Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-04-2009, 12:57   #1
krzychal1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Komunikat: Awaria układu silnika

Witam, od pół roku jestem właścicielem Focusa II 1.8 tdci(2007). Wielokrotnie już w czasie eksploatacji wyświetlał mi się komunikat na desce rozdzielczej: "awaria układu silnika/ zmniejszone przyśpieszenie", oraz zapalała się jednocześnie czerwona kontrolka. Po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu wszystko jest ok. Auto jest jeszcze na gwarancji więc sprawę zgłaszałem do ASO. Po podłączeniu pod komputer wychodzą podobno błędy wychwytywane przez czujniki (np.pod pedału hamulca), a ostatnio komunikat wywoływały spadki napięcia. Czy ktoś miał może podobne problemy? Czy powodem może być kłopot z autoalarmem który ostatnio coś szwankował. Ponieważ gwarancja wkrótce wygasa ,sprawa mnie niepokoi. Prośba o pomoc. Dzięki z góry.


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 24-12-2015 o 07:32
krzychal1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 13:55   #2
mihal
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-09-2007
Skąd: Warszawa
Model: Focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2008
Postów: 414
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

moze to slaby akumulatro, ktory nie jest dostatecznie doladowywany przez alternator, ktory akurat w 1,8 tdci jest za slaby
mihal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-04-2009, 14:32   #3
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Objawy, które piszesz mogą się pojawić w sytuacji, której zalejesz kiepskiej jakości paliwo.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 08:03   #4
krzychal1
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 21-04-2009
Skąd: Warszawa
Model: Focus II
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 2
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Cytat:
Napisał Daro26 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Objawy, które piszesz mogą się pojawić w sytuacji, której zalejesz kiepskiej jakości paliwo.
Paliwo tankuję na Shell-u, więc teoretycznie z jakością nie powinno być problemu.
krzychal1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-04-2009, 08:10   #5
Daro26
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-06-2008
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDCI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 499
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Cytat:
Napisał krzychal1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Paliwo tankuję na Shell-u, więc teoretycznie z jakością nie powinno być problemu.
Niestety tankując gdzie kolwiek w Polsce nie możesz mieć pewności, że tankujesz dobre paliwo.

Dużo już kolegów pisało o dziwnym zachowaniu auta, a tankują tylko na markowych stacja BP, Shell, Statoil.

Ja tez leje na Shell-u a zdarzyło mi się ze 2 razy, że auto czasami poszarpywało.
Ostatnio kolega miał przygodę bardzo podobna do Twojej, ma nową Mazdę 6 dieslel. W mieście nagle auto straciło moc, zapaliła się kontrolka check engine. Poczym wszytsko wróciło do normy.
Po dobre paliwo możesz pojechać do Niemiec, a u Nas to jest loteria.
Daro26 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2012, 22:03   #6
carlosc
ford::amateur
 
Avatar carlosc
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 01-02-2011
Skąd: dabrowa gornicza
Model: focus rs
Silnik: 2.5 t
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

mialem to samo dzisiaj :-) heheh usterka silnika zmniejszone przyspieszenie zgasilem autko i zapalilem i wszytsko gra heheh :-DDD moze od mrozow sie tak stalo pierwszy raz tak mailem:-DDD
carlosc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 13:44   #7
chiff
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 02-02-2012
Model: Focus II
Silnik: 1,6 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 3
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

i mnie sie to wlasnie zdarzylo... na zewnatrz -12 ... foczka stała 24 godz. pod chmurką.. oby to były mrozy... bo u mnie komunikac pojawia sie co 3 minuty jazdy... spadek mocy... gasze, zapalam... pare minut jest oki po czym "awaria ukladu silnika" i znowu spadek mocy... ide, odpale dziada niech pochodzi troche na luzie.. moze sie zagrzeje to mu sie odmieni :/

*********************************************
Jednak to mróz... pogrzał sie i zrobiłem 20km bez zadnych niespodzianek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez chiff ; 02-02-2012 o 15:13
chiff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 15:14   #8
mua
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-05-2011
Skąd: Kraków
Model: Focus mk2q
Silnik: 1.6 tdci 90km
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Cześć fordowicze,
Dzisiaj odpaliłem auto bez najmniejszego problemu lecz zaczął ciężko chodzić silnik. Spalanie chwilowe na miejscu 3,5 l/h. Przejechałem może z 100 metrów i komunikat usterka silnika. Włyłączyłem go i odpaliłem od nowa przejechałem znowu z 50 metrów - komunikat usterka silnika i wyłączyło automatycznie silnik.
Po 2 godzinach postanowiłem zrobić jeszcze jedną próbę i to samo. Na jałowym pracuje pięknie, a przy jeździe coś mu nie idzie. Tankowałem na statoil`u. Auto stoi cały czas na polu.

Sądzicie, że przyczyna to mrozy? Myślałem, żeby wepchać go jutro do garażu, bo i tak mam jechać na przegląd w dniu jutrzejszym.
mua jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 18:54   #9
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Jak zwykle w takich sytuacjach: odczytaj błędy z kompa.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-02-2012, 20:07   #10
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Komunikat: Awaria układu silnika

Albo przypomnij sobie kiedy zmieniałeś filtr paliwa.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:42.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.