Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-02-2012, 20:27   #1
z3d
ford::beginner
 
Avatar z3d
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 07-01-2012
Skąd: Silesia
Model: S-Max / MK3
Silnik: 2.5T / 1.8
Rocznik: 2009 / 2001
Postów: 16
Question Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) po przekroczniu 120km/h

Czytam Wasze forum już jakiś czas, ponieważ posiadaczem MK3 jestem od niedawna, i jest to mój pierwszy FORD chciałem się czegoś dowiedzieć.
Przeszedłem już problem z odczytem poziomu oleju i "poprawnym" wkładaniem bagnetu, ale w dalszym ciągu na silniku skupiam swoją uwagę.
Niepokoi mnie wspomniany dźwięk który słyszalny jest po przekroczeniu 120km/h. Dźwięk ten jest dosyć ciężko wytłumaczyć. Jest to coś pomiędzy dudnieniem (w miarę powtarzalnym) a rezonansem. Jest to odgłos z komory silnika i przypuszczam że to odgłos właśnie silnika.
Tak jak wspomniałem pojawia się dopiero po przekroczeniu 120 hmm to takie charakterystyczne łłłuuuu-----łłłuuuu-----łłłuuuu-----łłłuuuu no wiecie.
Gdzie mógłbym szukać przyczyny?? W jaki sposób zdiagnozować, jeżeli ciężko wytłumaczyć?? Przymierzam się do zakupu ELM327 czy w czymś może mi pomóc??

Dodam jeszcze że samochód ma przejechane 135,000 podobno prawdziwe bo jest książka, a auto ściągane z niemiec. Miało ostatnie badanie TUV w 2010r. Jeszcze nie zmieniłem jeszcze filtrów, świec i kabli. Na wolnych obrotach wszystko działa jak należy, samochód pali z kopa (tzn bez problemu). Mam jednak dziwne wrażenie że samochód jest dosyć mułowaty jak na 1.8 i 125km

Bardzo proszę o jakiekolwiek opnie, komentarze, sugestie.

__________________
it is long way to paradise .......
z3d jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 00:23   #2
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) po przekroczniu 120km/h

Wreszcie... wreszcie ktoś ma podobny objaw.
Sam szukam rozwiązania. W każdym razie to nie silnik. Odgłos zarówno słychać ( łłłłuuu.....łuuuuuu....łuuuuu) jak i czuć nogami na podłodze.
Zauważ na długiej prostej drodze bez dziur , że odgłos pojawia się i zanika gdy autko nieznacznie zaczyna mocniej dociskać do drogi. A jak się przysłuchać to wyjdzie, że to z okolic prawego przedniego koła. Już miałem pomagierów którzy podczas jazdy nasłuchiwali skąd odgłos pochodzi i potwierdzali moje spostrzeżenia. Dodatkowo nawet podczas pokonywania tzw śpiących policjantów jak i dziur w drodze słychać w kole stuki.
Od razu mowie , że to nie wina amorków,sprężyn,łącznika stabilizatora,łożysk kół bo te elementy niedawno wymieniłem na nowe. Nie jest to też wina luzów zawieszenia przykładowo na sworzniu kulowym bo sprawdzali mi to i sztywne. Tuleje... sprawdzone, sztywne, brak luzów.
Dwóch mechanikow rozłożyło ręce i nie mają pojęcia co to.
Trzeci dopiero ma to oglądać ale poddał mi jeden trop.
Mianowicie jest coś tam takiego jak łożysko podpory o ile nic nie przekręcam.
I to podobno ono przy większej prędkości tak potrafi pohukiwać ... a jak ma większy luz to może i stuka na wybojach...
Nie wiem kolego czy cokolwiek z tego co piszę przyda się w Twoim przypadku ale jak tylko przeczytałem temat postu od razu pomyślałem , że mamy ten sam problem.
Gdybyś problem rozwiązał daj znać co i jak bo ja do mechanika dopiero za jakiś czas się udam.
Dodam, że od zakupu auta w kwietniu do niedawna rezonans i łuuułuuułuuu pojawiało się po przekroczeniu 120... od niedawna pojawia się już od 110km/h
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 06:28   #3
Ar2rB
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-12-2009
Skąd: Lublin
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2003 FL
Postów: 281
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) po przekroczniu 120km/h

łożysko podpory półosi. Może być i ono :-). U mnie też robiło łuuu łuuu łuuu ale tylko czasami :-). wymieniłem je przy okazji wymiany kompletu sprzegła.
Ar2rB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 13:32   #4
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) po przekroczniu 120km/h

Czy też u Ciebie stukało? U mnie jest stuk kiedy zjeżdżam przykładowo ze śpiącego policjanta kiedy koło powraca na asfalt.
Gdzie kupowałeś to łożysko i jaka cena?
Rozumiem, że po jego wymianie objaw łuuuu...łuuuu.. zniknął?
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 19:05   #5
GrzegorzTarnów
ford::beginner
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-06-2011
Skąd: Tarnów
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2002
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) po przekroczniu 120km/h

Na 99% jest to łozysko podpory...
GrzegorzTarnów jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 21:31   #6
Tyskiebeer
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 13-04-2011
Skąd: Kampinos
Model: Mondeo MKIII Kombi
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 244
Domyślnie Odp: Dziwny odgłos (dudnienie/rezonans) po przekroczniu 120km/h

U mnie jedyne objawy to powyżej 120km/h na prostj drodze kiedy jest moment że auto boja się tak nieznacznie góra dół ( wiadomo że droga nie jest idealnie rowna ) to w momencie dociskania auta do drogi słyszę takie łuuuu..łuuuu i czuje nogami na podłodze ten odgłos/wibracje.
Czy mozna z tym spokojnie narazie jezdzic czy czymś to grozi?
Tyskiebeer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.