Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-04-2022, 16:36   #2301
MONDU
ford::beginner
 
Imię: ROBERT
Zarejestrowany: 26-11-2020
Skąd: WARSZAWA
Model: KUGA
Silnik: 2.0 150 km ecoblue MHEV
Rocznik: 2020
Postów: 30
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Odnośnie akumulatora.W moim ecoblue wymieniany był na gwarancji,aku VARTA ,po 1.5 roku eksploatacji.Objawy które mnie zaniepokoiły to włączający się komunikat treści, WYŁĄCZONO SYSTEM Z POWODU OCHRONY AKUMULATORA ,nie otwierały się tylne drzwi bezkluczykowo .Po wymianie wszystko działa idealnie,także proszę spróbować z nowym akumulatorem.Pozdrawiam

MONDU jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 18:15   #2302
piotrszc
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 19-03-2022
Skąd: Warszawa
Model: Kuga
Silnik: 2,5
Rocznik: 2022
Postów: 9
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Dręczy mnie sprawa tych nakładek w pakiecie St Line. Dealer odpowiedział mi, że w moim pakiecie tych nakładek nie było i nie mam ich w specyfikacji i umowie. Cennik i katalog nakładki progowe opisuje, ale cennik nie jest wiążący, więc generalnie spuścił mnie na drzewo.

Natomiast na progu są takie jakby wgłębienia, które sugerują, że te nakładki były jednak przewidziane.

Pytanie - czy w Kugach, w których nie ma nakładek St Line też próg ma takie wgłębiania? Być może wszystkie progi nie są gładkie.

[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][/IMG]
piotrszc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2022, 20:28   #2303
somer1
ford::average
 
Imię: Grzegorz
Zarejestrowany: 02-09-2021
Skąd: śląsk
Model: Kuga ST X , Transit 2,0
Silnik: 2,5 benzyna+Hybryda
Rocznik: 2020
Postów: 159
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

tak, wgłębienia występują. Ale nakładki sa montowane od dołu na blaszkach i raczej nie da sie wymontować samych nakładek ST. Zrób zadyme u dilera
somer1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 09:26   #2304
geodel
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-06-2021
Model: Kuga
Silnik: 1.5 ecobost 150 km
Rocznik: 2021
Postów: 47
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał piotrszc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dręczy mnie sprawa tych nakładek w pakiecie St Line. Dealer odpowiedział mi, że w moim pakiecie tych nakładek nie było i nie mam ich w specyfikacji i umowie. Cennik i katalog nakładki progowe opisuje, ale cennik nie jest wiążący, więc generalnie spuścił mnie na drzewo.

Natomiast na progu są takie jakby wgłębienia, które sugerują, że te nakładki były jednak przewidziane.

Pytanie - czy w Kugach, w których nie ma nakładek St Line też próg ma takie wgłębiania? Być może wszystkie progi nie są gładkie.

[IMG]Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ][/IMG]

Nakładki kiedyś były w standardzie od 2021 chyba połowa roku nie motnują już ich (cięcia) w ich miejsce montują ten plastik z wypustakami jak na zdjęciach. Nakładki można dokupic i w miejsce tego plastiku zamontować (plastik wyjmujesz)
geodel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 10:48   #2305
mazswojejzony
ford::average
 
Imię: Bartłomiej
Zarejestrowany: 20-04-2021
Skąd: Kraków
Model: Kuga 2.5 FHEV AWD
Silnik: benzyna
Rocznik: 2021
Postów: 60
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dzisiejszego dna stanowczo mogę stwierdzić że mk3 jest gorzej wyciszona od mk2
À propos: czy ktoś może rozważał temat dodatkowego/lepszego wyciesznia nadkoli? Uważam, że silnik jest bdb wyciszony, tylko ten szum kół...

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: Półosie przód i tył dosłownie czerwone, podobnie wał napędowy.
U mnie to samo niestety.
mazswojejzony jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 13:39   #2306
winiak
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 25-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 12
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Witam Szanowne Grono,

Z Fordem związany jestem od niemal 20 lat. Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Kugi 2,5L FHEV.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam wszystkich i szerokości życzę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez winiak ; 25-04-2022 o 13:42
winiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 13:42   #2307
Bartek1985
ford::average
 
Avatar Bartek1985
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 28-04-2011
Skąd: Świdnica
Model: Kuga ST-Line X
Silnik: 1,5 EB 150 KM
Rocznik: 2021
Postów: 53
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

też nie mam tych nakładek (pisałem już w temacie o tym)
widziałem ze są do kupienia ale całe z plastikiem i ceny sa nie za komplet tylko za jedną sztukę
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Opera Zrzut ekranu_2022-04-25_143824_allegro.pl.jpg (8.5 KB, 81 wyświetleń)
Bartek1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 14:01   #2308
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,382
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał winiak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Od dwóch tygodni jestem posiadaczem Kugi 2,5L FHEV.
Z ciekawości zajrzyj proszę pod spod samochodów i powiedz jak u Ciebie sytuacja z rudą na spawach układy wydechowego
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 14:53   #2309
winiak
ford::beginner
 
Imię: Konrad
Zarejestrowany: 25-04-2022
Skąd: Wrocław
Model: Kuga
Silnik: 2,5 FHEV
Rocznik: 2022
Postów: 12
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z ciekawości zajrzyj proszę pod spod samochodów i powiedz jak u Ciebie sytuacja z rudą na spawach układy wydechowego
Prawa strona:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Lewa strona:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Jeszcze korozji nie ma, dopiero się zaczyna. Może za krótko auto płynęło i szybko przeładowali je w Antwerpii ze statku na pociąg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak myślicie czy warto
a) szukać jakiegoś specyfiku co by zabezpieczył to miejsce przed korozją (jakaś farba do tłumików)?
b) zabezpieczyć podwozie przed korozją?

Z innych znalezisk:
- brak spryskiwacza na kamerce:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

- brak nakładek STLine na progach (aż przeglądnę co tam miałem w ofercie):
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
winiak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-04-2022, 21:55   #2310
Marek54
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 23-02-2022
Skąd: Gdynia
Model: Ford Kuga PHEV
Silnik: 2,5 PHEV
Rocznik: 2022
Postów: 1
Domyślnie Odp: Odbiór auta i spostrzeżenia eksploatacyjne

witam
Jestem nowy na forum i właśnie odebrałem zamówioną w XII 2021 Kugę Titanum X 2,5 PHEV
mam pytanie czy warto zakupić wallboks do ładowania,
w garażu mam 380V, może jakaś podpowiedź odnośnie modelu ?Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Marek54 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.