Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2012, 09:32   #231
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

teraz pytanie co to był za Shell. Czy ich stacja flotowa czy zwykła prywatna stacja pod ich barwami (franczyza). Z Shellem (franczyzowym) miałem juz pewne, zawodowe doświadczenia :-).

Moja dobra rada jest taka żeby szerokim łukiem omijać prywatne stacje (nawet te w barwach dużych koncernów). Tankować tylko na stacjach których właścicielem jest koncern i to stacjach w miarę nowych.

Ja leje w zasadzie tylko na jednej stacli, baaardzo sprawdzonej i zacnej ;-). Bywa (nie za często) że ON jest bez dodatku BIO ;-).

Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 09:42   #232
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

od 4 lat leje tylko i wylacznie na jednej stacji shella zwyklego diesla. czasem tego v powera od swieta. nie mialem problemow z paliwem nigdy.
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 10:30   #233
ekokk
ford::average
 
Avatar ekokk
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 07-04-2009
Skąd: kędzierzyn-koźle
Model: mondeoIV
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 150
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

witam
ufffff...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. serce znowu bije normalnie.....mondek postał w ciepłym ok.2 godz. i wszysko oki. pali od strzału ...sprężynka nie miga wszysko gra...filtr wymieniałem w lutym 2011 więc chyba coś z paliwem....tankuje tylko i wyłącznie VERVE ale mimo to chyba doleje jakiegoś ustrojstwa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pozdrawiam.............
ekokk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 11:10   #234
palmak
ford::average
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 14-09-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.2 TDCI
Rocznik: 2004/2005
Postów: 157
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Witam

Tankuje w 90% lepszego diesla. Dziś rano paliwo mi zamarło ... po do-tankowaniu objaw braku mocy i szarpania zniknął. Ciekaw jestem co będzie dziś ok 17 jak będę wracał do domu...
palmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 11:36   #235
chasm
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 27-05-2004
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MKIII kombi
Silnik: TDCi 115KM
Rocznik: XI 2003
Postów: 467
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Ja od czasu kupna Mondka dolewam w mrozy TDA Castrola, nie wiem czy robię dobrze czy nie, nie wiem jak odpala bez tego dodatku bo nie ryzykowałem, a w tą zimę z kolei mam auto w garażu więc w ogóle nie wiem. Po pracy stojąc już na dworze w -18 odpalał jak w lato.
chasm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 12:29   #236
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Cytat:
Napisał Jaca1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czytajac komentarze zaciekawila mnie jedna rzecz. Wiekszosc, ktorzy maja klopoty z paliwem tankowali na Shellu. Ja tez mialem problem po ich paliwie, czyzby to przypadek?

Paliwo ze Statoil (arctic Gold) sprawuje sie znacznie lepiej - takie mam doswiadczenia.
Statoil kupuje zwykła paliwa z bazy Shell`a! Z kolei Shell zaopatruje się od jakiegoś czasu w zwykłe paliwa w Lotos`ie (Rafineria Gdańska), jedynie te wzbogacone sprowadza z własnych rafinerii (głównie D, czasami NL).
Skąd Statoil bierze "Gold`a" tego nie wiem, ale podejrzewam, że z Norwegii (ewentualnie Szwecji). Chyba że wzbogacają w bazie Shell`a w PL, ale mało prawdopodobne.
Np. na stacje Auchan paliwo przywożą zawsze cysterny Orlen`u.

Sorki za OT. Wracając do tematu to odkąd stosuję Skydd`a, w zimie, w każdych warunkach odpala mi od razu. I nawet silnik chodzi ciszej niż wcześniej z "czystym paliwie".
__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 13:49   #237
huck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2011
Skąd: ostrowiec świętokrzyski
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.5 benzyna 170KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Przeczytałem cały wątek i stwierdzam po doświadczeniach z dzisiejszego poranka ,że ogólnie paliwa mamy do d... ale po kolei. W ubiegłą sobotę wlałem na Orlenie 10litrów VERVY .aktualnie posiadam mondi MKIII tdci 115km 2004 .miałem już mkI benzynę i mk II dizla i po drodze jeszcze kilka innej maści Diesli. i jak przed każdą zimą obowiązkowo wymiana olejów kontrola płynów wymiana filtrów paliwa obowiązkowo,kontrola świec żarowych. i CO i dupa niedziela poranek problem z odpaleniem. Pomoc sąsiada mkIII poszedł do Bardzo ciepłego garażu. Rano kontakt i po problemie. podjechałem na BP wlałem 10 l dolałem stp w odp.proporcji .trasa przejechane ponad 200km do Ciepłego garażu i tak do wczoraj. Poprzedniego dnia zalałem prawie na Fuul na BP Ultimy i uzdatniacza obleciałem jeszcze ze 20km i zostawiłem wóz pod blokiem. nad ranem w Swietokrzyskim było dziś -24*C wsiadłem 2X świece i kontakt i goli... aleGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.Zeby nie było tak kolorowo: kontrolka od ładowania zgasła po 4min, mondi chodził na wolnych obr . a gdy po upływie kolejnych 7: 8min i lekim dodaniu gazu próbowałem ruszyć zaczął się show Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. brak mocy świeci sprężynka, po pewnym czasie cheek. po 20min powtórka odpalam na wolnych obrotach goli próba jazdy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.nie da rady .teraz kontrolka cheek świeci non stop. myślę ze komp. nałapał już tyle błędów ,że potrzebny mu reset.To że to wina "wachy" to pewny jestem na100% mimo ,że pani na BP pokazywała mi fakturki i ekspertyzy laboratoryjne,że ta dostawa na zimnym filtrze wytrzyma -31*CGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. teraz próbuję ściągnąć wóz do mechaniora bo wszelkie próby domowej produkcji nie przyniosły efektu.trza mu Ciepłego garażu. Tylko obawiam się Zeby nie wynikło jeszcze Coś innego co wpędzi mnie w dodatkowe koszty?! jak koledzy macie jakieś sugestie co można tu jeszcze wymodzić to chętnie. Dzięki forum i wiedzy tu zawartej naprawdę pare rzeczy się udałoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Nie mam pomysłu gdzie tankować i co z tym g...zrobić dalej?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez huck ; 03-02-2012 o 13:54
huck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 13:59   #238
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

Check sam ci zniknie jak auto zrobi kilka cyklów odpalenia/zgaszenia bezproblemowo.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 14:01   #239
huck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2011
Skąd: ostrowiec świętokrzyski
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.5 benzyna 170KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

dodam jeszcze, że pedałując z buta z BP obok mojego bloku na skrzyżowaniu rozkraczyło się Stillo "tyż" diesel wysiadła z niego poirytowana pani i stwierdziła,że nie wie co się stało wyjechała z garażu zatankowała na "BP" tym samym co Ja podjechała na krzyżówkę i po ptokach nie chce odpalić .... dla mnie to nic dziwnego?!
huck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 14:05   #240
huck
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 21-09-2011
Skąd: ostrowiec świętokrzyski
Model: mondeo mk5
Silnik: 2.5 benzyna 170KM
Rocznik: 2013
Postów: 30
Domyślnie Odp: Jak zapalają wasze dieselki w ujemnych temperaturach

gorzej ,Ze każda próba jazdy skutkuje tym że miga sprężynka(wtryski?) i zapala się check na wolnych obrotach chodzi i odpala za każdym razem bateria na luzie 12.5V po odpaleniu ładuje do 14,35V
huck jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.