Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-07-2014, 12:30   #731
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał Qubus1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... ze jestem zielony w tych sprawach...
No tak, temat dotyczy Mondeo MK4. Ale to szczegół...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2014, 09:57   #732
Qubus1
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-11-2013
Model: Ford Mondeo MK3
Silnik: 2.0 DuratecHe
Rocznik: 2001
Postów: 34
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał p.saw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No tak, temat dotyczy Mondeo MK4. Ale to szczegół...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No niby tak, ale po co tworzyć nie potrzebny temat zaś a można się wtrącić do rozmowy i zapytać o MK3 w końcu tez Ford Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Qubus1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 08:55   #733
SeRgI1982
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Witam,

Jaki zestaw tarcz i klocków polecicie do Mondeo Mk4 1.6 ecoBoost przy jeździe w większości w mieście (sporadyczne wypady za miasto) i fakcie, że raczej jakoś tak mam, że późno hamuję ?

Interesuje mnie zarówno zestaw na przód i tył.

Z poprzednich wypowiedzi skłaniam się ku zestawowi:

TARCZE HAMULCOWE ZIMMERMANN STANDARD CoatZ + KLOCKI HAMULCOWE ATE

lub cały zestaw na Zimmermannie
SeRgI1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 09:05   #734
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

tarcze BREMBO

klocki TRW
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-07-2014, 10:06   #735
pawpor
ford::advanced
 
Avatar pawpor
 
Zarejestrowany: 12-10-2006
Skąd: Rybnik/Kraków
Model: Alfa 159 SW
Silnik: 2.4 JTDm
Rocznik: 2006
Postów: 456
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał SeRgI1982 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,

Jaki zestaw tarcz i klocków polecicie do Mondeo Mk4 1.6 ecoBoost przy jeździe w większości w mieście (sporadyczne wypady za miasto) i fakcie, że raczej jakoś tak mam, że późno hamuję ?

Interesuje mnie zarówno zestaw na przód i tył.

Z poprzednich wypowiedzi skłaniam się ku zestawowi:

TARCZE HAMULCOWE ZIMMERMANN STANDARD CoatZ + KLOCKI HAMULCOWE ATE

lub cały zestaw na Zimmermannie
Zakładaj cały zestaw Zimmerman ( tarcze + klocki) - będziesz zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-07-2014, 14:20   #736
SeRgI1982
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 04-07-2014
Skąd: Wrocław
Model: Ford Mondeo Mk4
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 2
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał pawpor Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zakładaj cały zestaw Zimmerman ( tarcze + klocki) - będziesz zadowolony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawpor mógłbyś polecić coś konkretnego (klocki hamulcowe - model) zarówno na tył i na przód ? Gdzie najlepiej kupić klocki Zimmerman'a ?

Zastanawiam się też czy jest sens od razu wymieniać tarcze ?

Jak na razie wiem o tym, że klocki są do wymiany - zarówno przód jak i tył. Autko mam od niedawna (max. 500 km przejechałem)
SeRgI1982 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 08:02   #737
maciejdm1
ford::beginner
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Głogów
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Witam.
Z braku funduszy (wczasy ,wesele itp.)postanowiłem przetoczyć tarcze i kupić klocki w granicach 100zł.Chodzi o hamulce tylne
Przejrzałem sklepy internetowe i mam do wyboru:
MAXGEAR,COMLINE,METELLI,RAICAM,REMSA,KRAFT AUTOMOTIVE,MAXGEAR,KAMOKA,DELPHI,MEYLE.

Które z nich polecacie?
Nie chce odpowiedzi typu :kup droższe porządne-na to przyjdzie czas kiedy finanse pozwolą. Po prostu teraz wybrałem takie rozwiązanie,a na lepsze przyjdzie czas,kiedy będę robił przód to wymienię też tył na lepsze markowe(myślę .że w przyszłym roku na wiosne)
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez maciejdm1 ; 14-07-2014 o 08:14
maciejdm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 08:13   #738
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Cytat:
Napisał maciejdm1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Z braku funduszy (wczasy ,wesele itp.)postanowiłem przetoczyć tarcze i kupić klocki w granicach 100zł.Chodzi o hamulchamulc
Przejrzałem sklepy internetowe i mam do wyboru:
MAXGEAR,COMLINE,METELLI,RAICAM,REMSA,KRAFT AUTOMOTIVE,MAXGEAR,KAMOKA,DELPHI,MEYLE.

Które z nich polecacie?
Nie chce odpowiedzi typu :kup droższe porządne-na to przyjdzie czas kiedy finanse pozwolą. Po prostu teraz wybrałem takie rozwiązanie,a na lepsze przyjdzie czas,kiedy będę robił przód to wymienię też tył na lepsze markowe(myślę .że w przyszłym roku na wiosne)
Pozdrawiam.
Może to
Grubosć [mm]:16,8; Szerokożć [mm]:106,2; Wysokożć [mm]:48,6; dla numeru artykułu:05P1474; System hamulcowy:TRW; Strona zabudowy:os tylna;
Cena zakupu brutto
KLOCKI/TARCZE 48,95 PLZ
05P1474 LPR 60,04 PLZ
3252 SIFFERT 78,76 PLZ
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-07-2014, 08:26   #739
maciejdm1
ford::beginner
 
Imię: maciek
Zarejestrowany: 31-08-2007
Skąd: Głogów
Model: Mondeo
Silnik: diesel 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Mógłbyś podać linka
maciejdm1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-08-2014, 12:51   #740
kalwin
ford::average
 
Avatar kalwin
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 04-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MKIV Titanium
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2010
Postów: 53
Domyślnie Odp: Tarcze i klocki hamulcowe - wymiana, bicie

Witajcie,
Czy ktoś z szanownych kolegów mógłby podać minimalne, bezpieczne grubości oryginalnych tarcz w MKIV (przód i tył) i jak to precyzyjnie zmierzyć? rant na tarczy - chyba suwmiarkę trzeba będzie zupgradować Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odkupiłem wozidło 2.0PB/Kombi, ma 110tys nalatane (pewne) i tarcze od nowości, klocki oczywiście Motorcraft (ASO robiło przy 60 kkm - syfią jak huta Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Z klocków nie wiele już zostało, ale czy tarcze mają jeszcze szansę na jedną zmianę klocków?
I co polecacie na wymianę? - jazda raczej spokojna (narybek na pokładzieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.), więc ma być cicho - pisków wystarczy z tylnej kanapy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., a 18" ładne są jak są czyste Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kalwin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie tarcz , drgania kierownicy , hamowanie , hamulce , mondeo mk4 , tarcze



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.