Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Life > Hyde-Park
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-07-2006, 09:29   #1
lemar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2006
Postów: 5
Domyślnie RATUNKU!!! Zabierzcie sobie tego złoma.

Witam,
Jestem posiadaczem Mondeo 2,0 tdci 130 KM z 2002 r. Ten samochód to DRAMAT!!!! Mam go od listopada 05r. a nie było miesiąca żebym coś w nim nie robił. Wczoraj kiedy kolejny raz, w trakcie podróży się popsuł podjąłem decyzję, że go sprzedaję. Już wystarczy. Wymieniłem w nim (100 tyś przebiegu) końcówki drążków, amortyzatory, przegub (drugi również do wymiany) reguralnie blokuje się zacisk od hamulca z tyłu + parę innych "drobnych" części. Dziś czekam na wycenę, bo wczorajszą podróż zakończyłem pod bramą warsztatu (po zgaszeniu silnika nie szło go odpalić z kluczyka, całe szczęście, że na popych się udało bo do domu było daleko...)

Nie mogę już słuchać Żony, która wypomina mi ciągle, że kupiłem tego złoma (była przeciwna).

I pomyśleć, że wcześniej jeździłem Mondeo 1,6 z 94 r. i było cudownie...

Jak kiedyś byłem zadowolony, tak teraz szczerze odradzam Forda. Nigdy w życiu już nie kupię nic co zrobią.

Pozdrawiam,
M

lemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 10:01   #2
leszek
ford::professional
 
Zarejestrowany: 25-02-2004
Model: mk5 mk3 mkI
Silnik: 2,0, V6 1,8
Rocznik: 15,04 95
Postów: 1,328
Domyślnie

dlatego wole benzynę
kupiłem tydzień temu drugie auto też benzynę :fcp2 oczywiście mondeo
leszek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 10:07   #3
lemar
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-07-2006
Postów: 5
Domyślnie

Cytat:
Napisał leszek
dlatego wole benzynę
kupiłem tydzień temu drugie auto też benzynę :fcp2 oczywiście mondeo
Czy znaczy to, że wkładają inne podzespoły np. z zawieszenia do diesla i benzyny?
Do osiągów i spalania nie mogę mieć zarzutów.
lemar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 10:25   #4
zagryzak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-07-2006
Postów: 17
Domyślnie

Nie po prostu jakoś mondki diselki nie są rewelacją. W poprzednich wersjach problemy z silnikami. Nie ma zasady po prostu trafiłeś trefny model. Tragedia polega na tym, że nie masz go już na gwarancji. Poza tym może kwestia mechanika. Kupiłem właśnie Mondka i centralna wizyta u znajomych i po 4 dniach śmiga a rocznik 1999.
amortyzatory mam Sachsa i stykają. hamulce to trzeba rozebrać i przejrzeć co nie styka, w poprzednim aucie miałem po prostu źle złożone....a myślałem że nie można się w tym polić.
zagryzak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 12:00   #5
sebanb
ford::average
 
Avatar sebanb
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 09-06-2006
Skąd: Ciechocinek
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 88
Domyślnie

A ja kupiłem juz 2 lata temu i narazie prócz wymiany pasków olejow klocków i gumek stabilizatora nie robie nic (oraz pokretło nawiewu ) ale mozna z tym sobie poradzic . :fcp1
__________________
MONDEO 2.0 TDCI 2008 Trend
MONDEO 2.0 TDCI 2005 GHIA
MONDEO 1.8 TD 1998 GHIA , MONDEO 1.8 TD 1994
sebanb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 12:02   #6
TREBOR75
ford::advanced
 
Avatar TREBOR75
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 24-05-2005
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo
Silnik: 1.8 Zetec
Rocznik: 1995
Postów: 327
Domyślnie

A nie mówiłem, wiecej bajerów to sie ma co psuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam

Robert
TREBOR75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 12:12   #7
thing
ford::advanced
 
Avatar thing
 
Zarejestrowany: 06-02-2006
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006/2007
Postów: 465
Domyślnie

Cytat:
Napisał TREBOR75
A nie mówiłem, wiecej bajerów to sie ma co psuć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
święte słowa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. nowe fordy to nie to samo co te starsze (80 - 90r.)

pozdro
__________________
Teraz: Mondeo MK3 2.0 TDCI 2006
Kiedyś : Focus MK1 1.8 TDDI 2000
thing jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 13:21   #8
awkontr
ford::beginner
 
Imię: Antonio
Zarejestrowany: 08-08-2005
Skąd: Katowice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2000TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 28
Domyślnie

no wezme Mondiego w obrone:
1- wymienilem filtr paliwa gdyz nalalen wrednej ropy w supermakiecie
, nastepnie wyzerowalem komputer i chodzi dzisiaj jak przd tankowaniem. a grozilo mi -wymiana pompy- turbawki wryskiwaczy - suma 12kzl brrr
2-przepal mam od 5,1- 6,6 a jade roznie EU i Pl
3-samochod kupiony w Niemczech moze w tym cos jest ?
Jestem z niego zadowolony- jedynie trzeba uwazac na paliwo :fcp2
Pozdrowienia dla Wszystkich zadowolonych :fcp1
__________________
Pozdrowienia
Antoni
awkontr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 13:23   #9
adi
ford::professional
 
Zarejestrowany: 30-03-2005
Skąd: Łódź
Model: Mondeo mk4 Titanium X Combi,
Silnik: 2,0 tdci 143ps
Rocznik: 2010
Postów: 1,529
Domyślnie

mnie tez czasem sie jakos mondiego odechciewa-nie dla tego ze cos z nim nie tak czy ze cos pada (odpokac!!!) ale jakos tak mam ze po góra roku juz mi sie auta nudza...i ja chyba kiedys znowu kupie sobie znowu stara poczciwa ale trwała sierre tez combi z końca produkcji ok 1993 roku i bede miał dobre autko albo fajna skor-u-pke w 2,0 dohc tez combi....
jakos im nowesze auto to jakos wydaje mi sie ze wiecej bajerów,elektroniki,komputery wiecej wsyztskiego co moze sie psuć!!!


pozdrowionka!
__________________
było mk1, mk3 teraz mk4- wszystko combi
adi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-07-2006, 13:40   #10
krzysiekhey
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 09-11-2005
Postów: 10
Domyślnie Re: RATUNKU!!! Zabierzcie sobie tego złoma.

No masz pecha, bo wtryskiwacze straciły szczelnośc i już go nie odpalisz, jak się orientuję t w TDCI to trzeba zły wtryskiwacz wymieniać nie mozna samych uszczelniaczy, myslę że jeden coni ok 1400 czyli daje to 5600, ale sprzedawaj bo w rankingach najbardziej awaryjnych diesli jest mondeo tdci oraz laguna dci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum., co do zawieszenia to moje zdanie jest odmienne bo mam przejechane 120 000 km i tylko końcówki drązków wymieniłem, może u ciebie sa duze dziury na drogach. A zapomniałes napisać że rdzewieje kazdy nowy mondek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Ja mam benzynke i się ciesze bo przynajmniej nic sie nie psuje a rozrząd mam na łańcuszku. TYLKO TA RDZA, nowe auto a rdzewieje szybciej od poloneza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..

Pozdrawiam....kup sobie BMW albo MERCEDESA, sa drogie ale lepsze, co do wtrysków w dieslach to jak poczytasz fachowe pisma to ci się odechce bo wszystkie CAMORAIL sa skazane na konieczne częste naprawy a to wszystko za sprawą ostrych norm emisi spalin EURO $ a juz za jakiś czas EURO5.

Pozdrowionka dla wszystkich.

PS ja juz tez więcej nie kupię MONDEO.
krzysiekhey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:46.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.