Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-11-2012, 17:39   #11
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

dlatego tymbardziej pewnie to bedzie wina pompy....ale nalezy widziec ze czujnik cisnienia i pompa sa jednakowo ze soba powiazane...jezeli pompa szwankuje to wywala blad cisnienia na czujniku. owszem mozna wymienic czujnik na próbę ale pewnie i tak nic sie nie zmieni. A wlasnie apropo rocznika to pewnie kolega ma tam słynną pompe boscha CP1-bosch-jak zwykle pokaz wadliwej technologi boscha ktora kosztuje po latach.

Ciekawe kiedy bosch zrobi cos co sie nie bedzie psuło w samochodzie....?
pewnie nigdy bo przecież serwisy musza markę utrzymywać.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-11-2012, 18:20   #12
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

A więc tak, wcześniej były błędy typu wtrysk A coś tam coś tam , wtryski miały próbę przelewową i 2 z nich dużo lały, że tak powiem, więc zdecydowałem się na regenerację , fakt zastanawiam się teraz czy dobrze zrobiłem.

Szczerze powiem, że nie interesowałem się wczesniej focusami , silnikami TDCI itd, a trafiła się okazja na takie auto , dla tego zainwestowałem, gdybym wiedział, że te roczniki awaryjne są to bym się nie pchał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. .

No nic od czwartku zabieram się za niego , zobaczymy co z tego będzie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-11-2012, 18:20   #13
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

No dobra dzisiaj wymieniłem sam sobie filtr paliwa , gdzie zaoszczędziłem trochę kaski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , otworzyłem stary filtr , gdzie przejechałem po nim magnezem i zauważyłem opiłki metalu , pytanie skąd te opiłki ? czy z baku ? czy z pompy wtryskowej ? .

A powiedzcie jak to jest z tymi sterownikami pompy wtryskowej w TDCI ? da się je wyjąć tak normalnie i dać do diagnozy czy jest uszkodzony ? , bo mam taką możliwość w swoim mieście , ale tylko bez imobilaisera a nie wiem czy mój focus ma to podłączone pod pompę.

2 sprawę poruszę , bo chce dać wtryski które były regenerowane , do sprawdzenia przy mnie w tej samej firmie czy są dobrze wykonane , bo coś mi z nimi nie gra... na komputerze pokazuje np na 2 wtrysku na obrotach normalnych 900 rpm liczbe 800 (bodajże jest to ciśnienie czy coś takiego) , ale jak juz doda sie gazu to ten wtrysk nadal ma 800 a inne wtryski maja powyżej 1000 , a dwa wtryski mają na minusie ... coś tu jest nie tak ?
Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 11:25   #14
the_eagle
ford::average
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-09-2006
Skąd: Warszawa
Model: kiedyś mondeo MK5
Silnik: kiedyś 1.5 EB
Rocznik: był: 2016
Postów: 95
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Cytat:
Napisał Sebastian_Mk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra dzisiaj wymieniłem sam sobie filtr paliwa , gdzie zaoszczędziłem trochę kaski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , otworzyłem stary filtr , gdzie przejechałem po nim magnezem i zauważyłem opiłki metalu , pytanie skąd te opiłki ? czy z baku ? czy z pompy wtryskowej ? .
Nie ma możliwości aby opiłki z pompy dostały się do filtra paliwa. Oznacza to że masz zasyfiony cały układ paliwowy z bakiem włącznie. Opiłki mogły ci się tam dostać podczas jakieś naprawy blacharskiej albo z paliwem.

Cytat:
Napisał Sebastian_Mk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzcie jak to jest z tymi sterownikami pompy wtryskowej w TDCI ? da się je wyjąć tak normalnie i dać do diagnozy czy jest uszkodzony ? , bo mam taką możliwość w swoim mieście , ale tylko bez imobilaisera a nie wiem czy mój focus ma to podłączone pod pompę.
Jak chcesz już całkowicie stracić nadzieje na ten samochód to daj im pompę do regeneracji...Nic cię nauczyło to co naprawiałeś do tej pory? Chcesz jeszcze jeździć tym autem? Nie szkoda ci kasy?
Zapomnij o jakiś serwisach czy warsztatach naprawiających pompy wtryskowe. Jest kilka serwisów w Polsce w tym serwis Delphi w Polsce który zajmuje się tymi sprawami profesjonalnie. Zadzwoń zapytaj, wymontuj pompę i wtryski i pojedź do nich na sprawdzenie. Lokalnemu mechanikowi zleć płukanie całego układu paliwowego pod warunkiem że jesteś pewien że to zrobi dobrze.
__________________
--
Pozdrawiam
Rafał

W pogoni za marzeniem
the_eagle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 15:31   #15
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Dzisiaj sprawdzali mi wtryski przy mnie , wtryski są dobrze zregenerowane , cisnienie jak i dawka paliwa jest ok , czyli wtryski odpadają.
Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 16:08   #16
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Cytat:
Napisał the_eagle Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie ma możliwości aby opiłki z pompy dostały się do filtra paliwa.
A to niby dlaczego? Powrót z wtryskiwaczy wraca do filtra.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 16:22   #17
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Też mi to tak dziś tłumaczono , kolejnym krokiem będzie sprawdzenie pompy , ale nie wyciagajac ja z auta , sprawdzą cisnienie jakie podaje, a jak nie to wyciagnie się pompe i się sprawdzi.
Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-11-2012, 16:25   #18
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

No ale jak pompa sypie opiłkami to już nie obejdzie się bez robienia pompy.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-11-2012, 09:22   #19
Sebastian_Mk1
ford::beginner
 
Avatar Sebastian_Mk1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 26-10-2012
Skąd: Rumia
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 24
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Pewnie się nie obejdzie , dla tego zaczynam zbierać kase Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., i oby to była ostatnia usterka tego focusa...
Sebastian_Mk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-11-2012, 19:50   #20
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: 115KM - kontrolka świec żarowych i auto traci moc, szarpie

Cytat:
Napisał Sebastian_Mk1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedzcie jak to jest z tymi sterownikami pompy wtryskowej w TDCI ? da się je wyjąć tak normalnie i dać do diagnozy czy jest uszkodzony ? , bo mam taką możliwość w swoim mieście , ale tylko bez imobilaisera a nie wiem czy mój focus ma to podłączone pod pompę.?
to chodzi o zupelnie inna pompe jak u ciebie-bo piszesz tez o kolejnej slawnej pompie boscha tyle ze takiej co wystepuje w tddi...ale to nie twoj temat.
co do opilkow to biora sie one z pompy. niektorzy radza aby instalowac magnesili na drodze od pompy do listwy CR aby zatrzymywaly choc czesc opilkow, i nieuszkadzaly wtryskow.

ps a przy wyciaganiu pompy jest sporo roboty...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 11-11-2012 o 19:52
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.