Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-03-2016, 19:44   #1
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekundach

witam wszystkich mam problem z zegarami w moim fusionie mianowicie po wsadzeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu w pozycje 1 wszystko jest OK ale jak już przekręcę w pozycję 2 zapalają się kontrolki ale znikają informacje z wyświetlacza między zegarami - jest on podświetlony ale nic na nim nie pisze (w pozycji 1 jest przebieg) w pozycji 2 kontrolki się zapalają (część ) gaśnie po chwili tak jak powinno to być ale po odpaleniu auta (pozycja kluczyka 3) nie podnosi się wskazówka obrotomierza ani prędkości do pozycji 0 - a na wyświetlaczu między zegarami jest tylko podświetlenie bez żadnych informacji (kontrolki silnika itd oczywiście gasną czyli jest wszystko zgaszone a silnik chodzi) po około 10-15 sekundach wszystko pojawia się tak jak powinno być czyli ilość przejechanych KM ile można jeszcze przejechać na zatankowanym paliwie oraz podnoszą się do prawidłowej pozycji wskazówki czyli obrotomierz na około 800-1000obr (ciepły zimny silnik) i jeszcze jedna sprawa która jest powiązana z tym dziwnym problemem to radio mianowicie działa prawidłowo ale po przekręceniu stacyjki w pozycję 2 gaśnie tak jak nie podnoszą się wskazówki (gaśnie radio ale nie podświetlenie radia) w momencie kiedy wskazówki się podniosą zaświecą się informacje na wyświetlaczu między zegarami radio odpala i zaczyna grać (jakies 10-15 sekund po odpaleniu samochodu). Zaznaczę także ze jak juz odpalę samochód mogę go przegazować jechać powiedzmy 20km/h wskazówki się nie podnoszą nadal - musi po prostu minąć chwilka.

Kiedyś takiego problemu nie było wszystko śmigało szybko zaraz po odpaleniu obrotomierz się podnosił info na wyświetlaczu odpalało itd. Jak juz zaczął ten problem się pojawiać był on raz na jakiś czas i zegary "ruszały" znacznie szybciej po powiedzmy 3seundach ale teraz jest coraz gorzej. Mam także problem z odpaleniem raz na jakiś czas tak jakby się zawiesił razem z zegarami rozrusznik mianowicie przekręcam kluczyk w pozycję 3 i nic ale trzymam dalej w pozycji 3 i po powiedzmy 1-2 sekundach rozrusznik rusza. Czy mój problem może być związany ze stacyjką ? może tam coś nie łączy? , a może problem jest w module komfortu? (gdzie go szukać)

Nie wiem czy wszystkie fusiony mają "selftest " zegarów ale w moim to nie działa nie wiem czy to wina usterki czy po prostu nie mam takiej opcji (nie mam komputera pokładowego)

Jak juz się pojawią informacje na wyświetlaczu - podniosą wskazówki itd nic nie zanika mogę przejechać 200km po wybojach i nic nie gaśnie więc to raczej nie problem kabla który raz łączy raz nie.
Starałem się opisać problem jak najdokładniej

Zapomniałbym napisać mój Fusion to wersja po FL (krajowy) 2007r benzyna 1,4 duratec.
z góry dziękuję za pomoc Adam


Ostatnio edytowane przez gipmen ; 29-03-2016 o 20:02
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 20:37   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,511
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

Pewnie aku.
Parę tematów już było że słabe aku powoduje wariancje zegarów.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 20:42   #3
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

Mam cos takiego u siebie i tez myśle że to słabe aku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
tu gość ma podobnie i przyczyna był aku
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2016, 21:25   #4
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

zobaczę
podepnę inny akumulator i może to coś da. Chociaż ten który jest w tym momencie ładnie kręci Bosch Silver Plus S5 i ma chyba 2gi rok. Jak tylko sprawdzę dam znać czy to pomogło.
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2016, 06:33   #5
dell47
ford::advanced
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 06-05-2013
Skąd: Kraków, Skawina
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 1.4 80KM, Pb+LPG
Rocznik: 2006
Postów: 377
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

Moj tez kręci bez problemu a wygląda jeszcze na oryginal...
dell47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2016, 21:00   #6
sarachen
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 10-01-2014
Skąd: Łódź
Model: Focus MK3 FL
Silnik: 1.5 TDCI
Rocznik: 2016
Postów: 106
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

Akumulator na 100%
sarachen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 18:55   #7
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

Witam ponownie więc jestem po wymianie do testów akumulatora i niestety nic nie pomogło dalej jest ten sam objaw. Zegary podnoszą się po kilku sekundach od odpalenia. Jest jednak jedna jeszcze sprawa po przekręceniu w pozycje 2 czyli przed zapłonem zanikają informacje między zegarami nie podnosi się wskazówka obrotomierza do "0" ale jeszcze przed odpaleniem jak juz sie podniesie to po przekreceniu kluczyka na 3 pozycje zapłon podnoszą się prawidłowo czyli tak czy siak muszę odczekać czy to przed czy po odpaleniu. Może to coś jednak ze stacyjką czy jak ? tak jakby się musiało coś w komputerze załadować nim zastartuje
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-04-2016, 22:18   #8
Zodiakus
ford::amateur
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 22-01-2015
Skąd: Stąd
Model: Fusion
Silnik: 1.4
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

To raczej akumulator nie jest. Jak zakupiłem Fusiona miał nieoryginalne radio, które po jakimś czasie wymieniłem na Sony MP3, od tego czasu zegary "startują" po kilkunastu sekundach
Zodiakus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2016, 13:50   #9
gipmen
ford::beginner
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 12-06-2011
Skąd: Tarnobrzeg
Model: FUSION, MONDEO MK4
Silnik: 1,4 benzyna, 1,6tdci
Rocznik: 2007, 2012
Postów: 12
Domyślnie Odp: Zegary obrotomierza pradkości i wyświetlacz między nimi działają po kilku sekund

witam jak zawsze piszę dla "potomnych" mój problem rozwiązany problemem okazała się KOSTKA STACYJKI koszt jakies 50zł wymiana 5min - komputer wskazywał na problem z komunikacją na szynie CAN po dokładniejszym wczytaniu się w błędy był błąd ze stacyjką którego nie dało się skasować ciągle wracał. Wymiana kostki stacyjki jeszcze przed wykasowaniem błędu usunęła całkowicie problem tak więc temat do zamknięcia pozdrawiam
gipmen jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.