Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-09-2023, 17:26   #101
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Czyszczenie EGRa i dolotu

Witam. Odgrzebuje trochę. Mondeo mk4 1.8 tdci, 2007r.

Zauwazyłem syczenie/szumienie przy przyspieszaniu powyzej 2tys obr, nie raz przy gwałtownej jezdzie potrafi wyrzucic błąd na desce i przechodzi na ten powolny dziwny tryb. Staram się nie katować go w tej chwili. Poczytałem trochę stąd moje pytanie do was. Moja wiedza jest słaba w temacie aut więc moge mylic nazewnictwo (przepraszam Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) sam nie wiem co jest tutaj czym)

Sprawdzałęm wąż intercoolera (kolor zielony) który biegnie do kolektora ssącego, niby lubi pekac wtedy jest syczenie. Zauwazyłem ze lekko jest ochlapane od spodu i na około (olejem?) w okolicy opaski stalowej (kolor czerwony) zaraz przy kolektorze ssącym (kolor żółty).

Kiedys czyszczony był egr (kolor fioletowy) u mechanika. Coś tam się zblokowało nawiercali żeby wybić stąd śruba - jest tam szczelnie (kolor pomaranczowy)

Po zdjęciu opaski stalowej i gumowej rury obejrzałem rure ktora chyba wygląda na całą, zrobiłem foto miejsca gdzie rura wpada do wewnątrz kolektora, wygląda na lekko uświniony ten kolektor, widac to na foto.

Moje pytanie, czy wszystkie opisane przezemnie nazwy podzespołów są prawidłowe? czy rura która sprawdzałem to rura o syczeniu ktorej pisali ? ona biegnie do turbo ?

czy chcac obejrzec egr duzo roboty aby się do niego dobrać ? czytałem tez o przepustnicy powietrza - czy to ten sam element nazywane egrem ?

Czy ten dosztukowywany węzyk ktory nie wiem czym jest (kolor niebieski) moze miec jakis wpływ na pracę auta?

Sorry za ilosc pytan ale kogo sie poradzic jak nie specjalistów a chociaz będe miał jakies rozeznanie jak trafi do mechanika chociaz wolalbym sam co nieco sprawdzic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

foto

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-09-2023, 15:09   #102
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Czyszczenie EGRa i dolotu

wrociłem z podnośnika, od dołu rury też wyglądają na całe. Odpiełem przepływomierz powietrza, przeleciałem przez miasto, nie wyskakuje błąd na desce i nie przechodzi w ten dziwny tryb ale powiedzieć że to jego pełna moc to niestety też nie moge - mocy to mu nadal brakuje zwłaszcza przy wyższych obrotach, poprostu pamiętam jak ta buda latała a jak chodzi teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. przyspieszenie nie adekwatne do obrotów, ktoś coś?
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2023, 09:18   #103
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Czyszczenie EGRa i dolotu

Ten mosiezny czy co to jest element jest jakoś wyciągany?

Czy powinien jakoś reagowac patrząc od tej strony w momencie obracania tego grzybka?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-10-2023, 15:13   #104
hindus3d
ford::beginner
 
Imię: zenek
Zarejestrowany: 06-10-2018
Model: ford mondeo mk4
Silnik: 1.8 Diesel
Rocznik: 2007
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 TDCI - Czyszczenie EGRa i dolotu

Witam ponownie chyba udało mi się cos znalezc, mianowicie po prawej stronie od patrzac od frontu auta czyli strona kierowcy (po tej ktorej słychac szum o ktorym pisałem ) - na wysokosci filtra paliwa (centralnie pod nim) leci gumowy waz ktory biegnie na tył silnika (nie wiem gdzie on tam wpada bo nie widze za bardzo mysle ze w strone turbo) ale od przodu czyli pod tym filtrem jest montowany w metalowy kawałek rury ktora to leci w strone intercolera. Na boku tego gumowego wygląda jak pekniecie, zaraz przy tej metalowej rurze w ktorą wpada, wsadzalem palucha czuc druty, ma około 2cm szerokosci. Czy to moze byc moj winowajca?

ponizej fotki
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
hindus3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:53.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.