Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-06-2011, 09:26   #21
MarekWu
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-06-2006
Skąd: Grójec
Model: VW Passat B6, Fiesta
Silnik: 2.0 TDI DSG; 1,25 Zetec 16v
Rocznik: 2006; 1997
Postów: 119
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Wiedz że każde podłączenie kombajnu czy też manometrów chłodniczych do układu wiąże się z utratą pewnej ilości czynnika na moje oko kilkanaście gram (zależy od długości węży chłodniczych i pojemności spiral w manometrach) Przy ilości czynnika ok 700 g robi to jakieś znaczenie.
Takie sprawdzanie przynosi więcej szkody niż pożytku.

Nieumiejętne podłączanie spowoduje jeszcze większą utratę czynnika. Sam wydedukowałem najlepsze warunki do ich podłączania i odłączania tj. przewód HP przy wyłączonej sprężarce (w tych warunkach jest tam niższe ciśnienie niż podczas jej pracy) przewód LP przy włączonej sprężarce (analogicznie)
Poza tym sprawdzanie ciśnień bez kontroli temperatur skraplania i parowania jest jak patrzenie w niebo na pytanie jaka będzie za tydzień pogoda.

Najlepszym rozwiązanie stosowanym w niektórych samochodach np.VW Golf jest wziernik na przewodzie wysokiego ciśnienia przez który widać stan skupienia czynnika. Te instalacje ziębnicze mogę nazwać profesjonalnymi, ale z małym hakiem bo bardzo daleko im do instalacji hermetycznych.

__________________
Co zrobić z Focusem:
http://www.youtube.com/watch?v=qgEvy...eature=related
MarekWu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-06-2011, 10:28   #22
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Cytat:
Napisał Andrzej Zet. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Podobno jakiś zaworek był się zapchał i dla tego nie chłodzi. Z forum widzę że mogą być inne przyczyny. Może ktoś ma namiar na dobrego fachowca od klimatyzacji z terenu Zagłębia. Z góry dziękuje za podpowiedzi. Klimatyzacja manualna.
Tak moga byc inne przyczyny ale w FF2 jest juz zawor rozprezny wiec to tez moze byc.
Zawor rozprezny czy dysze sprawdza sie po szybkosci opadaniu cisnienia po wylaczeniu sprezarki.
Niestety nie znalazlem info na ten tamat w instrukcjach forda-mam na mysli do czasów z zaworem rozpręznym bo do dyszy ktora jest w FF1 jest dokladnie podane.

Mysle jednak ze czasy powinny byc zblizone w przypadku dyszy jak i zaworu ale to tylko moje przypuszczenia.

Mysle ze na tej podstawie moglbyc ocenic czy to zawor jest przytkany lub ma za duzy przelot czy to wina sprezarki.

Potrzeba bylolby to dobrze z kontrolą cisnien posprawdzac i byc moze udalo by sie ustalic bez rozbierania w czym twki przyczyna.

MarekWu
teoretucznie ma byc 750g
ale aby klima dobrze dzialala to musi byc wlasciwe cisnienie przy odpowiedniej temp.

Jesli jest inna ilosc oleju niz powinna w ukladzie lub jesli mamy np jakies zamienniki wsadzone to nigdy niewiadomo ile potrzeba nabic. Dlatego zamiast ilosci wazniejsze jest cisnienie/temperatura. Jesli Pan ktory nabija klime tego nie wie to szkoda aby nabijał.

Tabelka cisnien/temperatura jest podana.

Co do rozłaczania klimatyzacji to jest to prawda ze zawwsze sie cos ulotni ale nie sa to jakos strasznie duze ilosci bo na koncach przewodow sa zaworki wiec chodzi tylko o ilosc ktora znajduje sie we wtyczce przylaczeniowej-wiec niema sie co tym martwic i przejmowac. Natomiast zawsze mozna dobic czynnika bez oprozniania ukladu wiec zawsze mozna sobie uzupelnic do tego co juz jest.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2011, 16:33   #23
bolilol
ford::average
 
Avatar bolilol
 
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Rybnik
Model: focus c-max , fiesta mk4 (1,25 16v)
Silnik: 1.8 16V Duratec-HE 120PS
Rocznik: 2004
Postów: 100
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Przed serwisowaniem-nabijaniem klimatyzacji w moim Focusie c-max klima działała. Po wizycie u "nabijacza klimy" coś przestało działać jak trzeba, klimatyzacja działała w kratkę, a teraz w wcale. Dowiedziałem się w ASO Forda że powinienem mieć nabite 740g (+/- 15g), a zostało mi nabite do 550g , układ podobno jest szczelny tak stwierdził pan który ją nabijał bo po miesiącu jest nadal 550g i upiera się że to wystarczy . Odesłał mnie na sprawdzenie komputerem od strony elektroniki! A co wy o tym myślicie nie chciał bym się wpakować w niepotrzebne koszty
bolilol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-08-2011, 16:56   #24
berthold61
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: Ruda Śląska
Model: fokus mk 2 audi a2
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 226
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

a ja wyczytałem że klimę nabija się także propanem-butanem lub izobutan jednym słowem jest cały artykuł na temat czynników chłodniczych ,to za co tyle kasy
berthold61 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 07:33   #25
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

12kg butla kosztuje okolo chyba 800zl srednio-strzelam (R134a)

wiec zaluzmy ze do samochodu wchodzi 0,6kg to jest juz 40zl z sam gaz.. tylko ze czynnik stary odzyskuja i wciskaja z powrotem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-08-2011, 08:05   #26
marcinv530erx
ford::average
 
Avatar marcinv530erx
 
Imię: marcin
Zarejestrowany: 10-10-2010
Skąd: Cieszyn
Model: Focum MK2
Silnik: 1.6 (100KM)
Rocznik: 2006
Postów: 133
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

9kg = 1000 zl z tego co mi kolega powiedział który robi klime
__________________
VW GOLF MK1 1.6 SWAP NA 1.8 GTI,BMW 535,VOLVO 440 1.7,OPEL VECTRA A 1.8,AUDI 100 2.0,ROVER 216 ,ALFA ROMEO 156 1.8 (144KM),ALFA ROMEO 156 2.0,(150KM) OBECNIE FORD FOCUS MK2 1.6(100KM) W PLANACH SKODA OCTAVIA
marcinv530erx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 18:30   #27
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

czy obejście czujnika wysokiego ciśnienia klimatyzacji może spowodować jakieś uszkodzenia całego układu
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 19:05   #28
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Cytat:
Napisał barkow31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
czy obejście czujnika wysokiego ciśnienia klimatyzacji może spowodować jakieś uszkodzenia całego układu
Yyyyy... co masz na mysli obejscie? Jeśli masz na mysli wylaczenie go to mozna uszkodzic kompresor/
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 19:22   #29
barkow31
ford::average
 
Avatar barkow31
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 07-12-2012
Skąd: Sanok
Model: Hatchback/ Kombi
Silnik: 1.6 100 km /1.5 120km
Rocznik: 2001/ 2016
Postów: 156
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

bo rozłączało mi sprężarkę przy wysokich obrotach i czy w ogóle w manualnej Klimie powinna wyłączać się sprężarka a obejście na ostro po prostu wtyczkę która wchodzi do czujnika spięta na ostro drucikiem
barkow31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-07-2013, 20:32   #30
newpolish
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 12-10-2010
Skąd: Gdańsk / Kolonia / Frankfurt
Model: S-MAX MK2
Silnik: 2,0 TDCi 150/180 PS
Rocznik: 2017
Postów: 276
Domyślnie Odp: Klimatyzacja-Prawidłowe nabijanie i jaka ilość czynnika.

Cytat:
Napisał barkow31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bo rozłączało mi sprężarkę przy wysokich obrotach i czy w ogóle w manualnej Klimie powinna wyłączać się sprężarka a obejście na ostro po prostu wtyczkę która wchodzi do czujnika spięta na ostro drucikiem
Moze napisz objawy co cie niepokoi? Przy sprezerkach bez wychylnej tarczy to jest normalne ze rozlancza sprzegielko przy wysokich obrotach i przy okreslonym cisnieniu. To jest specjalnie tak zaprojektowane aby nie skracac zywota kompresora tudziesz zwiekszenia wyciekow na zlaczkach. Generalnie jak cos cie niepokoi to postarajmy sie znalesc przyczyne a nie usprawniac eliminujac elementy zabezpieczajace. Kiedys korki (bezpieczniki) w domu tez sie mostkowalo drutem ale to byla eliminacja skutku a nie przyczyny.
Napisz o co kaman a z checia pomoge.
newpolish jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.