Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-04-2012, 21:30   #11
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku fotelikow do 36kg i tak dziecko mocujesz za pomoca pasa samochodu. Wiec tak na prawde ISOFIX trzyma tylko i wylacznie fotel jak nie ma w nim dziecka.
Zbedny bajer w tym przypadku.
Nieprawda. W testach bezpieczeństwa foteliki isofix+pas prawie zawsze wypadają lepiej od tego samego fotelika zapiętego tylko pasem.

krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-04-2012, 15:00   #12
yataman
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-04-2012
Model: Toyota
Silnik: diesel
Rocznik: 2007
Postów: 4
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nalezalby jeszcze dodac, o jakich fotelikach mowimy (przedzial wagowy).
W przypadku fotelikow do 36kg i tak dziecko mocujesz za pomoca pasa samochodu. Wiec tak na prawde ISOFIX trzyma tylko i wylacznie fotel jak nie ma w nim dziecka.
Zbedny bajer w tym przypadku.
Co innego dla mniejszej grupy wagowej. Wtedy dziecko trzymane jest pasami fotelika, i im stabilniej fotelik jest przymoowany tym lepiej
Mylisz się. Isofix ma wiele zalet np. dzięki niemu fotelik jest we właściwej pozycji przez cały czas co jest bardzo ważne w razie (odpukać) kolizji.

pozdr.,
y.
yataman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2012, 09:18   #13
Ziółas
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2012
Skąd: Skrzeszew
Model: S-max
Silnik: 2.0 Ecoboost 203 KM + upgrade do 240KM
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Dla zainteresowanych mogę dodać, że w nowym S-maxie jest już Isofix na tylnym środkowym fotelu.
Ziółas jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 09:51   #14
bitabob
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-01-2011
Model: Focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2001
Postów: 2
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To nalezalby jeszcze dodac, o jakich fotelikach mowimy (przedzial wagowy).
W przypadku fotelikow do 36kg i tak dziecko mocujesz za pomoca pasa samochodu. Wiec tak na prawde ISOFIX trzyma tylko i wylacznie fotel jak nie ma w nim dziecka.
Zbedny bajer w tym przypadku.
Co innego dla mniejszej grupy wagowej. Wtedy dziecko trzymane jest pasami fotelika, i im stabilniej fotelik jest przymoowany tym lepiej
W przypadku foteli grupy II/III ISOFIX może podnieść bezpieczeństwo ale tylko pod warunkiem że przebieg pasa będzie prawidłowy. W fotelikach 15-36kg ISOFIX może znacznie podnieść bezpieczeństwo w przypadku zderzeń bocznych poprzez wyeliminowanie przesuwania się fotelika, zmniejsza też obciążenia powstające podczas zderzenia czołowego niwelując oddziaływanie masy fotelika na ciało dziecka. Nie wydaje mi się żeby to był tylko bajer. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez bitabob ; 06-05-2012 o 09:56
bitabob jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2012, 21:58   #15
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał Ziółas Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dla zainteresowanych mogę dodać, że w nowym S-maxie jest już Isofix na tylnym środkowym fotelu.
I nasuwa się automatycznie pytanie, czy da się zamontować fotele 2 rzędu z S-maxa po lifice do przedliftowego.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 21:54   #16
penol
ford::amateur
 
Avatar penol
 
Zarejestrowany: 10-05-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: GALAXY Ghia, Platinium X
Silnik: 2,0 TDCI 140KM
Rocznik: 2007/2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Po pierwsze to witam wszystkich na forum Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Po drugie zaczne od tego ze nie zgodze sie ze zdaniem greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał greegi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W przypadku fotelikow do 36kg i tak dziecko mocujesz za pomoca pasa samochodu. Wiec tak na prawde ISOFIX trzyma tylko i wylacznie fotel jak nie ma w nim dziecka.
Zbedny bajer w tym przypadku.
Mam dwa foteliki z tego przedzialu wagowego. W jednym bez isofixa jezdzi staszy syn (kupowalismy go do samochodu ktory nie posiadal zaczepow), w drugim z isofixem jezdzi mlodsza corka. Jeden i drugi fotelik jest firmy Maxi Cosi. Ten w ktorym jezdzi syn buja sie na boki w szczegolnosci kiedy w trasie zasypia i przechyla sie na bok w snie, ale takze kiedy siega cos ze srodkowego fotela, podlogi, stolika itd... Fotelik z isofixem jest zawsze w tej samej pozycji bez wzgledu na to jak bardzo corka sie w nim wierci. W testach ADAC jeden i drugi otrzymal 4 gwiazdki (w tym przedziale wagowym z tego co mi wiadomo zadna firma nie otrzymala 5 gwiazdek) ale mimo wszystko osobiscie polecam ten z isofixem.
__________________
Od tego oni są! Od tego są oni!
penol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 22:40   #17
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Witam,
Ja zgodzę się zatem ze zdaniem greegi
Ponad dwa miesiące temu jak ukradli mi auto razem z fotelikem 9-36kg bez ISO FIX, musiałem kupić fotelik ale już 15-36kg (córka 4-letnia).
O ile ISO FIX sprawdza się w fotelikach 9-36kg gdzie na początku dziecko jest zapinane pasami wewnętrznymi fotelika to w późniejszym okresie jak i fotelikach 15-36kg ISO FIX nie ma najmniejszego sensu poieważ dziecko zapina się pasami "normalnymi". Odchylenie fotelika może i jest ale parę cm w lewo i prawo co nie ma znaczenia na komfort podróżowania dziecka. Przynajmniej u mnie w foteliku Recaro. Co do podróży z pustym fotelikiem to faktycznie jest on luźny ale zapinam pasem sam fotelik i jest ok.
Oczywiście nie neguję kupna fotelika 15-36kg z ISO FIX ale też nie jest to niezbędna rzecz. Ja osobiście zrezygnowałem z tej funkcji dla 200pln i nie ze względu na sknerstwo kosztem bezpieczeństwa dziecka ale dużo czytałem na ten temat i uznałem, że nie jest mi, dziecku, to potrzebne.
Pozdrawiam
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-05-2012, 22:56   #18
greegi
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-07-2010
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2013
Postów: 290
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

W przytoczonym wyzej artykule piszą, jak najnowsze badania pokazują przydatność ISO, ale z drugiej strony - wczesniej o tym nie wiedziano?
I dlaczego 2 metalowe listwy kosztuja 200PLN?

@penol
U mnie nic sie nie buja na boki jak dziecko sie wierci. Albo źle zapinasz pasy, ale fotelik nie pasuje to profilu siedzienia i oparcia.
Mam Recaro Monza i jest stabilnie. A jak mały chce spać, to oparcia sie pochylaja, wiec fotelik tez.

Ostatnio edytowane przez greegi ; 12-05-2012 o 22:58
greegi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 07:20   #19
krootki
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-11-2007
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 181
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Cytat:
Napisał kolo100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam,
Ja zgodzę się zatem ze zdaniem greegi
Ponad dwa miesiące temu jak ukradli mi auto razem z fotelikem 9-36kg bez ISO FIX, musiałem kupić fotelik ale już 15-36kg (córka 4-letnia).
O ile ISO FIX sprawdza się w fotelikach 9-36kg gdzie na początku dziecko jest zapinane pasami wewnętrznymi fotelika to w późniejszym okresie jak i fotelikach 15-36kg ISO FIX nie ma najmniejszego sensu poieważ dziecko zapina się pasami "normalnymi". Odchylenie fotelika może i jest ale parę cm w lewo i prawo co nie ma znaczenia na komfort podróżowania dziecka. Przynajmniej u mnie w foteliku Recaro. Co do podróży z pustym fotelikiem to faktycznie jest on luźny ale zapinam pasem sam fotelik i jest ok.
Oczywiście nie neguję kupna fotelika 15-36kg z ISO FIX ale też nie jest to niezbędna rzecz. Ja osobiście zrezygnowałem z tej funkcji dla 200pln i nie ze względu na sknerstwo kosztem bezpieczeństwa dziecka ale dużo czytałem na ten temat i uznałem, że nie jest mi, dziecku, to potrzebne.
Pozdrawiam
Kurde, ISOFIX to nie jest bajer, to naprawdę poprawia bezpieczeństwo!

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

(trzeba się zarejestrować, żeby przeczytać)

Tutaj są testy fotelików, robione przez niezależnych testujących i przez ADAC. W przedziale 15-36 kg KAŻDY fotelik zapięty tylko pasami wypada gorzej od tego samego zapiętego w ISOFIX+pasy. Nie wiem - spaliście na fizyce, czy co?
krootki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-05-2012, 07:28   #20
kolo100
ford::average
 
Avatar kolo100
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 24-02-2012
Skąd: Żory
Model: S-MAX
Silnik: 1.8TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 93
Domyślnie Odp: Dołożenie isofixa do środkowego tylnego fotela

Jest wiele testów na internecie, wiele artykułów, wiele opinii na różnych forach.
Ja nie chcę tutaj nikomu wmawiać czy spekulować o zasadności ISO FIX w fotelikach 15-36kg bo nawet nie to jest tematem wątku.
Pozwoliłem sobie napisać posta bo sam miałem taki dylemat dwa miesiące temu. Tak jak pisałem, dla mnie ISO FIX jest super i ma zasadność przy nosidełkach, fotelikach 9-18kg i fotelikach 9-36kg gdy dziecko zapina się pasami fotelika.
To jest moje zdanie na ten temat. Niektórzy mogą się z nim zgodzić, inni mają prawo się nie zgodzić. Nie będę dalej drążył tego tematu bo trochę zbaczamy z głównego wątku.
PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Były: Fiat 126P, Fiat Punto I, Toyota Corolla, Opel Signum, Nissan Almera, Seat Altea XL, obecnie FORD S-MAX. Ale ten czas przemija...
kolo100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.