Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 02-07-2011, 15:29   #11
ethernal
ford::professional
 
Avatar ethernal
 
Imię: Hans Joerg von Wafell
Zarejestrowany: 29-12-2008
Skąd: Racibórz
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.5t
Rocznik: 2007
Postów: 1,423
Domyślnie Odp: Dziwne bicia na kierownicy

Cytat:
Napisał Neron79 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witajcie

Podepnę się pod temat ponieważ mam podobnie.
Mam dziwne bicie na kierownicy praktycznie nasilające się od 60 km/h do 150 km/h(...)

Z góry dziękuję za pomoc.
Kolego, czy robiłeś geometrię podwozia/zawieszenia? Jeśli nie to zacznij od tego. Czy jesteś pewien jeśli chodzi o historię twojego Mondeo? Jeśli ustawienie geometrii będzie b. trudne lub niemożliwe może to świadczyć że twoje auto miało kiedyś poważną "przygodę", np.: jest złożone z kilku, jest po poważnym "dzwonie" i/lub dachowaniu, miało poważnie uszkodzone zawieszenie.
Sprawdź również stan wahaczy, sprężyn, belek skrętnych, a nawet amortyzatorów.
Jeśli to nic z powyższego to ja nie mam pojęcia o co może chodzić...
Życzę powodzenia. Pozdrawiam!

__________________
FORD MONDEO Mk4
ethernal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-07-2011, 15:56   #12
raptowny1
ford::average
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Model: mondeo MK4 lift
Silnik: 20 TDCI
Rocznik: 2012
Postów: 127
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

witam, u mnie też występowało bicie kierownicy już w zakresie prędkości 90-120, wyważałem tradycyjną metodą, aż w końcu znalazłem warsztat który prostuje felgi i wyważa koła na samochodzie, po sprawdzeniu cała prawa strona czyli przód i tył do prostowania plus wyważenie wszystkich kół na samochodzie przy prędkości obracania kół 150km/h, efekt ideał zero bicia, drgań itp. koleś który mi to robił powiedział że wyważa się tu wszystko czyli koło, piasta itp.
naprawdę polecam wyważanie na samochodzie, mnie to z prostowaniem kosztowało 200zł

pozdr
raptowny1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 11:53   #13
Neron79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dziwne bicia na kierownicy

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolego, czy robiłeś geometrię podwozia/zawieszenia? Jeśli nie to zacznij od tego. Czy jesteś pewien jeśli chodzi o historię twojego Mondeo? Jeśli ustawienie geometrii będzie b. trudne lub niemożliwe może to świadczyć że twoje auto miało kiedyś poważną "przygodę", np.: jest złożone z kilku, jest po poważnym "dzwonie" i/lub dachowaniu, miało poważnie uszkodzone zawieszenie.
Sprawdź również stan wahaczy, sprężyn, belek skrętnych, a nawet amortyzatorów.
Jeśli to nic z powyższego to ja nie mam pojęcia o co może chodzić...
Życzę powodzenia. Pozdrawiam!
Geometrię ustawiałem, faktycznie było co poprawiać ale mechanik po ustawieniu powiedział że jest OK.
Samochód na 100% nie jest powypadkowy.
Amortyzatory sprawdzałem w 2-ch różnych warsztatach i wszędzie powyżej 70%.
Neron79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 11:55   #14
Neron79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

Cytat:
Napisał raptowny1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam, u mnie też występowało bicie kierownicy już w zakresie prędkości 90-120, wyważałem tradycyjną metodą, aż w końcu znalazłem warsztat który prostuje felgi i wyważa koła na samochodzie, po sprawdzeniu cała prawa strona czyli przód i tył do prostowania plus wyważenie wszystkich kół na samochodzie przy prędkości obracania kół 150km/h, efekt ideał zero bicia, drgań itp. koleś który mi to robił powiedział że wyważa się tu wszystko czyli koło, piasta itp.
naprawdę polecam wyważanie na samochodzie, mnie to z prostowaniem kosztowało 200zł

pozdr
JAK pisałem wcześniej już wyważałem na samochodzie i nie pomogło.
Neron79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 11:59   #15
Neron79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: Dziwne bicia na kierownicy

Cytat:
Napisał ethernal Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy jesteś pewien jeśli chodzi o historię twojego Mondeo? Jeśli ustawienie geometrii będzie b. trudne lub niemożliwe może to świadczyć że twoje auto miało kiedyś poważną "przygodę", np.: jest złożone z kilku, jest po poważnym "dzwonie" i/lub dachowaniu, miało poważnie uszkodzone zawieszenie.
Autkiem jeżdżę około 2 lat, wcześniej tego nie było, a w międzyczasie nie miałem żadnych przygód.
Neron79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 13:28   #16
FrogsterPL
ford::advanced
 
Avatar FrogsterPL
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 04-09-2008
Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Model: Galaxy Mk3
Silnik: 1.6EB 160 KM
Rocznik: 2011
Postów: 462
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

Sprawdź tylne hamulce, szczególnie "ręczny". Miałem niedawno dokładnie ten sam problem, okazało się, że hamulec ręczny mi się zapiekł, bicie zaczynało się lekko od 80 km/h, najbardziej nasilone było przy prędkościach 100-130 km/h, a po zatrzymaniu się jedna z tylnych felg była bardzo gorąca, można się było oparzyć. Poza tym samochód powyżej 100 km/h dość "zamulał", praktycznie nie dało się przekroczyć 150 km/h.
FrogsterPL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 13:54   #17
Neron79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

Cytat:
Napisał FrogsterPL Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź tylne hamulce, szczególnie "ręczny". Miałem niedawno dokładnie ten sam problem, okazało się, że hamulec ręczny mi się zapiekł, bicie zaczynało się lekko od 80 km/h,
To nie to. Tylne tarcze i klocki wymienione + obie linki hamulca też. Tył jest ok.
Neron79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 13:56   #18
Neron79
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 22-10-2009
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 35
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

Cytat:
Napisał karloss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A co z zaciskami hamulców i tłoczkami. Jak się Tobie zużywają klocki z przodu? równomiernie?
W Piątek odebrałem samochód od mechanika. Wymienione tarcze i klocki (5 raz). Klocki maja jeszcze z 8moze 9 mm i wszystkie równiutko "zjechane".
Neron79 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 15:48   #19
Szym9891
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 03-07-2011
Skąd: Bielsko
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 8
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

Pozwólcie że się podłączę do tematu. Mianowicie mam ten sam problem z biciem na kierownicy lecz odczuwam je nie przy szybkiej jeździe aczkolwiek podczas hamowania, jeśli moglibyście coś doradzić byłbym wdzięczny. PS. slyszalem ze moze to byc spowodowane krzywymi tarczami...
Szym9891 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-07-2011, 16:05   #20
dede
ford::beginner
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: Hiszpania
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 TDCi 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 19
Domyślnie Odp: bicia na kierownicy

Panowie miałem podobny problem auto było u 4 mechaników i żaden nie pomógł.
Sam sobie pomogłem otóż:

1. Jak hamowałem z dużych prędkości całym autem trzepało co się okazało krzywe tarcze hamulcowe to najczęstsza przyczyna. Wymieniłem na nowe i klocki też. Nie na długo pomogło po jakimś czasie znów to samo. Okazuje się ze wielu z nas zapomina i ja też niestety o tym nie pomyślałem że podczas wymiany kloców należy przesmarować prowadnice zacisku hamulcowego bo jak się zatrze nie będzie odbijał hamulec tarł grzał i krzywił tarczę tak własnie było u mnie teraz jest cacy.

2. W trakcie jazdy wibracje na kierownicy w przedziale prędkości 100 do 130 km/h to stare opony sprawdźcie rocznik tak miałem kiedyś w polo opony 6 lat miały, druga rzecz wyważenie opon tak miałem w zeszłym roku jak wymieniałem opony na nowe kolesie źle nakleili odważniki odpadły w trakcie jazdy i zaczęły się wibracje i trzecia rzecz ustawienie zbieżności kół to mnie czeka teraz bo wymieniałem wszystkie amorki i teraz jak jadę powyżej 100km/h to wibruje kierownica.
dede jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:21.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.