Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-07-2010, 11:27   #11
szubi10
ford::average
 
Imię: al
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: wwa
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1.8benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

Jeszcze mam pytanko do kolegów, ile spala wam mondeo z motorem 1.8 benzyna?

szubi10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 16:51   #12
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie

trasa 6,5 miasto max.8

załóż świece i przewody motocrafft fordy na nich najlepiej chodzą.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 12-02-2011 o 17:43
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 16:58   #13
szubi10
ford::average
 
Imię: al
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: wwa
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1.8benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

kurcze tak zrobilem ale problem nie zniknął, jeszcze moze spróbuje z cewka, tam wczesniej kolega powiedzial ze on zmienil cewke i jak reka odjal, no zobaczymy bo jesli tez nie ona to co?
szubi10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 18:59   #14
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie

Skopiowałem CI mój opis z innego postu tam właśnie opisywałem objawy cewki.

Miałem ten problem .Fachowcy wymyślali różne części najlepiej wymieniali by odrazu cały silnik.Podpowiem że podłączenie do kompa nic nie wykazywało zero błędów,a on jak szarpał tak szarpał strzelał itp.(silnik bez instalacji gazowej)dusił się w granicach 2000 do 3000 obr.Ale do rzeczy bo już ględzę ,pojechałem do kumpla na szrot i wziąłem dla próby cewkę od wys.napięcia.Przełożyłem do swojego i stał się''cud ''autko chodzi jak lala .W mojej cewce zobaczyłem popękaną obudowę i czarne przepalenia miała po prostu przebicie.Dodam jeszcze ,że na zimnym silniku wszystko było OK ,a po uzyskaniu normalnej tem.pracy był horror ;brak mocy,dławienie, strzelanie w kolektorze.Obejrzyj kolego swoją cewkę byc może to ten sam przypadek. Pozdrawiam

''Tylko nie wiem czy bawic sie w używki z allegro za 150 zl czy brac nowa?''

Osobiście odradzam używek ponieważ cewka w fordzie pada średnio przy przebiegu między 120 a 160 tys.i skąd pewnośc ile ta używka już przelatała?Fakt nowa to wydatek około 350 zł za oryginał ale wkładasz i masz święty spokój poprostu o niej zapominasz.W galaxy 2,0 jest jeszcze gorzej bo są dwie cewki i wymienia się parami a jedna to też 350 zł a więc jest na dzień dobry 700.Już to niestety przerabiałem.Przebieg był podobny 135,000 jak padła.

Ostatnio edytowane przez Wojtek ; 12-02-2011 o 17:43
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-07-2010, 21:06   #15
szubi10
ford::average
 
Imię: al
Zarejestrowany: 13-02-2010
Skąd: wwa
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 1.8benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 62
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

Ok dzieki za imfo.Pozdro
szubi10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2011, 16:19   #16
tomas1111
ford::average
 
Zarejestrowany: 04-09-2008
Model: Mondeo Mk3
Silnik: Duratec HE 1,8 SFI
Rocznik: 2001
Postów: 54
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

Witam
Rozwiązałem problem ze swoim mondkiem 1,8 benzyna z 2001 i podzielę się uwagami.

Objawy:
- po zatankowaniu benzyny i przejechaniu kilku kilometrów, samochód zgasł. Po odpaleniu zaczęło szarpać silnikiem, zapaliła się kontrolka check silnika. Następnie kontrolka po dwóch dniach samoistnie zgasła. Silnik szarpał przy gwałtownym dodawaniu gazu pomiędzy 1,2-2,0 tyś obrotów. Za radą forum stawiałem na cewkę zapłonową. Interfejsem sczytałem błąd P0403, który po wykasowaniu nie pojawił się. Nie dawały mi spokoju klapki kolektora ssącego. Jednak po odłączeniu cięgiełka, nie było żadnej poprawy jak również po ściśnięciu wężyka podciśnienia sterującego klapkami.

Naprawa:
-zacząłem od paliwa. Wyjeździłem je do końca dolewając denaturat oraz specyfik do benzyny do czyszczenia wtrysków (STP). Resztkę wylałem, gdzie na 5 litrach benzyny było ok. ½ szklanki wody, która związała się z denaturatem i miała kolor fioletowy. Wymieniłem filtr paliw (Motocraft - koszt 40zł), świece (Ford koszt 4 x 32 zł), przewody zapłonowe (Ford komplet 270 zł). Poprawa nastąpiła, lecz szarpnięcia (dużo mniejsze) były nadal, przy gwałtownym do dawaniu gazu ww. przedziale obrotów, szczególnie na zimnym silniku. Ostatni zabieg, to wymiana cewki zapłonowej. Obecnie jest nowszy model (Ford -koszt 340zł) i wiąże się z tym, że musimy dopasować NOWE śruby do jej zamocowania (nowe musze być dłuższe od starych, co najmniej 1 cm i nie można użyć klucza nasadowego z uwagi na kołnierz w cewce). Po tym ostatnim zabiegu znowu się cieszę z przyjemności jazdy mondkiem. Dodam, że mam przebieg 92 tyś km do 75 tyś serwisowany w Niemczech (???) i nie wiem dokładnie kiedy ww. rzeczy były wymieniane i czy wogóle były wymieniane.

Pozdr.
tomas1111 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 09:40   #17
Pablos166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: krakow
Model: Galaxy
Silnik: benzyna/lpg 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

witam ja wymieniłem cewke na nowa zmieniłem swiece kable i na benzynie silnik pracuje wchodzi na obroty,lecz na gazie nie wchodzi na obroty powyzej 2000tys zaczyna go dławic nie pali na wszystkie,przypuszczam ze to cos z elektryka bo nie mam tez pradu w gniazdku zapalniczki,ale to tylko moje takie przypuszczenia. moze ktos poradzigdzie jest odpowiedzialny bezpiecznik za zapalniczke.
Pablos166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-01-2011, 21:53   #18
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

Cytat:
Napisał Pablos166 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witam ja wymieniłem cewke na nowa zmieniłem swiece kable i na benzynie silnik pracuje wchodzi na obroty,lecz na gazie nie wchodzi na obroty powyzej 2000tys zaczyna go dławic nie pali na wszystkie,przypuszczam ze to cos z elektryka bo nie mam tez pradu w gniazdku zapalniczki,ale to tylko moje takie przypuszczenia. moze ktos poradzigdzie jest odpowiedzialny bezpiecznik za zapalniczke.
Sprawdz sondę lambda miałem podobny przypadek w galaxy ,na benzynie OK,a na gazie brak mocy ,czasami jakieś strzały .Gazownik sprawdził sondę i zalecił wymianę na nową .Tak zrobiłem i było OK.
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-01-2011, 16:26   #19
Pablos166
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 29-01-2011
Skąd: krakow
Model: Galaxy
Silnik: benzyna/lpg 2,3
Rocznik: 1999
Postów: 4
Domyślnie Odp: szarpanie silnikiem do 2000 obr/min później jest ok

dzis przeczystrze jeszcze przeplywomierz i wymyje mieszalnik gazu i zobacze czy to cos da,jesli nie to nastepny etap bedzie wymiana sondy,tylko mam mały problem bo ponoc w galaxy 2,3 sa dwie a ja mam jedna przed katalizatorem
Pablos166 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.