Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-10-2010, 21:32   #1
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Question Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Witam wszystkich przeszukałem szukajkę ,instrukcje i nic nie mogę znzlezc na ten temat. Mam małe pytanie do czego jest owa wtyczka, znajduje się ona pod tapicerką w tylnej klapie?[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] jest w niej napięcie około 12V ale po zamknięciu tylnej klapy.Po jej otwarciu wacha się w granicach 0,85V.Początkowo myślałem że jest to opcja do jakiejś lampki zewnętrznej ,ale po otwarciu klapy napięcie powinno się pojawiac ,a nie zanikac.Macie jakieś pomysły do czego ona jest, czy czegoś mi brakuje?dodam , że wszystkie urządzenia mi działają tzn:wycieraczka ,stop,spryskiwacz,ogrzewanie szyby,centralny,oświetlenie tablicy.Z góry dziękuję

andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 11:12   #2
Michal_78
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-11-2008
Model: MK3 kombi
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2001
Postów: 50
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

podaj może typ nadwozia ? Bo jak kombi to może od otwierania tylnej klapy ??
Michal_78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 12:54   #3
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Cytat:
Napisał Michal_78 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
podaj może typ nadwozia ? Bo jak kombi to może od otwierania tylnej klapy ??
Witam jest to wersja hatchback ,ale myślę ,że to niema nic wspólnego z wersją nadwozia gdyż hatchback też ma jak kombi otwieranie klapy.Znalazłem tę wtyczkę podczas napraw tego nieszczęsnego mikro styku w klapie.Tak przy okazji dla zainteresowanych jeśli odłączymy wtyczkę od mikro styku ,możemy otwierac klapę przyciskiem w kabinie ,kluczykiem oraz pilotem.Jest to dobre rozwiązanie ponieważ nikt nam nie otworzy klapy np;stojąc na światłach itp.W poprzednim moim fordzie galaxy rozwiązane było to tak ,że jeżeli silnik był odpalony to nie można było otworzyc klapy ,dopiero po wyłączeniu silnika klapa się otwierała.Odłączając tę wtyczkę w naszym modelu uzyskujemy ten sam efekt,nikt mam nie opróżni bagażnika stojąc w korku. Pozdrawiam.
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 14:27   #4
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Wiem że napewno idzie do zamka ale nie wiem jakie ma zastosowanie, bo w pierwszej klapie nie byla podlączona ale kupilem inną klape i tam bylo gniazdo więc podlączylem!
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 14:41   #5
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Cytat:
Napisał janusz72 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem że napewno idzie do zamka ale nie wiem jakie ma zastosowanie, bo w pierwszej klapie nie byla podlączona ale kupilem inną klape i tam bylo gniazdo więc podlączylem!
Witaj janusz 72 wyjaśnij dokładniej o jakim gniezdzie mówisz,bo u mnie ta wtyczka patrząc po kablach idzie od zamka klapy i sobie wisi upięta do profila klapy ,wygląda to tak jakby miało byc do czegoś podpięte ale nie jest.
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 21:13   #6
janusz72
ford::average
 
Zarejestrowany: 23-10-2008
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2,0 TDDI
Rocznik: 2001
Postów: 188
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Zdjęcie jest niewyraźne więc troche strzelam ale myśle że to ta sama wtyczka co u mnie . Kupilem mondeusza z wgniecionym prawym blotnikiem i klapa byla nie uszkodzona ale szyba się rozleciala więc zamiast szyby kupilem klape za 150zl w tym samym kolorze i w starej klapie w wiązce instalacji byla przymocowana wtyczka ale nigdzie nie podlączona, jak kupilem inną to tam byla druga polowa więc podlączylem ale niemam pojęcia do czego jest. Jak chceż to moge rozebrać i sprawdzić. Z tego co piszesz to masz wtyczke przy zamku a ja mialem odwrotnie, teraz mam komplet. Trzeba by zobaczyć gdzie idzie w zamku żeby wiedzieć jakie ma zastosowanie!
janusz72 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 22:00   #7
andrzej_gorzynski
ford::beginner
 
Avatar andrzej_gorzynski
 
Zarejestrowany: 12-12-2008
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Mondeo Mk3 Hatchback
Silnik: 1,8 benz.125KM
Rocznik: 2001
Postów: 41
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Wielkie dzięki janusz72 za zainteresowanie ,nie chciałbym jednak robić Ci kłopotów z zdejmowaniem tapicerki.Ciekawi mnie tylko fakt od czego może ona być skoro wszystko działa jak należy,dziwi mnie też czemu napięcie na tej wtyczce pojawia się tylko po zamknięciu klapy,widocznie jest to jakaś opcja zależnie od wyposażenia auta. Co do zdjęć zamieszczonych w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] to rzeczywiście jakość słaba ale były robione wieczorem telefonem.

Ostatnio edytowane przez andrzej_gorzynski ; 24-10-2010 o 22:06
andrzej_gorzynski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2010, 23:46   #8
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Do czego ta wtyczka w tylnej klapie?

Cytat:
Napisał andrzej_gorzynski Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jest to dobre rozwiązanie ponieważ nikt nam nie otworzy klapy np;stojąc na światłach itp
jak masz uaktywnione ryglowanie drzwi to też nikt nie otworzy pomimo możliwości otwierania na klapie dopóki nie otworzysz drzwi albo nie wyłączysz silnika (zależy od wersji)
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.