Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-03-2012, 12:04   #21
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pływający tył

Cytat:
Napisał Neofita Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dodatkowo mam pytanie czy przeciętny człowiek jest w stanie sam wymienić ten element w garażu bez obawy, że coś zepsuje?
Jezeli uda ci sie te srubki latwo odkrecic to smialo mozesz zmieniac i nic nie zepsujesz.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 19:30   #22
Neofita
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2010
Model: Focus II
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Pływający tył

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jezeli uda ci sie te srubki latwo odkrecic to smialo mozesz zmieniac i nic nie zepsujesz.
W takim razie najpierw sam hobbystycznie wymienię ten wahacz, jak tylko znajdę trochę czasu. Dzięki wszystkim za pomoc. Napiszę o efektach jak się z tym uporam.
Neofita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2012, 20:19   #23
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: Pływający tył

i napisz jakie klucze sobie kupiłes nowe Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. bedziesz mial duzo szczescia jak te srubki sie łatwo odkręcą.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2012, 19:44   #24
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pływający tył

Cytat:
najlepiej naciśnij i zobacz jak wraca do poziomu, szybko i energicznie i bez bujania jest ok...
To że doradził...niech Cię!!!:-))) Tak powinni na przeglądach sprawdzać - ha ha ha.

Tak naprawdę wymiana samych elementów gumowych czasem nie jest zła, pod warunkiem, że są to dobrze pasujące części renomowonej firmy. Przecież część metalowa wahacza raczej się nie zużywa. Jak mam użyć zamiennik firmy HART to już wolę tuleje wciskać. Można też się zastanowić nad użyciem części z rozbitka z małym przebiegiem. Ma się oryginał, a można to kupić za grosze w porówaniu do nowych części.

Co do wymiany wahacza samemu...hmmm... daj znać jak poszło:-))) Mam trochę zaplecza w garażu, jednak ta robota wymagałaby ode mnie przygotowania psychicznego i zaplecza narzędzi. Z tego co wszyscy piszą nie odkręcisz nawet jednej śrubki - kątówka w rękę, okulary i ogień. A dojście do niektórych śrubek...jest urocze...
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 11:34   #25
Neofita
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-01-2010
Model: Focus II
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 9
Domyślnie Odp: Pływający tył

Wahacz poprzeczny dolny wymieniony samodzielnie, chociaż nie jestem mechanicznym analfabetą, to po poczytaniu waszych informacji podchodziłem do tego jak pies do jeża ;-)
Na początek pomny przestróg zaopatrzyłem się w zapasowe śruby, dzień wcześniej potraktowałem wahacz słynnym WD-40 i pozwoliłem czasowi robić swoje. Na drugi dzień auto na kanał i niespodzianka klucz nasadowy dźwignia około 50 cm i poszło całkiem lekko. Jeśli chodzi o cięcie śrub to nie wiem kto z was tak robił, ale są one wkręcane w zawieszenie i odcięcie ich nie ma najmniejszego sensu. Nawiasem mówiąc wymiana części trwała krócej niż odkręcenie i przykręcenia koła.
Teraz efekt: samochód zaczął prawidłowo zachowywać się na drodze, efekt pływania wyeliminowany.
mjprzem: jeśli chodzi o klucze to pożyczyłem z zakładu, w którym pracuję zestaw kluczy Teng Tools. Nie wiem czy dobre, ale dały jak widać radę.
Dzięki wszystkim za pomoc.
Neofita jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 20:32   #26
maureliusz
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-07-2009
Skąd: okolice myślenic
Model: Focus MK2
Silnik: 1.6 TDCI (109KM)
Rocznik: 2005
Postów: 2,165
Domyślnie Odp: Pływający tył

Gratulujemy! Fuksiarz!
Ja odkręcałem głupi amortyzatory z tyłu i nakrętka zgrzana do budy...urwała się. Ale dobrze, że nasze prorocze sny się nie spełniły.
__________________
_______________________
115KM i 275Nm... z serii :-) / "Nie kłóć się z idiotą - sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem"
maureliusz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2012, 20:51   #27
toldiq
ford::average
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Model: Focus I FL
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 126
Domyślnie Odp: Pływający tył

Jeśli kolega wymieniał wahacz to polecam zbieżność ustawić teraz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. efekt jeszcze lepszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jeśli chodzi o foczke to przy wrażeniu pływania tyłu lub uskakiwania w dziurze to polecam na początek sprawdzić właśnie wahacze poprzeczne - to od nich zależy jak się autko tyłem będzie zachowywać.
toldiq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.