Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-11-2012, 19:06   #2511
grinio
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-09-2006
Skąd: Piwniczna
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi AFN
Rocznik: 1998
Postów: 155
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

WItam ponownie
Potrzebuje szybkiej porady.
Autko tak jak pisałem wyżej grzeje ok, ale stała się rzecz dziwna.
Po powrocie z małej przejażdżki postawiłem i zamknąłem auto. siedze sobie na balkonie a tu słyszę po jakiś 3-4 godz od przyjazdu że nagle zaczyna mi wentylator w d3wz pracować !!
Chodzi już sobie z 20 min !!! nie wiem czy go mam odpiąć czy sam się wyączy?????
mam zworkę na czujniku, ale to raczej nie przez to?!
Pomóżcie !!
Czy ktoś miał coś podobnego u siebie????

Po ponad godzinie wypiąłem bezpiecznik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie mam pojecia co się stało że sam się uruchomił i nie chciał się wyłaczyć.
Ktoś ma jakieś pomysły
Pozdrawiam

Witam ponownie
Po całej nocy wpiąłem bezpiecznik i wentylator dalej kręci Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odpinałem i zapinałem wtyczkę od dogrzewacza i bez zmian.
Czy mógł paść sterownik???? tak sam od siebie i to na zimnym i zgaszonym silniku?? co proponujecie?
Jest szansa żeby coś z tym zrobić?
Taki byłem szczęśliwy że mi w końcu ruszyło dogrzewanie a tu taka porażka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I jeszcze jedno, mam zegar od webasto i chciałem go zamontować robiąc z niego postojowe.
Zegar to dbw46 ma 9 przewodów na wyjściu, Czy ktoś ma rozpiskę do czego trzeba podłączyć poszczególne przewody?? część już rozszyfrowałem ale mam problem ze znalezieniem funkcji dla zielonego i fioletowego.
Jakby ktoś miał jakieś info na ten temat to byłoby super

Pozdrawiam i dziękuję


Ostatnio edytowane przez grinio ; 18-11-2012 o 09:06
grinio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 13:27   #2512
norbi07
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-08-2008
Skąd: zachodniopomorskie
Model: Ford Galaxy
Silnik: 1.9 TDI 116KM
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie z dogrzewacza czasami dymi

Pozdrawiam Wszystkich. Mam problem z dogrzewaczem w moim autku. Zauważyłem, że pomimo odpowiedniej temperatury, czasami dogrzewacz się nie załącza. W trakcie jazdy po przejechaniu 5-10 kilomertrów słyszę, że zaczyna pracować i bardzo dymić. Czuć specyficzny zapach częściowo spalonej ropy. Kiedy zajrzałem pod spód samochodu zauważyłem po środku rury odprowadzającej spaliny od dogrzewacza plamę, z której wydobywa się dym. Z końca rury spaliny są czyste. Wygląda na to, jakby tłumik od dogrzewacza był zalany ropą a po jakimś czasie po załączeniu się na skutek temperatury ropa się wypalała. Później dogrzewacz pracuje normalnie. Czy to jakiś czujnik a może świeca? Około dwóch lat temu razem z kolegą wymienialiśmy przepalone sitko ale wtedy dymiło po każdym uruchomieniu dogrzewacza. Oczywiście czytałem na forum o ewentualnych awarich dogrzewacza ale z moim problemem się nie spotkałem. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
norbi07 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 13:45   #2513
Jarek G.
ford::professional
 
Avatar Jarek G.
 
Imię: Ja
Zarejestrowany: 27-12-2007
Skąd: Polska
Model: Galaxy Mk2 Trend, Mk3 Titanium
Silnik: 1,9 TDI, 2,0 TDCi
Rocznik: 2001, 2009
Postów: 1,192
Domyślnie Odp: z dogrzewacza czasami dymi

Dla wygody i komfortu zawsze robiłem przed sezonem przegląd dogrzewacza - czujnik, świeca, styki itp. Tzn. w warsztacie. I miałem cały sezon spokój.
Polecam. Oczywiście przegląd, nie warsztat.
Pozdro. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jarek G. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 20:05   #2514
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: z dogrzewacza czasami dymi

Cytat:
Napisał norbi07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czy to jakiś czujnik a może świeca? Około dwóch lat temu razem z kolegą wymienialiśmy przepalone sitko ale wtedy dymiło po każdym uruchomieniu dogrzewacza.

może już świeca nie nagrzewa się na całej długości, a może sitko zarosło ponownie nagarem.. jak nie przepalisz go solidnie to czeka cię demontaż i przegląd.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2012, 20:36   #2515
trojaczkileg
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-05-2012
Skąd: Legnica
Model: Ford S-MAX
Silnik: 2.0 Pb
Rocznik: 2007
Postów: 168
Domyślnie Odp: z dogrzewacza czasami dymi

Witam, podepne sie bo mam podobny problem.
Po odpaleniu auta piec sie prawidłowo załącza ale rano przy tem. minusowej mocno dymi aż do momentu kiedy temp zaczyna na blacie wzrastać.
Dymieniu toważyszy głośniejsza praca pompki paliwa.
Zastanawiam się czy to minusowa temp. ma taki wpływ na dymienie?
Czy może minusowa temp. powoduje początkowo nieprawidłowe dozowanie ropy przez pompke?
Gdy temp. na dworze jest pow. 0 st. dymienia prawie nie ma a i stukanie pompki jest sporo cichsze.
Ktoś ma jakieś sensowne teorie? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świeca i sitko założone nowe 2 mieś temu przez "Stefono"- przy okazji dziękuje koledze za pomoc Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nawiasem, temat powinien być chyba przeniesiony.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowane przez trojaczkileg ; 19-11-2012 o 07:34 Powód: Dzisiaj rano przy temp 5st też zaczoł dymić, dymi do momentu aż wskaz temp zacznie sie podnosić.
trojaczkileg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 08:09   #2516
wojtekn
Moderator
 
Avatar wojtekn
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 08-07-2010
Skąd: Poznań
Model: Galaxy MK2
Silnik: 2,3 Benzyna z LPG
Rocznik: 2000
Postów: 804
Domyślnie Odp: z dogrzewacza czasami dymi

Przyjaciele temat z Dogrzewaczem już mamy piszmy o nim w jednym wątku, dlatego przenoszę. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wojtekn jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 09:49   #2517
Radek27
ford::average
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 18-10-2012
Skąd: Wałbrzych
Model: C-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 109
Domyślnie Odp: z dogrzewacza czasami dymi

Cytat:
Napisał norbi07 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pozdrawiam Wszystkich. Mam problem z dogrzewaczem w moim autku. Zauważyłem, że pomimo odpowiedniej temperatury, czasami dogrzewacz się nie załącza. W trakcie jazdy po przejechaniu 5-10 kilomertrów słyszę, że zaczyna pracować i bardzo dymić. Czuć specyficzny zapach częściowo spalonej ropy. Kiedy zajrzałem pod spód samochodu zauważyłem po środku rury odprowadzającej spaliny od dogrzewacza plamę, z której wydobywa się dym. Z końca rury spaliny są czyste. Wygląda na to, jakby tłumik od dogrzewacza był zalany ropą a po jakimś czasie po załączeniu się na skutek temperatury ropa się wypalała. Później dogrzewacz pracuje normalnie. Czy to jakiś czujnik a może świeca? Około dwóch lat temu razem z kolegą wymienialiśmy przepalone sitko ale wtedy dymiło po każdym uruchomieniu dogrzewacza. Oczywiście czytałem na forum o ewentualnych awarich dogrzewacza ale z moim problemem się nie spotkałem. Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Witam z tego co piszesz wydaje mi się ,że masz zapchany tłumiczek więc go wykręć i odpal bez niego, to jest najprostrza rzecz do sprawdzenia przy naprawie i to też już było pisane. Pozdrawiam
Radek27 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 10:08   #2518
clubowicz
ford::average
 
Imię: clubowicz
Zarejestrowany: 06-11-2009
Skąd: Ukraina
Model: Ford Transit
Silnik: 2,5 D
Rocznik: 1991
Postów: 174
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

mała uwaga do tematu dymi czy nie dymi webasto
Otóż jak praktyka mówi w autach o małych gabarytach w tym ford transit webasto SUCHE dymi gdy temperatura jest bliska zeru lub ponizej zera. Trwa to przez okres potrzebny do nagrzania kabiny lub podniesienia temperatury przez nagrzewnicę-dmuchawę w kabinie. Często dymienie jest mylone z nieprawidłowym spalaniem paliwa lub problemem ze świecą żarową.
To jest informacja z mojej praktyki i mych znajomych którzy początkowo popadali w stany depresyjne z braku wiedzy na temat webasto suche

Bump: mała uwaga do tematu dymi czy nie dymi webasto
Otóż jak praktyka mówi w autach o małych gabarytach w tym ford transit webasto SUCHE dymi gdy temperatura jest bliska zeru i nizej przez okres do nagrzania się kabiny lub podniesienia temperatury przez nagrzewnicę dmuchawę w kabinie. Często jest dymienie jesty mylone z nieprawidłowym spalaniem paliwa lub problemem z świecą.
To jest informacja z mojej praktyki i mych znajomych którzy początkowo popadali w stany depresyjne z braku wiedzy na temat webasto suche

Ostatnio edytowane przez clubowicz ; 19-11-2012 o 10:11
clubowicz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 12:25   #2519
toni3a
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-11-2012
Skąd: podlaskie
Model: alhambra
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 1999
Postów: 7
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam.dw3z,na pin 4 nie ma napięcia,-motor pracuje-,może ktoś pomoże dlaczego i gdzie szukać drugiego końca zielonego przewodu
toni3a jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-11-2012, 13:35   #2520
darek303
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 25-04-2012
Model: Galaxy
Silnik: 1.9
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ja wymieniłem szczotki bez wyjmowania pompki. Jest to wykonalne. Trzeba tylko uchwyt pomki zdemontować. Póniej obrócić ja w stronę silnika ta częścia gdzie są szczotki. Później przylutować nowe szczotki i złozyć. Szczotki za pomoca nitki (ale mocnej) odchyliłem. Całość operacji 1 h.
darek303 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:16.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.