Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-11-2013, 08:29   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Cytat:
Napisał hokus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co tu się zastanawiać, Motocraft ci tyle wytrzymał to jest najlepszy, te inne wytrzymują zwykle 3-5lat.
Zywotnosc akumulatora zalezy od jego zapasu pojemnosci i mocy w stosunku do poboru pradu.

ZADEN NOWY akumulator o tej samej pojemnosci nie wytrzyma tego samego co oryginał o tej samej pojemnosci-nie dla tego ze jest gorszy ale dlatego ze:!!!!!!

stary samochod zuzywa na rozruch wiecej prądu jak nowy!!!!

nie powinno sie wkladac minimalnych akumulatorów do starszych aut bo to czystya głupota,

a przynajmniej z zapasem 10-20% bo zazwyczaj o tyle spada wydajnosc silnika pompek i rozrusznika przy odpalaniu samochodu-a dotego dochodza straty mocy na kablach zasniedziałych bo im starsze kable tym czesto słabiej przewodzą bo w technologi bezołowiowej niema juz kabli lutowanych.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 16:16   #22
skwoo
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 29-06-2013
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Witam chciałem odświeżyć temat i proszę o rade jaki akumulator kupić do mk1 1.8 16v nie za drogi ale też nie najtańszy syf Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
skwoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-11-2013, 16:26   #23
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zywotnosc akumulatora zalezy od jego zapasu pojemnosci i mocy w stosunku do poboru pradu.

ZADEN NOWY akumulator o tej samej pojemnosci nie wytrzyma tego samego co oryginał o tej samej pojemnosci-nie dla tego ze jest gorszy ale dlatego ze:!!!!!!

stary samochod zuzywa na rozruch wiecej prądu jak nowy!!!!

nie powinno sie wkladac minimalnych akumulatorów do starszych aut bo to czystya głupota,

a przynajmniej z zapasem 10-20% bo zazwyczaj o tyle spada wydajnosc silnika pompek i rozrusznika przy odpalaniu samochodu-a dotego dochodza straty mocy na kablach zasniedziałych bo im starsze kable tym czesto słabiej przewodzą bo w technologi bezołowiowej niema juz kabli lutowanych.
a co jeśli aku jest minimalne. można coś uszkodzić przy odpalaniu, bądz przy jakiejś innej czynności?
ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 08:26   #24
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

jesli aku jest minimalne to:
-bedzie mial nizsze napiecie na rozruch-szybciej beda sie w zimie zapalaly kontrolki od pozostalych systemow i bledy wyskakiwaly, bedzie gorzej odpalal, bedzie bardziej przez to zuzywal sie rozrusznik i kolo 2 masowe jesli wystepuje.
-przy duzych obciazeniach pradowych-duzy nadmuch+klima -napiecie bedzie bardzo nisko spadalo na niskich obrotach-bede zarowki slabiej swiecily
-z malym akumulatorem i 90A alternatorem-mozna zapomniec o grzaniu przedniej szyby na wolnych obrotach bo to bardzo wykańcza akumulator
-maly akumulator bedzie mial mniejsza zywotnosc
-maly akumulator bedzie mniej prądu odzyskiwał podczas ładowania w czasie jazdy!!!!! -to jest cenna uwaga wbrew pozorom tego co inni myslą!!!!!!!!!
-auto do jazdy na krotkich dystansach powinno miec wiekszy a nie mniejszy akumulator!!!!

Ogólnie-uszkodzic sie nic nie powinno(ale są pewne ale!) choc jest wieksze ryzyko na skoki napiecia w instalacji wiec, napewno moga sie zaróweczki szybciej przepalac, oraz faktycznie pomimo tego ze niby uszkodzic sie nic nie powinno to jednak nalezy pamietac ze elektronika nie lubi skoków napiecia tylko stabilny prąd...ale raczej dopoki akumulator jest na tyle mocny ze odpala zimny silnik to bez wiekszego obciazenia napiecie powinno byc w miare stabilne w instalacji (poza wlaczeniem np. swiatel, mocnego nadmuchu i tylnej szyby-jesli mamy maly alternator to to juz bedzie problem)
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 09:10   #25
skwoo
ford::beginner
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 29-06-2013
Skąd: Ostrowiec Św.
Model: Focus
Silnik: 1.8 16v
Rocznik: 1999
Postów: 14
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Może wyślecie jakiegoś linka z akumulatorem który polecacie do 1.8?
skwoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 10:39   #26
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

a jakie masz wyposazenie samochodu?
mysle ze marka dzisiaj niema znaczenia-patrz na pojemnosc bo jesli masz przednia szybe podgrzewana i tego uzywasz to moim zdaniem minimum 70Ah, bo alternatory w ff1 sa za slabe uzywania przedniej szyby na postoju jak samochod sie rozmraza.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 17:28   #27
ziuka13
ford::average
 
Zarejestrowany: 09-06-2013
Skąd: Śląsk
Model: focus mk2 Kombi
Silnik: 1.6
Rocznik: 2009
Postów: 119
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jesli aku jest minimalne to:
-bedzie mial nizsze napiecie na rozruch-szybciej beda sie w zimie zapalaly kontrolki od pozostalych systemow i bledy wyskakiwaly, bedzie gorzej odpalal, bedzie bardziej przez to zuzywal sie rozrusznik i kolo 2 masowe jesli wystepuje.
-przy duzych obciazeniach pradowych-duzy nadmuch+klima -napiecie bedzie bardzo nisko spadalo na niskich obrotach-bede zarowki slabiej swiecily
-z malym akumulatorem i 90A alternatorem-mozna zapomniec o grzaniu przedniej szyby na wolnych obrotach bo to bardzo wykańcza akumulator
-maly akumulator bedzie mial mniejsza zywotnosc
-maly akumulator bedzie mniej prądu odzyskiwał podczas ładowania w czasie jazdy!!!!! -to jest cenna uwaga wbrew pozorom tego co inni myslą!!!!!!!!!
-auto do jazdy na krotkich dystansach powinno miec wiekszy a nie mniejszy akumulator!!!!

Ogólnie-uszkodzic sie nic nie powinno(ale są pewne ale!) choc jest wieksze ryzyko na skoki napiecia w instalacji wiec, napewno moga sie zaróweczki szybciej przepalac, oraz faktycznie pomimo tego ze niby uszkodzic sie nic nie powinno to jednak nalezy pamietac ze elektronika nie lubi skoków napiecia tylko stabilny prąd...ale raczej dopoki akumulator jest na tyle mocny ze odpala zimny silnik to bez wiekszego obciazenia napiecie powinno byc w miare stabilne w instalacji (poza wlaczeniem np. swiatel, mocnego nadmuchu i tylnej szyby-jesli mamy maly alternator to to juz bedzie problem)
No to ten co mi sprzedał autko to chyba zrobił podmianke bo wsadzony był 390A 43Ah.
I jako że miałem półroczny z poprzedniego auta to podmieniłem na 360A 44Ah
No i nie wiem co teraz. 300 zł czy nawet więcej nie swędzi mnie żeby wydać na nowy aku. W aucie jest klimatronic, el. szyby. Koło 2 masowe? chyba niema benzyna 1.6 (nie znam się na tym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. )
ziuka13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-11-2013, 19:00   #28
slawek_s
ford::beginner
 
Avatar slawek_s
 
Imię: Sławomir
Zarejestrowany: 13-11-2012
Skąd: Śrem
Model: Focus x100 MK1 FL Sedan
Silnik: 1.6 16V Zetec-SE 100KM
Rocznik: 2003
Postów: 45
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Skoro masz półroczny akumulator to mimo, że prąd rozruchu jest poniżej zalecanego moim zdaniem tę zimę da radę; klimy przecież i tak nie będziesz używał, bo w niskich temperaturach nie załączy się.
U mnie już w ubiegłym roku w ASO Forda sugerowali mi wymianę akumulatora (cena w serwisie powalała), a ja przejeździłem do teraz (dziś 10-cio latek).
Poczyniłem jednak już odpowiedni zakup [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], bo wczesnym ranem z temp. poniżej 0 st C i dwudniowym postoju, gdyby nie odpalił za pierwszym razem to drugiej szansy mógłbym nie mieć.
slawek_s jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 08:23   #29
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Cytat:
Napisał ziuka13 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wsadzony był 390A 43Ah.
I jako że miałem półroczny z poprzedniego auta to podmieniłem na 360A 44Ah...
znajomy mial taki albo i mniejszy w 1,4 fiacie tym nowym-2letnim-oryginalny!!!!
5km-do pracy- i co tydzien mu sie kontrolka od akum. zaswiecala ze nie naladowany.

wsadzil 55Ah i 2x wiekszy rozruch i mowi ze teraz moze dopiero jezdzic bez ladowania

to taka uwaga abyscie nie sugerowali sie tym co wsadza sie fabrycznie do nowych samochodow bo czasami to jest jakas paranoja jak producenci koszta potrafią obcinac.

ziuka13-ten nowszy akumulator jest jeszcze gorszy od starego-bo ma mniejszy prad rozruchu-a to jest parametr wazniejszy jeszcze bardziej od pojemnosci bo to on okresla ile akumulator moze dac mocy i jak szybko sie bedzie ładował!!!

ps. sprzedawcy tak robia -sprzedają byle co bo tak sie interes kreci-lepiej sprzedac 2 x maly akumulator niz 1x duzy bo wiekszy zysk.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 29-11-2013 o 08:26
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-11-2013, 19:32   #30
Bad2004
ford::beginner
 
Avatar Bad2004
 
Zarejestrowany: 10-07-2011
Skąd: łódzkie
Model: Transit Courier Ambiente
Silnik: 1,5 TDCI
Rocznik: 2017
Postów: 24
Domyślnie Odp: jaki akumulator do 1.6 zetec

Mnie wczoraj padł oryginalny akumulator Motorcrafta i na szybko kupiłem taki: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Zobaczymy ile pociągnie.
Bad2004 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.