Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-02-2012, 21:20   #31
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

w ogole ci sie dobrze wydaje. ja tez nie zauwazylem poza tym zjawiskiem innych negatywnych skutkow ubocznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napewno nie jesli chodzi o rozgrzewanie.

mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 21:35   #32
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w ogole ci sie dobrze wydaje. ja tez nie zauwazylem poza tym zjawiskiem innych negatywnych skutkow ubocznych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. napewno nie jesli chodzi o rozgrzewanie.
Pomyślimy w przyszłości nad nowym Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. na razie muszę rozwiązać problem z tym przerywaniem :/ mam już kabelek, program, jutro zrobię przelot na trasie i podeślę Ci logi czy tam nagram film ze ScanXL Pro to może mnie na coś naprowadzisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wracając do tematu, bo troszkę offtop zrobiłem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wielkim grzechem było by przysłonięcie w moim przypadku wlotu w zderzaku, mam front od cabrio i właściwie cały IC i zdecydowana większość chłodnicy jest odsłonięta, w normalnym zderzaku wlot to 1/5 tego co mam ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 21:44   #33
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

O tamtym Twoim problemie pamietam..w razie W jutro pstaram sie niezwlocznie odpisac jak tylko filmik zamiescisz.
Cytat:
Napisał Glenroy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wielkim grzechem było by przysłonięcie w moim przypadku wlotu w zderzaku, mam front od cabrio i właściwie cały IC i zdecydowana większość chłodnicy jest odsłonięta, w normalnym zderzaku wlot to 1/5 tego co mam ja Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niebardzo zrozumialem to zdanie..znaczy zrozumialem to tak ze chcialbys wlot chlodnicy zaslonic a niebardzo mozna bo masz IC...?

jesli tak to ja cie moge pocieszyc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaslonilem sobie sporą czesci chlodnicy w swoim bo moge bez zaslaniania IC. Ale mam sprawny termostat...i nie zauwazylem aby cokolwiek było lepiej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jezdze tak ale to raczej nic nie daje.

Ostatnio edytowane przez mjprzem ; 07-02-2012 o 21:46
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 22:13   #34
neon2909
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 15-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: FOCUS II FL
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 125
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

Koledzy natury się nie oszuka. Na chłopski rozum. Chcecie mieć auta ekonomiczne, tak? Tak. ciepło pozyskiwane jest ze spalania paliwa, prawda ? Im mniej paliwa spalamy i im sprawność silnika jest większa tym więcej powstałej energii będziemy mieli na kołach a mniej w układzie chłodzenia. Proste, prawda ?
Skąd zatem wsiąść ciepło do kabiny? Najprościej to odzyskać ciepło które promieniuje z silnika wewnątrz jego komory albo zamontować podgrzewacz , webasto itp.
Ja zasłaniam na zimę chłodnice do wysokości żeberek intercoolera. uważam, że jest lepiej. Przynajmniej komora silnika jest słabiej przewietrzana w trakcie jazdy.
Fokus ma tą dziwną przypadłość , że zimą potrafi pracować na małym układzie chłodzenia. Czasami podczas długiej, ostrej jazdy na krótkich odcinkach się podgrzeje i wskazówka "dobije" do połowy wskaźnika. Wtedy termostat otwiera duży układ i ciecze z poszczególnych układów się mieszają. Czyli np 1,5 litra cieczy (mały układ) o temperaturze 90 st z 3,5 litra cieczy (duży układ) o temp -20 stopni zimą. Teraz chyba wiadomo dlaczego ta wskazówka tak szybko leci na łeb na szyje
neon2909 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2012, 22:24   #35
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

jedyne rozsadne rozwiazanie na zime to odzysk ciepla z temperatury spalin.
Jednak byloby z tym sporo zachodu bo potrzeba byloby dorobic wezownice ze stali nierdzewnej wokół katalizatora/dpfa.
albo jeszcze lepiej w srodku z grubej rurki.

Takie rozwiazanie nie zuzywalo by pradu i paliwa i mialoby sporą moc. jednak taki układ pasowałoby odłączac na sezon letni..ale to byłby juz nie problem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2012, 13:41   #36
Glenroy
ford::advanced
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 12-01-2010
Skąd: LPU
Model: Mondeo MK4 TitS
Silnik: 2.0TDCi DW10C
Rocznik: 2012
Postów: 312
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
O tamtym Twoim problemie pamietam..w razie W jutro pstaram sie niezwlocznie odpisac jak tylko filmik zamiescisz.
Właśnie za chwilę pójdę przegonić go gdzieś na trasie z komputerem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...niebardzo zrozumialem to zdanie..znaczy zrozumialem to tak ze chcialbys wlot chlodnicy zaslonic a niebardzo mozna bo masz IC...?
Tutaj chodzi mi dokładnie o to, że w zderzaku od CC wlot powietrza jest trochę pokaźniejszy niż ten w standardowym zderzaku, ale tak przyjrzałem się dokładnie i wychodzi na to, że cały wlot właściwie zajmuje intercooler więc sensu zasłaniania go nie widzę, tym bardziej, że jak mówisz nic to nie da Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mjprzem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Takie rozwiazanie nie zuzywalo by pradu i paliwa i mialoby sporą moc. jednak taki układ pasowałoby odłączac na sezon letni..ale to byłby juz nie problem
Z odłączaniem myślę nie było by problemu, to mogło by działać na zmianę z klimatyzacją, sprężarka wyłącza się przy 4*C i w tym momencie mógł by zacząć działać drugi układ, temperatura podnosi się powyżej 4*C, załącza się sprężarka a odcinany jest układ grzewczy. Odłączenie to już raczej tylko kwestia wysterowania tego wszystkiego Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pomysł jak najbardziej dobry, do tego pożytek z katalizatora był by wreszcie jakiś odczuwalny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. pewnie jego awaryjność i cena też Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Glenroy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-02-2012, 19:29   #37
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

A teraz opowiem wam ciekawostkę naszło mnie na zmianę zegarów na poliftowe z dużym wyświetlaczem dwa dni walczyłem z IDS-em aby dobrać właściwy soft coby wszystko chodziło prawidłowo.Temat ogarnołem ale tu niespodzianka wskażnik temperatury którego dotąd opisywane przez was przypadłości(opadanie wskazówki wolne wędrowanie jej w górę )dopadły nagle moje nowe zegary. Wskażnik zachowuje się zupełnie inaczej niż moich starych orginalnych przedliftowych jak i poliftowych z małym wyświetlaczem.A zatem zobaczcie jak oprogramowanie zestawu wskażników tutaj miesza.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-02-2012, 20:55   #38
mjprzem
ford::expert
 
Zarejestrowany: 25-02-2008
Skąd: podkarpackie, mielec klimatyzacja napełnianie
Model: focus sedan ghia
Silnik: tddi
Rocznik: 2000
Postów: 3,108
Domyślnie Odp: opadajaca wskazowka temp.

a bo cos w ff2 zmieniali oprogramowanie aby zamiast rzeczywistej pokazywaly teoretyczna..i wskazowki juz nie szalaly..ale chyba bym wolal aby mi wskazowka szalala a pokazywala faktycznie rzeczywista temp. silnika. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. co bedzie jak wody zabraknie...? tez bedzie teoretycznie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
mjprzem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.