Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-11-2013, 21:30   #2971
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Mały update, dzisiaj sie okazalo że ten sterownik który myślałem że jest od nawiewu to w rzeczywistości jest odbiornik do pilota Eber.TP5
którego nie mam, może się okazać że pilotem ktoś wyłączył nadmuch, bo jest taka możliwość. Co do czujnika to jak najbardziej, zaraz pisze na pw.

fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 22:02   #2972
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

To odepnij na chwilę zasilanie / wtyczkę / od TP5, lub odłacz aku, to sie zresetuje, no i poszukaj pilota.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-11-2013, 22:04   #2973
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Robiłem tak, niestety nie pomaga, pilota nie mam , ale zamowiłem następnego , podobno da się go dość prosto przysposobić do mojej centralki
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 21:52   #2974
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Dzisiaj się wziąłem, dobrałem się do czujnika płomienia, zmierzyłem, ma około 500 ohm, przy pomiarze silnik był zimny a w garażu 18st.
Zabrałem się też za pompe wody bo wydawało sie że nie działa, napięcie dochodzi, po rozebraniu jej wyszedł mały zonk, spodziewałem sie normalnego silniczka, a tam szczotek nie ma tylki płytka z elektroniką, nic nie osmolone, sucho wewnątrz, zadnych zimnych lutów, niestety silnik nie startuje, wymiana, czy moze to sie naprawia?
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 23:39   #2975
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Przy takiej temperaturze czujnik ma miec około 1060-1070 Ohm. Elektroniczna pompka wody jest bezwirnikowa, jak rozebrałeś i wyjąłeś płytkę to juz po pompce, bo zerwały sie uzwojenia elektromagnesów. Trzeba nową. Koszt takiej używki około 200 zł.
Pozdr.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-11-2013, 23:43   #2976
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

ciut stycznosci z elektronika mialem, płytki nie wyjmowałem, da sie to naprawic? jakis schemat moze?Tyle ze nic na niej nie jest napisane, jedynie,,P,,
wygląda mi na pierburg ale nic poza tym nie wiem
ps: Stefano posprzataj skrzynke bo PW nie dochodzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez fixmax ; 15-11-2013 o 23:47
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 14:51   #2977
krycha007
ford::average
 
Avatar krycha007
 
Imię: Krystyn
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Nowy Sącz
Model: smax
Silnik: 2,0L, 163km chip
Rocznik: 2007
Postów: 70
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Czy ktoś się orientuje ile powinno być paliwa w baku żeby webasto odpaliło??? U mnie w s-max webasto telestart t100 dziś chciałem go odpalić na próbę przed zimą, pilot się łączy, pokazuje czas i że niby działa, minuty lecą podchodzę do auta a tu cisza - nic się nie dzieje. Wyjąłem bezpiecznik 30A z webasto na kilka minut nic to nie dało. W baku mam jakieś 20L paliwa, może mało paliwa??? Przełączyłem na sam wentylator bez grzania, ale też się nie włącza - co jeszcze sprawdzić???
krycha007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2013, 20:16   #2978
Jacob_
ford::amateur
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 10-09-2013
Skąd: Barczewo/Olsztyn
Model: Mondeo mk2
Silnik: 2.0 silvertop
Rocznik: 1997
Postów: 6
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Panowie- tata się skarży, że webasto dymi na biało, tzn. z rurki wydechowej leci biały dym... Niestety tego nie widziałem, myślałem, ze może po prostu jest zimno i jak dymi to "widać" ten dym... Chociaż mówił ze w tamtym roku i wcześniej przy włączonym webasto nie było dymienia.... także nie wiem co może być nie tak... :/
Jacob_ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-11-2013, 11:36   #2979
fixmax
ford::advanced
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 11-05-2009
Skąd: Częstochowa
Model: mondeo mk5, focus mk3 lift
Silnik: 1,6 1,6
Rocznik: 2015, 2015
Postów: 440
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Stefano Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Elektroniczna pompka wody jest bezwirnikowa
Jak patrzyłem na alle... to z BMW jest podobna wizualnie, prawie identyczna, w zasadzie tylko inna wtyczka i krućce do wody, czy mozna by taka wstawic czy to musi byc konkretny model?
fixmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2013, 00:54   #2980
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał krycha007 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy ktoś się orientuje ile powinno być paliwa w baku żeby webasto odpaliło??? U mnie w s-max webasto telestart t100 dziś chciałem go odpalić na próbę przed zimą, pilot się łączy, pokazuje czas i że niby działa, minuty lecą podchodzę do auta a tu cisza - nic się nie dzieje. Wyjąłem bezpiecznik 30A z webasto na kilka minut nic to nie dało. W baku mam jakieś 20L paliwa, może mało paliwa??? Przełączyłem na sam wentylator bez grzania, ale też się nie włącza - co jeszcze sprawdzić???
W zasadzie jest tak, żeby nie było auto na rezerwie, analogowe piece doją do końca, natomiast cyfrowe nie odpali na rezerwie.

Cytat:
Napisał Jacob_ Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie- tata się skarży, że webasto dymi na biało, tzn. z rurki wydechowej leci biały dym... Niestety tego nie widziałem, myślałem, ze może po prostu jest zimno i jak dymi to "widać" ten dym... Chociaż mówił ze w tamtym roku i wcześniej przy włączonym webasto nie było dymienia.... także nie wiem co może być nie tak... :/
Poczytaj temat i odpowiedz tacie.

Cytat:
Napisał fixmax Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ciut stycznosci z elektronika mialem, płytki nie wyjmowałem, da sie to naprawic? jakis schemat moze?Tyle ze nic na niej nie jest napisane, jedynie,,P,,
wygląda mi na pierburg ale nic poza tym nie wiem
............
Kazda pompka płynu się nada jesli jest na 12 V i gabarytowo ci podejdzie i króćce muszą wychodzić w podobnmą stronę jak w tej którą miałes. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Najprawdopodobiej miałeś dobra pomkę, trzeba ja było sprawdzić podając bezposrednia na nią zasilanie, A ta pomka jest sterowana z piueca jesli jest fabryczna postojówka w oznaczeniu pieca D5 z literka S na końcu, a jesli Z to jest sterowana z dołożonego modułu ogrzewania postojowego. Dlatego nie chodziła bo miałeś prawdopodobnie niesprawny piec lub inna usterkę, co wykłucza działanie tej pompki.

Pozdrowienai

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 18-11-2013 o 01:10
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:09.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.