Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-10-2009, 06:50   #21
kristof70
FCP member
 
Avatar kristof70
 
Zarejestrowany: 26-11-2008
Skąd: Olsztyn
Model: Mk4 Mondeo TitaniumX
Silnik: 2.0 Duratec 145KM
Rocznik: 05.2009
Postów: 389
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Ja mam 17ki i chlapacze wcale nie wyglądają źle.

kristof70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 07:16   #22
Rijndael
ford::professional
 
Zarejestrowany: 24-04-2008
Skąd: Warszawa
Model: -
Silnik: -
Rocznik: -
Postów: 1,175
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Cytat:
Do Leonzaw: ubytek zauważyłem w sobotę i dolałem. Później miałem większą trasę tj. ok 600km i po jej przejechaniu sprawdziłem ponownie. Jest ok, a nawet więcej niż było bo prawie maximum - sprawdzane na prostym podłożu i zimnym silniku. Tak więc zastanawiam się o co chodzi, może niepotrzebnie dolewałem? Ale wcześniej jak patrzyłem było minimum i dolałem do połowy. Dziwne to.
Co do innych opisanych wcześniej objawów to się nie martwię, w końcu to tylko maszyna i na dodatek na gwarancji jeszcze 22miesiące. A poza tym mam ją zamiar rozszeżyć na kolejny rok - gwarancję rzecz jasna.
Może cały olej jeszcze nie spłynął, może auto krzywo stało... Poza tym nie wiem jak u Ciebie, ale w mk3 2,5 jest to tak głupio rozwiązane, że kilka razy włożysz bagnet i zawsze pokaże trochę co innego (wlot jest pod kątem i bagnet brudzi się od ścianek). Ogólnie taka metoda pomiaru nie jest specjalnie dokładna więc nie ma co się przejmować drobnymi różnicami.
Rijndael jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-10-2009, 08:48   #23
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

myślę ze nie powinieneś sie zbytnio martwić, ja bym poczekał do pierwszego przeglądu (oczywiście co jakiś czas kontrolując) i wtedy zobaczył dokładnie zarazpo wymianie ile jest, to moze dać pogląd czy coś ubywa czy nie
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2009, 08:24   #24
mariuszkul007
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 14-09-2009
Model: MONDEO MK4
Silnik: 2,0 BENZYNA
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Witam serdecznie. Widzę że rozmawiacie sobie tutaj o oleju. Ja mam taki problem (bardzo dziwny). Postanowiłem sprawdzić po raz pierwszy poziom oleju 3000 tyś po wymianie w ASO po 7500tyś (bo z takim przebiegoiem odkupiłem auto prawie roczne) i tu jest ta dziwna sprawa: po nocnym postoju na miarce jest minimum oleju (może nawet ciut mniej, powyżej miarka suchutka) a po wytarciu miarki i ponownym włożeniu do silnika, następny odczyt pokazuje sporo ponad stan. Jak to jest z tym sprawdzaniem oleju.
mariuszkul007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 12:16   #25
MaciekI
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-04-2008
Model: MK4
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Witam,

W sprawie brania oleju mam pewne doświadczenia. Do pierwszego przeglądu nie było żadnych problemów. Przy odbieraniu samochodu po przeglądzie nie otrzymałem, żadnych uwag co do zbyt małego poziomu oleju. Ale potem zaczeły się problemy - przeciekający filtr oleju - wymiana, po kilku tysiącach odpadł w czasie jazdy - wymiana. Konsekwencją ostatniego zdarzenia było uszkodzenie panewek i wymiana krótkiego bloku silnika. Już myślałem, że wszystko będzie OK, ale w ciągu 7000 km od wymiany bloku wlałem w samochód 3 litry oleju - zgłaszałem to w ASO, ale powiedzieli, że jeszcze się dociera. "Na szczęście" znowu miałem wyciek z pod filtra oleju. W serwisie wzięli się za ponowne sprawdzenie silnika i obecnie czekam na nowiutki cały silnik. W tego co mówił serwis, to w starym silniku było coś nie tak z pierścieniami.
Co do gaśnięcia silnika po zapaleniu (plus dławienie przy wyższych obrotach) - też to miałem i w serwisie stwierdzili jakieś błędy w przepływomierzu. Jednak nie wiem na ile to pomogło, bo nie pojeździłem długo między awariami.

pozdrawiam
MaciekI jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 20:21   #26
ogg
ford::beginner
 
Avatar ogg
 
Zarejestrowany: 29-06-2009
Skąd: opolskie
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 34
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Dzięki za wskazówki. Będę to miał na uwadzie i uważnie obserwował silnik i olej.

Pozdrawiam
__________________
"... proste są dla szybkich samochodów, zakręty są dla szybkich kierowców ..."

regulamin paragraf 23 i 24
ogg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2009, 20:50   #27
kordyl
ford::professional
 
Avatar kordyl
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 13-11-2006
Skąd: Warszawa-Sejny
Model: Mondeo TitaniumX Panther Black
Silnik: 2,5T 258KM 396Nm
Rocznik: 2007
Postów: 1,290
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Moje pytanie może się wydać głupie, ale co to jest wymiana krótkiego bloku silnika ?? To jest sam blok cylindrów bez dołu (tzn bez wału korbowego) ?? A jak z głowicą?? Ta sama czy nowa?? Pozdr
__________________
kordyl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 17:41   #28
rafalrafal01
ford::average
 
Avatar rafalrafal01
 
Zarejestrowany: 10-11-2010
Skąd: Płock
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Duratec
Rocznik: 2008
Postów: 29
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

koledzy - może ktoś wie ile jest oleju między min i max na bagnecie w dutatec 2.0?
rafalrafal01 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 21:18   #29
jaculek63
ford::advanced
 
Avatar jaculek63
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 14-02-2010
Skąd: szczecin
Model: mondeo mk3/mk4 Titanium S(było)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004/2009
Postów: 271
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

Cytat:
Napisał rafalrafal01 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
koledzy - może ktoś wie ile jest oleju między min i max na bagnecie w dutatec 2.0?
W wiekszości aut 1litrGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jaculek63 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2013, 22:40   #30
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: 2.0 benzyna bierze olej

0,7l w mk3 a silniki praktycznie te same
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.