Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Sprzęt Audio/CB/GPS
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-03-2007, 10:43   #21
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

ak15, ale ja u siebie rowniez mam komunikaty glosowe, mozliwosc wyboru trasy najkrotszej, najszybszej, najtanszej, wyboru czy chce korzystac z platnych drog, autostrad, promow, czy jade autem, czy rowerem, czy jestem pieszy, lub w terenie (wowszas system mnie kieruje prosto do celu - wiadomo, ze tam nie ma drog), czasu wyprzedzenia komunikatow itp.
jasne, ze Twoje rozwiazanie bedzie poczatkowo tansze, ale te pojedyncze zlotowki (piszesz, ze za kazdy pakiet 2pln dziennie), to miesiecznie masz juz ok 40 - 60pln (jesli bierzemy tylko 1 pakiet i w zaleznosci od tego jak czesto z tego korzystamy), co rocznie daje juz kwote, za ktora mozna pomyslec nad zakupem palma, a co jesli bym kupiwal kilka pakietow?
inna rzecz, ze nie wiem o co chodzi z tymi pakietami i byc moze teraz cos zle licze :fcp4 czekam wiec na korekte - zawsze sie czegos nowego dowiem.

co do kosztu zakupu map - jedni kupuja, inni ... nie :fcp4 poza tym zawsze mam cos w rodzaju bardzo dokladnej mapy - cyfrowej bo cyfrowej ale jednak, u Ciebie tego nie ma. przykladowo jestem w nowym miejscu i chcialbym obejrzec plan miasta, w ktorym wlasnie jestem - z moim systemem moge.

nie wiem jak u Ciebie z POI - u mnie sa ich doslownie dziesiatki tysiecy w kilkludziesieciu kategoriach + mozliwosc dodawania, w zasadzie nieograniczonej ilosci, swoich POI, mozliwosc wyswietlania tylko wybranych kategorii, ustalania skali, od ktorej maja sie pojawiac, komunikatow glosowych o zblizaniu sie do POI danej kategorii (przydatne przy radarach :fcp2 ) itp, oczywiscie mozliwosc wyszukiwania dowolnego POI, jego dokladny adres, www, mail, telefon, godziny otwarcia (jesli dotyczy), jakies info o POI.

ponadto ja mam MDA czyli prawdziwy kombajn - PDA (dowolne oprogramowanie dzialajace pod WM5.0 - word, escel, pdf, powerpoint, zip, WM player, slowniki, kalendarz, organizer, gierki, filmy, IE itp itd), telefon (z ogromnie rozbudowana ksiazka adresowa, mozliwoscia przelaczenia dziweku na boczne glosniczki - jest wtedy cos w rodzaju systemu glosnomowiacego - spokojnie mozna jechac autem i rozmawiac majac urzadzenie na szybie), odtwarzacz MP3 (o wspanialej jakosci dzwieku), aparat, kamera, nawigacja (z zewnetrznym GPS na BlueTooth'ie na chipie SirfStarIII), BF, WiFi, IrDa, mail i wiele wiele innych bajerow, ktorych nie sposob wymienic.
dla mnie to powazna zaleta, ze mam tylko 1 urzadzenie i mam w nim tyle przydatnych funkcji, nie musze nosic calego worka dupereli :fcp4 ale to juz zalezy co kto lubi i co potrzebuje.

Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 11:42   #22
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał Marek_Bog
ak15, Twoje rozwiazanie bedzie poczatkowo tansze, ale te pojedyncze zlotowki (piszesz, ze za kazdy pakiet 2pln dziennie), to miesiecznie masz juz ok 40 - 60pln (jesli bierzemy tylko 1 pakiet i w zaleznosci od tego jak czesto z tego korzystamy), co rocznie daje juz kwote, za ktora mozna pomyslec nad zakupem palma, a co jesli bym kupiwal kilka pakietow?
inna rzecz, ze nie wiem o co chodzi z tymi pakietami i byc moze teraz cos zle licze :fcp4 czekam wiec na korekte - zawsze sie czegos nowego dowiem.
(...)
nie wiem jak u Ciebie z POI - u mnie sa ich doslownie dziesiatki tysiecy w kilkludziesieciu kategoriach + mozliwosc dodawania, w zasadzie nieograniczonej ilosci, swoich POI, mozliwosc wyswietlania tylko wybranych kategorii, ustalania skali, od ktorej maja sie pojawiac, komunikatow glosowych o zblizaniu sie do POI danej kategorii (przydatne przy radarach :fcp2 ) itp, oczywiscie mozliwosc wyszukiwania dowolnego POI, jego dokladny adres, www, mail, telefon, godziny otwarcia (jesli dotyczy), jakies info o POI.
Marek_Bog
Myslę, że potrzebna jest mała korekta bo zaczynamy lekko zbaczać z tematu. Początkowe pytanie było co wybrać. Jeśli juz ktoś zdecydował to pozostaje nam tylko przekonywać się wzajemnie które rozwiązanie jest lepsze. Ktoś kto już zainwestował w konkretne rozwiązanie i ono spełnia swoje zadanie to tak szybko nie przerzuci się na inne. Myślę że oba rozwiązania mają i wady i zalety. Faktycznie brakuje mi jednej kompletnej mapy z której mógłbym wybrać dowolne zbliżenie na interesujący mnie fragment. Ale to juz nie jest nawigacja. Nawiasem mówiąc ta firma oferuje plany głównych miast w Polsce jako oddzielną opcję. Ale tylko tych miast a nie całej Polski. Jeśli chodzi o POI to też jest dokładnie tak jak piszesz. Na rynku systemów nawigacji jest już taka konkurencja, że żadna nowa firma nie pozwoli sobie na pominięcie rozwiązań już uznanych i stosowanych bo byłaby skazana na porażkę. A teraz jeszcze o tych pakietach - dla wyjasnienia.
Tu wybaczcie proszę bo będzie trochę o kosztach a nie jestem w żaden sposób związany z tą firmą i nie zależy mi na reklamie więc przedstawię tylko abonament najtańszy i najdroższy.

Firma oferuje abonament na dostęp do danych jak niżej

Abonament 24h za 2 zł
Abonament 1 miesiąc ....zł
Abonament 12 miesięcy ....zł
Abonament 24 miesiące 239 zł

Dla osoby która jeździ b. dużo to chyba warto wykupić ten na dwa lata. Ale można zrobić i tak, że kupuję na przykład 10 abonamentów za 2 zł i to mi starcza na 10 kolejnych jednodniowych wyjazdów bo czas tych 24h liczy się od pierwszego zciągnięcia trasy na komórkę. Czyli wykorzystuję jednorazowo tylko jeden pakiet (abonament) a pozostałe 9 wtedy kiedy chcę.
Proste i tanie dla kogoś kto nie jeździ zbyt dużo i nie jest np. przedstawicielem handlowym bo wtedy masz rację: TO JUŻ PRZESTAJE SIĘ OPŁACAĆ.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 12:26   #23
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

ja mam gościa od map i żadne abonamenty mu nie dorównają Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 12:32   #24
pablo_n
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 10-03-2007
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie

Rozumiem ze masz Macieja Wisławskiego jako pasazera Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pablo_n jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-03-2007, 12:35   #25
frompoland
ford::professional
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 31-03-2006
Skąd: M22/BSI
Model: Ford Mondeo Titanium X Pac
Silnik: Petrol 240HP
Rocznik: 2014
Postów: 1,499
Domyślnie

raczej Pana Kornela Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Pana i władcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
frompoland jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-03-2007, 16:02   #26
luckie
ford::average
 
Zarejestrowany: 25-04-2006
Model: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8 ivtec
Rocznik: 2008
Postów: 107
Domyślnie

Witam,
Ja zaczalem przemieszczac sie po europie i potrzebuje uzadzenia uniwersalnego, ktore bedzie dzialalo dobrze na zachodzie i w miare przyzwoicie w Polsce (nasza siec drog jest tak slaba ze bez nawigacji przeciez nie ma problemu) - wazne by byly polskie miasta.

Jest kilka firm - tomtom , garmin, becker, sony ktore oferuja sprzet przenosny w granicach 200-300eur.

Macie doswiadczenie z produktami tych firm?
Dzieki!

PS - z tego co sie dowiedzialem to do Mondka mk2 wejdzie bez problemu fabryczna nawigacja z Focusa, jednak jest to model czarno -bialy i nie slyszalem by mial mape PL.
Z zewnatrz nie rozni sie bardzo od zwyklego radia wiec potencjalny zlodziej moglby nie zauwazyc. No i trzeba zamontowac antene gps.
luckie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-03-2007, 06:04   #27
Marek_Bog
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 24-09-2005
Skąd: Bielsko - Biała
Postów: 473
Domyślnie

ja bym Ci jednak w dalszym ciagu polecal jakies PDA + antena GPS + dobre mapy. i nie dosc ze bedzie to dzialalo swietnie na zachodzie, to rowniez doskonale w polsce i tak sobie na wschodzie. PDA z auta zabierzesz (albo przynajmniej schowasz do schowka) to potencjalny zlodziej nawet nie bedzie wiedzial ze cos takiego masz.

Przy radiu z nawigacja trzeba sie troche pierniczyc z montarzem calosci - czujnik predkosci VSS, czujnik wstecznego, zyroskop (zintegrowany z radiem, ale trzeba go wypionowac). dopiero jak te wszystkie czujniki sa, to nawigacje da sie skalibrowac. z PDA nie ma tej zabawy.

tomtom, garmin, becker to swietne systemy - ale maja to ograniczenie ze MUSISZ korzystac z ich wlasnych map (nie mozesz wrzucic mapy innego producenta). a to oznacza:

1. wyzsze ceny map,
2. niekoniecznie najlepsza mapa danego regionu,
3. mapy polski o dupe rozbic (pokrycie ok 25 - 30%). nie chodzi tu o siec miedzymiastowa, bo te 25% by wystarczylo do przemieszczania sie, gorzej ze splanowaniem miast, a moim zdaniem wlasnie na tym rzecz polega zeby sie z nieznanego miasta szybko i sprawnie wydostac w porzadanym kierunku - tu niestety te mapy sie nie sprawdzaja za bardzo (zaleznie od miasta).
Marek_Bog jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-03-2007, 08:08   #28
mogart
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-03-2007
Model: Mondeo Mk3 Kombi
Silnik: TDDi 2.0 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 28
Domyślnie

a czy przy ogrzewaniu przedniej szyby trzeba do palma podpinac zewnetrzna antenke i ja np na dach ?
mogart jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2007, 06:44   #29
ak15
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał mogart
a czy przy ogrzewaniu przedniej szyby trzeba do palma podpinac zewnetrzna antenke i ja np na dach ?
Ja używam GPS Nokia LD-3W On ma wewnętrzną antenę i mogę go trzymać w kieszeni bez wystawiania przy szybie. A największe pokrycie Polski ma jednak Naviexpert. To się sprawdza szczególnie w zakorkowanych dużych miastach. No i nieocenione przy objazdach dróg. Zobacz opinie:
http://www.naviexpert.pl/52.html
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:52.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.