Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-08-2013, 09:40   #251
steell
ford::professional
 
Avatar steell
 
Imię: Andrzej Marek
Zarejestrowany: 26-12-2008
Skąd: Strzelce Opolskie
Model: Ford Fusion mk2 z USA /Mondeo mk5/
Silnik: 1,5 EB wersja SE, K&N 33-5000
Rocznik: 2014 model 2015
Postów: 1,308
Domyślnie Odp: Jakie koła i opony

W pierwszym poście klikając na Mój Grzechotnik] w podpisie sa fotki jak wygląda ET38 i opony 225.

__________________
Mój Grzechotnik]
Biały
steell jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-08-2013, 19:39   #252
sseebbaa1
ford::advanced
 
Avatar sseebbaa1
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 20-05-2012
Skąd: Gorzów
Model: Mondeo ST220 / S-Max mk2 / Volvo C70 2.5T
Silnik: 3.0 V6 265 KM / 2.0TDCi 150KM (chip 200 KM) PowerShift
Rocznik: 2005.11 / 2015.07
Postów: 310
Domyślnie Odp: Jakie koła i opony

Jak już wspominałem kupiłem do ST220 cztery dystanse. Teraz trochę więcej szczegółów.

Są to przykręcane dystanse o grubości 20 mm. Są sprzedawane w kompletach na jedną oś, czyli jeden komplet to dwa dystanse.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jak tylko je odebrałem, to miałem mocno mieszane uczucia, bo te 20 mm dystansu na jedno koło jakoś tak strasznie grubo wyglądało. Zaraz przed oczami miałem obraz swojego samochodu, który albo ociera kołami o nadkola, albo nawet wygląda jak po wiejskim tuningu z połową koła wystającą poza samochód.
Myślałem, że przesadziłem z grubością...

No ale tłumaczyłem sobie, że przecież na forum napisali, że ta grubość będzie OK.

A te 20 mm prezentowało się tak:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.



Założyłem te dystanse.
No i ?
Wizualnie wyszło bardzo fajnie. Nie widać nawet tych 20 mm.
Koła po prostu ładnie zrównują się z linią błotników.
Bałem się, że będzie wyglądało to śmiesznie, ale jest fajnie.

Co więcej teraz dopiero auto wygląda, moim zdaniem, tak jak powinno wyglądać przy wyjeździe z fabryki!

Optycznie to tylko taki mały dodatek, nie rzucający się w oczy, ale robiący fajne ogólne wrażenie.

A tutaj zdjęcia pokazujące auto bez dystansów i z dystansami.

bez dystansów (18x7,5 ET 52,5) :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z dystansami 20 mm (a więc ET wyszło 32,5) :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


I jeszcze inne ujęcie "przed" i "po".

bez dystansów:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

z dystansami 20 mm :
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja kupiłem 4 dystanse o identycznej grubości, chociaż na tył mogłoby wejść nawet 25 mm. Nie chciałem jednak ryzykować zmiany charakterystyki prowadzenia.
Ale o tym później...


Co myślicie o tej modyfikacji?
(pytam tu o kwestie wizualne, bo o prowadzeniu auta napiszę później)

Ostatnio edytowane przez sseebbaa1 ; 25-08-2013 o 15:55 Powód: poprawienie wyświetlania zdjęć
sseebbaa1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 12:06   #253
aniamundek
ford::beginner
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 22-07-2013
Skąd: Mochów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie opony zimowe

Witam!
Jestem w trakcie szukania zimówek do mojego mondka,rozmiar 215/45 R17 i znalazłam tanie firmy Nankang Snow Viva 2.Co sądzicie o tej firmie?Czytałam dużo pozytywnych opinii ale do innych marek aut.Nie wiem czy będą dobre też do Mondeo.PomóżcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
aniamundek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 12:19   #254
Tomciooo
ford::average
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 12-09-2013
Skąd: Bielsko-Biała
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2007
Postów: 180
Domyślnie Odp: opony zimowe

To typowa chinszczyzna :-(
Mają dobre opinie, tylko mam wrażenie ze kazdy chwali swoje. Testy gazet deklasują te i inne chińskie opony.

Opona to najważniejszy element majacy wpływ na nasze bezpieczeństwo. Nie oszczedzaj kilku stów na bezpieczenstwie nawet jesli jezdzisz delikatnie.

Co do rozmiaru to sam sie zastanawiam, ja biorę 16.

Ps. Zmień może temat na 'chinskie opony' , bed, ie ciekawa dyskusja i porządek. Wątków 'opony zimowe' jest masa i zrobi sie bałagan.
Tomciooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 13:34   #255
SKubi
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 04-05-2010
Skąd: Gliwice
Model: Ford Mondeo MK III
Silnik: 2.0 Tddi
Rocznik: 2004
Postów: 15
Domyślnie Odp: opony zimowe

Ja miałem te opony ale w Mondku MK 2 14 cali i było wszystko jak należy dobrze trzymały na śniegu i suchym.Pozdrawiam
SKubi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 13:52   #256
aniamundek
ford::beginner
 
Imię: Ania
Zarejestrowany: 22-07-2013
Skąd: Mochów
Model: mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: opony zimowe

Dzięki.To będzie moja pierwsza zima w Polsce i właśnie nie wiem czy trzeba kupić jakieś drogie,dobrej firmy czy te Nankangi wystarczą
aniamundek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 20:14   #257
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: opony zimowe

Cytat:
Napisał Tomciooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To typowa chinszczyzna :-(
Bez urazy, ale najwięcej do powiedzenia na temat opon chińskich mają ci ludzie, którzy je widzieli na obrazkach w internecie. Fakt: każdy chwali swoje; ale w tym przypadku chwali też dlatego że w normalnej codziennej jeździe nie zauważy różnicy między chinczykami a oponami klasy premium... oczywiście że nie ma co porównywać opon premium które kosztują 4x tyle do tanich chinczyków jeżeli chodzi o skrajne właściwości jezdne.
Niestety też w rzeczywistości wybiera się nie pomiędzy nowymi chinczykami, a renomowanymi drogimi oponami, ale tanimi chinczykami i starymi renomowanymi oponami z niemieckiego wysypiska. A często w tym przypadku nie jest ważne że opona ma 2 mm bieżnika i 10 lat, ale ważne że pisze continental czy michelin...

Poza tym w tamtym sezonie jeździłem sporo mondkiem mk3 z nowo założonymi oponami Linglong winterhero (chyba najbardziej chińskie opony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) i byłem zbulwersowany, jak ta opona mogła być bardziej przyczepna na śniegu, stabilniejsza na autostradzie przy 140 na godzinę od moich nowych Sava w moim byłym mk3... i do tego jeszcze 30% tańsze...

Ostatnio edytowane przez jacekn8 ; 25-09-2013 o 20:16
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 20:28   #258
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: opony zimowe

Cytat:
Napisał Tomciooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To typowa chinszczyzna :-(
To jest akurat Tajwan
Cytat:
Napisał jacekn8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
oczywiście że nie ma co porównywać opon premium które kosztują 4x tyle do tanich chinczyków jeżeli chodzi o skrajne właściwości jezdne.
Wystarczy z np. barum itp...
Cytat:
Napisał jacekn8 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
byłem zbulwersowany, jak ta opona mogła być bardziej przyczepna na śniegu, stabilniejsza na autostradzie przy 140 na godzinę od moich nowych Sava w moim byłym mk3... i do tego jeszcze 30% tańsze...
+30% większe zużycie paliwa ,dodatkowo gratis przy takiej przyczepności głośność w kabinie i kilkadziesiąt gram ciężarków więcej na kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 21:02   #259
jacekn8
ford::average
 
Avatar jacekn8
 
Zarejestrowany: 11-11-2009
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi 115KM Econetic
Rocznik: 2009
Postów: 190
Domyślnie Odp: opony zimowe

Cytat:
+30% większe zużycie paliwa ,dodatkowo gratis przy takiej przyczepności głośność w kabinie i kilkadziesiąt gram ciężarków więcej na kołach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Akurat na to też zwróciłem uwagę: spalanie podobne do mojego byłego mk3 (zrobiłem około 600-700 km tym autem), ciężarki między 30 a 50 gram na koło, w tym jedno koło miało tylko jeden 5g ciężarek !
Dla mnie bezpieczeństwo to kupić tanią zimówkę i stosunkowo często ją wymieniać na nową. Testy pokazują że zimówka z bieżnikiem 4mm nadaje się do wymiany, bo jak wiadomo nie ma się czym wgryzać w śnieg = brak przyczepności na śniegu. A podczas tamtej zimy widzę u kumpla markowe continentale z bieżnikiem może z 3,5 mm i mówie mu że pod zaśnieżoną górkę już na tym nie wyjedzie i żeby pomyślał o zmianie na nowe. Wtedy stwierdził, że 4 lata temu zapłacił za komplet ponad 2 tys. zł i jeszcze myśli na tych ze 2 sezony pojeździć bo do przepisowych 1,6mm jeszcze daleko, a też szkoda wywalać opon za ponad 2 tys... Czyli tak jak pisałem: ważne że pisze Continental Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jacekn8 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 21:24   #260
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Jakie koła i opony

Zimówkę wywalamy przy 4 mm a co do Chińczyków to na śniegu OK bo w większości przypadków maja agresywną rzeźbę, niestety fatalnie wypadają na wodzie
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:01.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.