Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-11-2012, 07:56   #1
chopinpianista
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 07-02-2012
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo mkIII
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 2
Domyślnie Kontrolka ciśnienia oleju, 2.0 tdci,

Czytałem już sporo tematów na ten temat, jednakże moja sytuacja jest nieco inna. Ostatnio zaparkowałem mondka na lekkim wzniesieniu i poczekałem chwile z gaszeniem silnika. Pojawiła się czerwon lampka cisnienia oleju. Zostawiłem samochod i po kilku godzinach zepchnalem go na równy teren, sprawdziłem olej, jego stan w porządku. Stwierdziłem ze to pewnie przez nierówne położenie silnika. Odpaliłem go po 5 godzinach a lampka po 5-10 sekunach od uruchomienia silnika znowu sie zapaliła, jednakże musiałem dotoczyć się 2 km do domu. Samochód postał dwa dni i wczoraj odpaliłem silnik, problem zniknał, a ja przejechałem 30 km. Wszystko jak należy. Silnik chodzi równo, bez żadnych niepokojących objawów. Czy martwić się tym? Dodam, że jestem studentem, a nawet 100 zł na czujnik to wydatek z którym muszę się liczyć. Wymieniać go? Czy może to był problem w związku z parkowaniem na wzniesieniu? Mam mondtka 2.0 tdci 115 km 2004 rok

chopinpianista jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 09:57   #2
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,061
Domyślnie Odp: Kontrolka ciśnienia oleju, 2.0 tdci, dziwny problem.

Pojedź do jakiegoś mechanika, żeby zmierzył, jakie jest rzeczywiste ciśnienie oleju.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 10:38   #3
Jakub
ford::professional
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 14-09-2004
Skąd: Bielsko - Biała
Model: Kuga
Silnik: 1.5
Rocznik: 2020
Postów: 1,930
Domyślnie Odp: Kontrolka ciśnienia oleju, 2.0 tdci, dziwny problem.

Możliwe też że czujnik jakiegoś paprocha załapał. Zmierz ciśnienie oleju, ewentualnie zmień czujnik. Obserwuj rozwój sytuacji.
Jakub jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-11-2012, 22:01   #4
jacekplacek0808
ford::advanced
 
Avatar jacekplacek0808
 
Zarejestrowany: 27-08-2008
Skąd: NOH
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCI TIT
Rocznik: 2008
Postów: 285
Domyślnie Odp: Kontrolka ciśnienia oleju, 2.0 tdci, dziwny problem.

Mialem podobnie.Jak kolega jakubbi napisal,jakis paproch sie napatoczyl.Po wymontowaniu bylo go widac.Wyczyscilem i juz chyba mam po tej akcji 20 tys. zrobione i zadnego problemu.
Zmierzyc mozesz dla pewnosci,ja tez to zrobilem.W sumie lepiej zmierz,zebys mi nie napisal za jakis czas ze Ci silnik zdechl bo napisalem ze to nic takiego.hehehehe.Pozdro
jacekplacek0808 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.