Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-04-2012, 00:39   #31
Łukasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Podpisuję się pod kolegą. Również mam podobne problemy tylko w MK2 1.8l lpg. Też mi skacze wskazówka od prędkościomierza. Byłbym wdzięczny za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Łukasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 08:48   #32
pafiuk
ford::amateur
 
Avatar pafiuk
 
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8L Duratec HE SFI (125PS)
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

No to tak:
Samochód trafił do mechanika, ale tylko dlatego, że były właśnie te dodatkowe objawy (skoki wskazówki prędkościomierza, radio). Okazało się jednak, że - tak jak koledzy pisali na forum - i w tym przypadku problemem była cewka zapłonowa. Po wymianie wszystko wróciło do normy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez pafiuk ; 01-04-2012 o 08:50
pafiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 11:02   #33
Łukasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Niestety nie pocieszyłeś mnie, bo swoją wymieniałem jakoś 3 lata temu (zanim wystąpił ten problem. Wtedy po prostu w czasie jazdy nagle silnik osłabł i dało się wyczuć że nie pali na jeden cylinder) i teraz jak skacze mi ta wskazówka to szarpie samochodem. Przewody i świece zostały wymienione, cewka sprawdzona i nic nie pomogło. Przewody podciśnienia całe i na swoim miejscu. Gdzieś czytałem o zaślepienie EGR ale znajomy odradził stwierdzając, że to na pewno nie jest to. Może czujnik prędkości? Już zalamuje ręce bo dosyć długo występuje ten problem, a żaden mechanik nie pomógł. "Gaziarz" jedynie przerwę na świecach zmniejszył i poprawiło się, ale już na nowo zaczyna szarpać. Dodam, że początkowo działo się tak na gazie, ale z czasem to już i na benzynie to samo.
Łukasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 14:18   #34
rustin
ford::expert
 
Avatar rustin
 
Zarejestrowany: 21-11-2007
Skąd: Lubelskie
Model: Fiat Linea
Silnik: 1,3 Mjet
Rocznik: 2007
Postów: 2,002
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

A jak cewke sprawdzono?
__________________
Był Fiat 126p, Fiat Uno, Vw Jetta , Mondeo MK1
Jest Mondeo Hatchback MK3 Ghia 2002r 2.0 PB+LPG Black Panther
rustin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-04-2012, 22:17   #35
Łukasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Znajomy miał sprawną i przepięliśmy. Szarpanie i skakanie wskazówki nie ustało.

Ostatnio edytowane przez Łukasz1 ; 01-04-2012 o 22:19
Łukasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 16:42   #36
SUP
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-03-2012
Model: Mondeo MKIV
Silnik: 1.8
Rocznik: 2008
Postów: 7
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Witam wszystkich,
Mam problem z autkiem. Jakiś czas temu zaczęły się dziać dziwne rzeczy. Trzy tygodnie temu pojechałem do mechanika specjalizującego się w Fordach. Wykrył błędy: czujnika przyspieszenia bocznego (wymieniłem i jest ok), sterownik turbiny (wyczyściliśmy turbinę z nagaru i jest ok). No i powiedział, że dziwna praca (na luzie silnik pracuje nierówno czuć drgania wewnątrz, ale obroty się nie zmieniają) wynika z tego, że padły wtryski. Zrobił przepływy i utwierdził się w swoim przekonaniu. No to pojechałem do gościa, który regeneruje wtryski i ten wyczyścił je, jakieś iglice wymienił i oddał. Założyliśmy i pojeździłem trochę i silnik po tygodniu pracuje trochę lepiej niż przed tym czyszczeniem wtrysków ale jeszcze nie tak jak powinien. Może to nie wina wtrysków a czegoś innego? Mechanik powiedział żeby pojeździć i po świętach przepływy znowu zrobić. Może coś poradzicie. Samochód jest z 2004 roku. Silnik 2.0 TDCi - 116 KM.
SUP jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-04-2012, 19:39   #37
pafiuk
ford::amateur
 
Avatar pafiuk
 
Zarejestrowany: 14-03-2011
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MkIII
Silnik: 1.8L Duratec HE SFI (125PS)
Rocznik: 2000
Postów: 7
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Cytat:
Napisał Łukasz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety nie pocieszyłeś mnie, bo swoją wymieniałem jakoś 3 lata temu (zanim wystąpił ten problem. Wtedy po prostu w czasie jazdy nagle silnik osłabł i dało się wyczuć że nie pali na jeden cylinder) i teraz jak skacze mi ta wskazówka to szarpie samochodem. Przewody i świece zostały wymienione, cewka sprawdzona i nic nie pomogło. Przewody podciśnienia całe i na swoim miejscu. Gdzieś czytałem o zaślepienie EGR ale znajomy odradził stwierdzając, że to na pewno nie jest to. Może czujnik prędkości? Już zalamuje ręce bo dosyć długo występuje ten problem, a żaden mechanik nie pomógł. "Gaziarz" jedynie przerwę na świecach zmniejszył i poprawiło się, ale już na nowo zaczyna szarpać. Dodam, że początkowo działo się tak na gazie, ale z czasem to już i na benzynie to samo.
No cóż... Niestety nie wiem, czy silnik w Twoim Modeuszu jest choć trochę podobny do mojego, ale przyczyn tej wskazówki prędkościomierza szukałbym raczej w elektryce silnika. Bo jaki inny może być problem poza takim? (chyba że mnie ktoś z kolegów poprawi - za co będę ogromnie wdzięczny i wręcz "prawie" racice ucałuję, w oczywiście dobrze pojętym rozumieniu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) Nie ma tu chyba sterowania prędkościomierza Bowdenem lecz jest sterowanie sygnałem elektrycznym. U mnie cewka miała przebicie do masy (z jej sterowania czyli zasilania), wiec cały układ dostawał fałszywe dane. I stąd brały się te skoki wskazówki. Niestety nie byłem w stanie sam przeprowadzić jakichkolwiek pomiarów - dysponuję tylko skromnym miejscem na parkingu. Ale widzę, że temat się rozwija -to dobrze. Może coś z tego wyniknie. Pozdrawiam.
pafiuk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-04-2012, 21:04   #38
byqqdd
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 01-05-2011
Skąd: tarnów
Model: Mondeo MK3 Kombi
Silnik: 1.8 125KM / LPG
Rocznik: 2001
Postów: 13
Domyślnie Re: szarpanie (dławienie się) silnika

witam
mam podobne objawy jak koledzy Łukasz1 i pafiuk jedna mała róznicą , a mianowicie to wskazówka mojego predkościomierza spada na zero i tam pozistaje do ponownego odpalenia autka , po odpaleniu jesli jest szarpniecie ,dlawienie jakby nie dopalanie na jeden gar to znowu wskazówka ląduje na dnie :/, jutro jade na wymiane swiec motorcraft kable WN nkg i cewka beru.
byqqdd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 18:02   #39
Łukasz1
ford::beginner
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 03-08-2011
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 Duratec He
Rocznik: 2009
Postów: 13
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

Odpisałem w innym temacie, ale tutaj też powinienem.
Sprawa została rozwikłana:

Odnośnie szarpania to okazało się że właśnie to była cewka. Jeden "mechanik" sprawdzał ją na początku, więc pozostali którzy zostali poinformowani o tym fakcie od razu odrzucali to przypuszczenie. Ostatni mechanik z mojego rodzinnego Ostrowca Św. nie dal sobie "wmówić", że to nie cewka i ją sprawdził. Okazało się, że miał rację

Więc dużo hałasu o nic. I rada dla mnie i pozostałych na przyszłość - nigdy nie nasuwajmy mechanikom żadnych pomysłów ani nie podpowiadajmy nic bo się gubią chłopaki. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam.
Łukasz1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2015, 18:19   #40
szanujeto
ford::amateur
 
Imię: Adrian
Zarejestrowany: 04-11-2015
Skąd: Pierocice
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 Benzyna/LPG
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: szarpanie (dławienie się) silnika

jeśli masz gaz to polecam sprawdzić jeszcze zawory.
szanujeto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:50.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.