Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 11-02-2012, 12:52   #21
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

No to duża szansa że masz to samo co u mnie.
Niestety nie ma ak tego zamocować na stałe więc poki zimno i harmonijka jest zmarznieta moze wypadac i stukac. Gdybym mial garaz ogrzewany to bym cos pewnie wymyslil ale od 3 lat garazu nie ma wiec pozostaje czekac do wiosny i wtedy na sloneczku pokombinowac zapobiegawczo. Oslonki i odboje tez mam zamienniki sachs.

Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-02-2012, 13:43   #22
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

jak trzymałem samochód w ogrzewanej hali (normalnie garażuje pod chmurką) i po kilkunastu godzinach, jak wyjeżdżałem to niemal nie było stukania. Czyli te odgłosy powoduje coś co mocno reaguje na niska temperaturę. w poniedziałek zrobię pewien teścik i będę pewien czy to te osłonki (a raczej ta - bo mam to tylko z lewej strony).
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-02-2012, 08:08   #23
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Stuki w prawym przednim kole - mechanik nie wie

Wczoraj troche pobawiłem się tymi oslonkami. Po stronie na której pojawiają się stuki (a przynajmniej tam mi się wydaje) osłona nie wypada z odbojnika - za to lata w nim dosyc luźno. może to powodowac stuki, ale nie musi ;-). Na drugim kole oslona schodzi z odbojnika w miare luźno - na pewno jest w stanie sama sie wysunąc na większej dziurze - no ale to nie ta strona puka.

Sciagnalem na 'pukajacej' stronie osłonkę z odbojnika - na siłę - nie bedzoe chciała zejść. Przejechałem się - stukanie jakby zmalalo ale... no wlasnie - wczoraj bylo już duzo cieplej....

Bujałem wczoraj samochodem na boki trzymając rekę w kielichu amortyzatora. Widac jak mocowanie sie rusza góra doł ale nic nie puka, nie stuka, nic sie nie da wyczuć. Poduszke i łozysko mam nowe - skf :-/. dzisiaj spróbuję jeszcze dokręcić od góry amortyzator (jak znajde klucz taki. zobaczymy.

Jeszcze jednym podejrzanym śródlem tych dźwiekow jest osłona silnika.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.