Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-08-2015, 16:32   #1
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Stukot/klekot? z silnika przy +/- 2000 obr./min

Witam!

Jestem tutaj nowym użytkownikiem i to mój pierwszy post na forum. Zaczynam od pytania, skąd mogą brać się dziwne odgłosy (silnik), które występują podczas przyspieszania mniej więcej od około 1800 obr. na minutę i trwające do około 2200 obr./min? Wszystko ma miejsce podczas przyspieszania, dominował 4 i 5 bieg, ostatnio słyszalne jest także i na 3 biegu.
Odgłos trudno mi jednoznacznie sklasyfikować, przypomina jakby delikatny klekot (szybki i rytmiczny), albo stukot.
Dodam, że niedawno, w związku z podróżą, samochód przeszedł przegląd w ASO i wszystko było w porządku według mechaników. Niedługo po rozpoczęciu br. w samochodzie wymieniono sprzęgło.
Samochód mimo irytującego odgłosu pewnie jeździ, silnik nigdy nie był żyłowany, ani nie był naprawiany u pseudo-fachowców. Nie zauważyłem też innych objawów, jak spadek mocy, problemów z przyspieszaniem, czy innych dźwięków (raz tylko silnik miał ogromne problemy z przekroczeniem 3 tys. obrotów, winne okazało się wspomniane sprzęgło - już wymienione).
Mondeo jest z 2003 roku, silnik benzyna 125 KM 1.8, na liczniku nieco ponad 160k kilometrów.
Czy to jakaś może poważna usterka, czy po prostu "ten typ tak ma"?

Pozdrawiam.

Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 16:56   #2
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stukot/klekot? z silnika przy +/- 2000 obr./min

Aby to stwierdzić, musisz wykonać diagnozę. Najlepiej zdjąć pasek wielorowkowy, i posłuchac, lub trochę przejechac. Jak stuki znikły, to szukaj w tem co sie kreci razem z paskiem. Jak nie znikły, to juz poważniejszza sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 17:11   #3
Ecoboostek
ford::average
 
Zarejestrowany: 08-08-2015
Model: Mondeo
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2015
Postów: 60
Domyślnie Odp: Stukot/klekot? z silnika przy +/- 2000 obr./min

Jak mam rozumieć "poważniejszą sprawę"?
W międzyczasie przejrzałem, że pasek wielorowkowy często przewija się z alternatorem. Być może przyda się ta informacja, że w tym aucie 3 razy pracowano nad alternatorem.
Pierwszy raz około 6/7 lat temu (prawie się zapalił), potem 2 lata temu (wysiadł i unieruchomił samochód), w zeszłym roku (nieco zaniżone napięcie ładowania, ale serwis uporał się z problemem).
Do tego czasu nic się nie działo.
Ecoboostek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 18:17   #4
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stukot/klekot? z silnika przy +/- 2000 obr./min

Nie chciałem od razu wypisywać wszystkich mozliwych usterek związanych ze stukaniem, gdy ja nie słyszę tego stuku.
Jak zrobisz to co wyżej napisałem, i stuk nie zniknie, to oznacza powazniejszą sprawę, bo wtedy trzeba już dobierać sie do silnika, głowicy, rozrzadu, układu korbowo tłokowego, a to jest naprawde powazna i kosztowna sprawa.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2015, 18:26   #5
SRS
Moderator
 
Avatar SRS
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-02-2004
Skąd: Lubelskie
Model: Fiesta
Silnik: 1.4L Duratec 16V PFI
Rocznik: 3/2012 / 4/2011
Postów: 3,986
Domyślnie Odp: Stukot/klekot? z silnika przy +/- 2000 obr./min

Cytat:
Napisał salom Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Do tego czasu nic się nie działo.
zawsze musi być ten pierwszy raz , a Krzysiek dobrze ci napisał tylko o jednym zapomniał , spojrzeć w złotą kulę i postawić diagnozę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. , nie da się tak , wstaw filmik z pracy silnika posłuchamy i będzie można coś konkretniej powiedzieć.
__________________
IDS |Forscan| UCDS - Doposażanie | Programownie sterowników | IMMO // WSZYSTKIE MODELE EUROPA-USA
ZMIANA MOCY - MONTAŻ TEMPOMATU - SPOLSZCZENIA - NAWIGACJE - PRZERÓBKI LAMP
SRS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.