariuszk24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2014, 11:29   #310
PAFFCIO
ford::professional
 
Avatar PAFFCIO
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Już bardziej Wawa jak Sz-n
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBlue
Rocznik: 2019
Postów: 1,526
Domyślnie Odp: Alufelgi dopasowanie, opinie

Kiedyś mój kolega wyszperał dane o dokręcaniu:
cyt:
"...
W naszych instrukcjach (z 2007 roku) podają 130Nm czyli o 10mniej niż w instrukcji z 2010 i tego proponuję się trzymać.

...a w domciu miałem jeszcze to co poniżej. Niestety nie pamiętam skąd się przyplątało i do których roczników się odnosi.

Z jaką siłą (Nm) należy dokręcać felgi stalowe, a z jaką aluminiowe w samochodach Ford Mondeo oraz Ford Fusion? kategoria: serwis i eksploatacjaOdpowiedź: W Fordzie Fusion siła dokręcania przy felgach aluminiowych i stalowych jest taka sama i wynosi 90 Nm. Natomiast w przypadku Forda Modeno siła dokręcenia zależy od zastosowanych nakrętek:
- Stalowe nakrętki kół (złote): 90 Nm
- Stalowe nakrętki kół (srebrne): 130 Nm
- Jednoczęściowa nakrętka ze stopu lekkiego do obręczy ze stopów lekkich i obręczy stalowych pięcioramiennych: 130 Nm
- Jednoczęściowa nakrętka blokująca ze stopu lekkiego: 130 Nm
- Dwuczęściowa nakrętka ze stopu lekkiego ze stożkową podkładką: 110 Nm
- Dwuczęściowa nakrętka blokująca ze stopu lekkiego ze stożkową podkładką: 110 Nm
- Dwuczęściowa nakrętka ze stopu lekkiego ze stożkową podkładką (tylko Mondeo 2001): 90 Nm
- Dwuczęściowa nakrętka blokująca ze stopu lekkiego ze stożkową podkładką (tylko Mondeo 2001): 90 Nm."...
__________________
PAFFCIO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
felgi , mondeo mk4



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:49.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.