Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-02-2022, 13:31   #21
bartekk89
ford::amateur
 
Imię: bartosz
Zarejestrowany: 23-04-2019
Skąd: białystok
Model: mondeo 4
Silnik: 2.0duratec
Rocznik: 2009
Postów: 5
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - nie działają przy włączonym silniku

Czy ktoś może wytłumaczyć i pokazać mi gdzie jest ta wiązka? :/

Edit
Rozumiem że wiązka te kable co się łączą z czujnikami tak? Dziś mechanik sprawdzał mi programem i najpierw 1czujnik nie działał a teraz każdy działa ale mam dwa błędy b1b58 1 b1b57 czy ktoś mógłby mi z tym pomóc albo ktoś jest z białego i miałby na podmiane może moduł, da się go jakoś sprawdzić?


Ostatnio edytowane przez bartekk89 ; 08-02-2022 o 14:57
bartekk89 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-03-2024, 16:27   #22
mihalsmax
ford::beginner
 
Imię: Michal i Gosia
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Kamiensk
Model: S max titanium s + webasto
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - nie działają przy włączonym silniku

Witajcie.
Ja mam problem z pdc ale troche inny. Mam wizualizacje na liczniku. Zadnych bledow w kompie. Chodzi o to ze prawy skrajny czujnik a czasem i prawy wewnetrzny przod pokazuja wykrzyknik, czyli przeskzode blisko. Czujnik zamieniony z lewa strona. Dalej to samo. Sprawdzilem wiazke ale tylko od prawych czujnikow przednich. Kable przedzwonione do modulu pdc. Wymieniony modul pdc. Dalej to samo. Najlepsze ze na zaplonie ale bez odpalenia nic sie nie dzieje w sensie wyswietlania wykrzyknika. Po odpaleniu od razu zglasza problem prawego skrajnego przod i pewnie dlatego odzywa prawy wew przod . Forscan po odpaleniu i wlaczeniu pdc informuje ze z 3metrow spada od razu na 0m na jednym czyjniku. Dzieje sie tak tylko po odpaleniu. Prosze o podowiedzi.

Ostatnio edytowane przez mihalsmax ; 26-03-2024 o 09:50
mihalsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-03-2024, 09:59   #23
mihalsmax
ford::beginner
 
Imię: Michal i Gosia
Zarejestrowany: 18-05-2014
Skąd: Kamiensk
Model: S max titanium s + webasto
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 18
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - nie działają przy włączonym silniku

Dzis doszedlem do tego ze odpalenie podnosi napiecie (co jest logiczne) z np jak u mnie 12.3v na wlaczonym zaplonie i gdy tylko przekroczy 12.6v zasilanie modulu to zaczyna wariowac wlasnie prawy przod skrajny i pokazuje 0m do przeszkody. Dokladnie (wedlug forscan i miernika) ok jest do 12.6v , potem rosnie 12.64v zaczyna sie pojawiac wykrzyknik i dzwiek , forscan wtedy pokazuje zmiennie 0m lub 1m, po przejsciu do ok 12.74v , forscan 0m do przeszkody, staly dzwiek, i wykrzyknik na wyswietlaczu. Gdy zgasilem samochod aku mial 12.7 i piszczalo, potem gdy zeszlo na 12.64 i skakalo do 12.7 czujnik pikal. Jak zeszlo ponizesz 12.6 czujnik dziala normalnie. To musi byc cos z kablami mimo ze wygladaja ok i sa przedzwonione do samego modulu. Wydaja sie ok. Modul wymienony, czujnik oryginalny zamieniony z lewej strony.
Jesli ktos ma jakis pomysl chetnie wykozystam ��

Przepraszam za post pod postem chcialem edytowac a napisalwm chyba w zlym okienku

Ostatnio edytowane przez mihalsmax ; 26-03-2024 o 10:01
mihalsmax jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-03-2024, 05:41   #24
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Czujniki parkowania - nie działają przy włączonym silniku

Ford ma słabiutkie wszystkie kable zazwyczaj gniją lub pękają. Moim zdaniem przedzwonienie wiązki za dużo nie dało pewnie te kabelki już ledwo pikają , należało by chociaż prowizorycznie odpiąć jeden z kabli od wtyczki czujnika i zastąpić go innym- sprawnym (czyli - taka prowizoryczna na zewnątrz auta firanka ) i tak aż do sedna . Zazwyczaj to przewód masowy jest słabiutki .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:06.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.