Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-02-2012, 14:16   #11
MistralJurata
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 24-01-2012
Skąd: Jurata / Trójmiasto
Model: Focus II FL
Silnik: 2,0 TDCI 136KM
Rocznik: 2008
Postów: 10
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

U mnie objawy podobne - raz na jakiś czas kompletny brak reakcji na gaz. Nie ma znaczenia, czy auto zimne, czy ciepłe, czy uipalane, czy delikatnie traktowane... po prostu raz na jakiś czas strajkuje i nie reaguje na gaz.
Czy ktoś może polecić jakiś NIE ASO w 3 mieście, któe ogarnia 2,0 TDCI, bo świeży jestem w temacie Forda.

Mistral
888 162 173

MistralJurata jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-01-2013, 22:34   #12
alience
ford::amateur
 
Imię: Hubert
Zarejestrowany: 28-01-2013
Model: Ford Focus MK2 GHIA
Silnik: 2 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

Witam Mam ten sam problem z gazem 2tdci. Wymieniłem już pedał na nowy który kupiłem w aso ale problem nadal jest. czasami przełącza sie na wolne obroty podczas jazdy bez względu na to czy spokojna czy troche szybsza. czesto wystepuje ten problem przy odpalaniu. brak bledow silnika, wszystko sprawdzone przez elektryka i wyglada na ok. Proszę o jakąś wskazówke. paliwo tankuje na firmowych stacjach i za każdym razem to samo.
alience jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 13:17   #13
madmak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Model: [MK2] Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

U mnie wyskoczyła niedawno kontrolka silnika i odczytałem błąd DPF. Tak na razie jeżdżę, ale mam zamiar w ciągu 2 tygodni zrobić z tym porządek przed dalszym wyjazdem w góry. Dam fokę do ASO pod kątem sprawdzenia samego DPFa. Jak mi potwierdzą że to DPF, to usunę w cholerę to dziadostwo.

Mam taką aplikację, na komórkę, która monitoruje parametry silnika przez wtyczkę bluetooth. Jak mi silnik nie reaguje na gaz to jeden parametr pokazuje złe wyniki: MAP spada poniżej 100. To jedyna zależność jaką znalazłem z parametrami. Poniżej 100 nigdy nie powinno spadać, bo to mniej więcej ciśnienie atmosferyczne.

ZAŁĄCZNIK

Pozdrawiam,
madmak
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg MAP_ponizej100.jpg (59.4 KB, 25 wyświetleń)
madmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-01-2013, 23:13   #14
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

Widzę że jest nas coraz więcej. Mam identyczny problem. Taka prośba do Was, jak następnym razem wystapi problem sprawdzcie kody DTC. Trzeba wcisnąć przycisk SET od sterowana kompem i trzymając przekręcić zapłon do pozycji II, wyskoczy napis TEST. Trzeba wciskac aż na wyświetlaczu pojawi sie napis DTC(odczytać jeżeli są jakieś kody). U mnie wczoraj odczytałem 4 błędy z czego dwa mogą dotyczyc tej usterki 1.A103 2.9602 3.5750 4.D900 Z tego co znalazłem to 5750 dotyczy pedału gazu a D900 magistrali CAM.
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2013, 19:01   #15
SpEcMeN
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 10-08-2005
Skąd: Kalisz
Model: fiat 500x
Silnik: 1.4 MA 170KM AT9
Rocznik: 2016
Postów: 276
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

miałek kiedyś podobną sytuacje, po odpalenie brak reakcji na gaz, mechanik miał kilka podejść wkońcu znalazł. U mnie rozszczelnił sie akumulator podciśnienia i na zimnym silniku zasysał powietrze i nie miał podciśnienia. Za którymś razem po odpaleniu się uszczelniał i było włąściwe podciśnienie. Po sklejeniu akumulatora problem zniknął. Może u Was jest podobnie...
SpEcMeN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2013, 12:28   #16
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

A gdzie właściwie znajduje się ten akumulator podciśnienia?
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 15:59   #17
madmak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-11-2007
Model: [MK2] Ford Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 13
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

DPF mam podobno ok. Błędy silnika wynikały z uszkodzonego czujnika różnicy ciśnień 3M5A-5L200-AB. Wymieniłe. Czy to pomogło okaże się za jakiś czas.
madmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-02-2013, 20:48   #18
paxon
ford::average
 
Imię: paxon
Zarejestrowany: 01-06-2008
Skąd: Szczecin
Model: focus
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 73
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

Jak Ci się zawiesi nastepnym razem to sprawdź lewą przepustnicę. Potrzebny śrubokręt,trzeba odkręcić opaskę metalową i ściągnąć gumową rurę z lewej strony która wchodzi do przepustnicy(trójnika). Zamknięcie przepustnicy daje takie objawy(powinna być otwarta na wyłączonym silniku).
MADMAK odnośnie parametru MAP który podałeś "Jak mi silnik nie reaguje na gaz to jeden parametr pokazuje złe wyniki: MAP spada poniżej 100. To jedyna zależność jaką znalazłem z parametrami." to dotyczy właśnie czujnika ciśnienia absolutnego w kolektorze ssącym - jest to czujnik zamontowany w korpusie przepustnicy. Jeżeli zatnie się przepustnica w pozycji zamkniętej, nie będzie dopływu powietrza i wytworzy się podciśnienie w kolektorze dolotowym. Czujnik MAP przekazuje informację o ciśnieniu powietrza do sterownika a ten steruje odpowiednią dawką paliwa(nie ma wystarczającej ilości powietrza więc ogranicza ilość paliwa) dlatego auto nie reaguje na padał gazu.

Ostatnio edytowane przez paxon ; 25-02-2013 o 09:13
paxon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 13:54   #19
senorcapitan
ford::amateur
 
Imię: Kris
Zarejestrowany: 01-12-2012
Skąd: Kraków
Model: Focus II
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

Cześć, mam podobny problem do Was. Z tym, że nigdy nie wystąpił po odpaleniu auta, zawsze się pojawia podczas jazdy. Nagle auto przestaje reagować na gaz, obroty spadają do połowy biegu jałowego, czasami trochę falują. Aby problem znikł trzeba przez jakiś czas powiedzmy 15sek pompować gazem, jeśli to nie pomoga muszę wyłączyć i włączyć silnik (i zapłon) - czasem kilkukrotnie jeśli raz nie pomoże. W okresach gdy usterka występuje częściej czasami auto ma problemy z odpaleniem (trzeba powiedzmy 3x spróbować go odpalić, ale jak odpali to działa normalnie).

Byłem z tym w ASO podpięli samochód do komputera i nic nie wykryli. Jeździli też autem z podpiętym komputerem, ale usterka nie wystąpiła (po czym jak go odebrałem wystąpiła 2x podczas powrotu do domu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ). Stwierdzili, żeby przyjechać jak usterka będzie występowała...ale to jest loteria i występuje czasami raz w miesiącu i trwa 15sek. Nie widzę możliwości aby mi pomogli. Powiedzieli, że to raczej nie pedał gazu, możliwe, że to "jakiś zaworek przed wtryskami" może się przycinać lub jakiś problem z elektryką.

Moje spostrzeżenia są takie, że usterka występuje głównie podczas spokojnej jazdy... typu 6tka i powiedzmy 110km/h. Lub generalnie przy jeździe bardzo spokojnej na niższych obrotach... na początku tak się działo przy zmianie biegu na wyższy. Wydaje mi się też, że najczęściej gdy temp. otoczenia oscyluje wokół O*C i jest duża wilgotność. Inna sprawa to może już moje urojenia, ale gdy to występuje na zewnątrz auta czuje taki dziwny zapach... jakby coś się bardzo nagrzało i wypalało :-) Stąd zacząłem myśleć, że to może ma coś wspólnego z DPF. Po mieście jeżdżę bardzo mało, 90% jazdy to trasy. Aktualnie przy każdej trasie powyżej 150km usterka występuje... szczególnie przy dłuższej spokojnej jeździe (na wyższych obrotach raczej jest ok).

W lecie planuje dłuższy wyjazd ponad 3tys km... trochę strach jechać z czymś takim...

Acha oprócz tego, że są fizyczne objawy to usterka nie jest sygnalizowana żadną kontrolką. Praktycznie zawsze problem występował po dłuższej jeździe, więc silnik był nagrzany. Problem pojawia się od pół roku. Będę wdzięczny za pomoc.
senorcapitan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2013, 21:59   #20
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Focus MK2.Brak reakcji na gaz.

Witam
Obstawiam wtryskiwacze i to chyba piezo siemensa są a to oznacza ze cholernie trudno jest je zdiagnozować,
Wspólczuje
Pozdrawiam
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.