Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-01-2011, 12:17   #11
wojtekdg
ford::advanced
 
Avatar wojtekdg
 
Zarejestrowany: 01-08-2010
Skąd: Zagłębie D/G
Model: Ford Mondeo Mk3 kombi
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 205
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura i brak grzania po wjechaniu w zaspe...

Tak myślę i może się zapowietrzył? Nie wiem jak, ale może. W Oplu Vectra B aby odpowietrzyć odpaliłem silnik i odkręciłem zbiorniczek z płynem chłodniczym, i tak chwile chodził. To pomagało. Możesz sprawdzić.

wojtekdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 17:09   #12
dzimi75
ford::advanced
 
Avatar dzimi75
 
Zarejestrowany: 30-03-2010
Skąd: WARSZAWA
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0TDCI 140 KM
Rocznik: 2011.10
Postów: 253
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura i brak grzania po wjechaniu w zaspe...

mi tez wiało zimno ale był wyciek na pompie bo jak jest za mało płynu wieje zimnym wymieniłem pompe nic nie odpowietrzałem i dalej leci ciepłeGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z tego co wiem to niemoze sie zapowietrzyc ale warto jak silnik pracuje jest rura przy chłodnicy ta gruba popompowac ja recznieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.albo którys termostat jest walniety ?BAdz chłodniczka zamulona Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzimi75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-01-2011, 20:27   #13
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura i brak grzania po wjechaniu w zaspe...

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to ciekawe czemu się przegrzewa i dlaczego nie ma ogrzewania? najprościej jest dać auto do mechanika bo o czym tu jeszcze pisać?
Kolego to że auto się grzeje nie wskazuje zaraz na wyciek.Poziom płynu sprawdzisz wystarczy sprawdzic na zbiornik wyrównawczy zimny musi miec MAX i jest OK.Jak uszkodzi Ci się termostat czy pompa to stan płynu też będziesz miał ,a auto będzie ci się grzało!! i co dalej będziesz twierdził że masz wyciek? Natomiast gdy układ chłodzenia chodzi poprawnie a brak grzania w kabinie to na pewno jest za niski stan płynu ,gdyż nagrzewnica jest w najwyższym punkcie.Podam Ci kolego przykład ,nie dalej jak zeszłej zimy miałem identyczne spotkanie z zaspą jak kolega "przemkorus" sytuacja identyczna wyrwana rura wlotu powietrza,pocharatany zderzak na szczęście tylko osłona i najważniejsze auto zaczeło się grzac.Sprawdzając po kolei Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.łyn OK poziom MAX auto się grzeje.Przyczyną okazała się pogięta chłodnica "dalej szczelna brak wycieku". Pogieły się lamelki co zmiejszyło przepływ chłodnicy,wskutek czego auto się grzało.Chłodnicę wymieniłem plus dolny wąż który zmiażdżony nie odkształcił się.Zalałem nowy koncentrat i autko hula nic się nie grzeje.Pozdrawiam Andrzej. Tak przy okazji czytaj wszystkie posty nim kogoś zaczniesz zle oceniac, auto naprawiam zawsze sam,a mondeo jest czwartym fordem z kolei.

Ostatnio edytowane przez andrzej_gorzynski ; 04-01-2011 o 18:37
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-01-2011, 19:50   #14
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura i brak grzania po wjechaniu w zaspe...

dyskusje na forum są bez sensu gdy autorowi tematu po prostu nie chce się włożyć odrobiny wysiłku i obejrzeć auto dokładnie (samemu lub z czyjąś pomocą). przyczyn może być kilka a przegrzanie/zatarcie silnika to poważna sprawa. nie jesteśmy jasnowidzami niestety. niewątpliwie auto wymaga interwencji mechanika i tyle w temacie.

jak to się mówi: lenistwo jest gorsze od faszyzmu.
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-01-2011, 07:37   #15
Gregor90
ford::average
 
Avatar Gregor90
 
Zarejestrowany: 19-01-2009
Skąd: Katowice/Orzesze
Model: Mondeo MkIII
Silnik: TDCI 130
Rocznik: 10.2003
Postów: 119
Domyślnie Odp: Wysoka temperatura i brak grzania po wjechaniu w zaspe...

Zrobiłem dokładnie do samo. Niby nie widać było ubytku płynu, bo w zbiorniczku był natomiast okazała się uszkodzona chłodnica. Wymiana płynu i chłodnicy i po problemie. Tak nawiasem mówiąc po wymianie płynu chłodzącego autko nieco lepiej nabiera temperatury
__________________
2.0 TDCI EGR-Bypass De-Cat, będzie IC i chip
Gregor90 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:32.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.