Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-10-2011, 21:34   #2021
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co oznacza błąd 1490 bo coś funkcja "szukaj" nie odnajduje.
Odnalazłem na niemieckich stronach, że padł czujnik płomienia G64. 2 dni wczesniej montowałem stacjonarne. To chyba przypadek? Bo chyba nic nie zepsułem?

Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-10-2011, 22:26   #2022
taxidriver
ford::professional
 
Avatar taxidriver
 
Zarejestrowany: 10-01-2008
Skąd: Lublin Polska G
Model: Galaxy, Santa Fe
Silnik: AUY, D4EB - 2.2 16V R4 CRDi
Rocznik: 2001, 2008
Postów: 1,064
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał kitekkaka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie znajduje się to sitko?
jak wyjmiesz świecę to jest tam taki kawałek szmela z rurką od paliwa, musisz wykręcić czujnik i wyjąć zawleczkę wtedy wysuwasz masz wszystko na wierzchu.Zapewne bedziesz musiał użyć siły do wyjęcia, ja stukam kawałkiem drewienka w sitko i wypada.
Cytat:
Napisał bodzzisz1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tak to gdzie ona sie znajduje?
obok zbiornika paliwa po prawej stronie stojąc pod samochodem w kier przodu "narożnik" baku.
Cytat:
Napisał Pacific tdi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
To chyba przypadek? Bo chyba nic nie zepsułem?
Sprawdź przewody czujnika potrafią się ukręcić, przy wkręcaniu.
taxidriver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2011, 19:13   #2023
Pacific tdi
ford::advanced
 
Avatar Pacific tdi
 
Zarejestrowany: 05-10-2008
Skąd: Zdolny Śląsk
Model: SHARAN MKII Cruise
Silnik: BVK
Rocznik: 2006
Postów: 457
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Cytat:
Napisał taxidriver Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdź przewody czujnika potrafią się ukręcić, przy wkręcaniu.
Nie rozbierałem pieca bo działał rewelacyjnie. Więc chyba padł czujnik. Tylko dziwne że w trzeci dzien po założeniu stacjonarki.
Pacific tdi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 12:26   #2024
hopp
ford::average
 
Avatar hopp
 
Zarejestrowany: 19-11-2006
Skąd: NRW
Model: Galaxy Trend
Silnik: 1,9 tdi
Rocznik: 2005
Postów: 65
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Ja dzisiaj sprawdzalem pompke nie bylo w niej paliwa podalem jej napiecie i "tyka" czyli pompka bylaby dobra. Nadmienie ze po zalaczeniu auta przy niskiej temperaturze slychac bzyczenie w piecyku i z tlumika leci zimne powietrze (tykania pompki paliwa nie slychac) po okolo minucie jest cisza.Co moglbym teraz sam sprawdzic dlaczego w pompce nie bylo paliwa?co jest odpowiedzialne za to ze do pompki dochodzi paliwo? Swieca? sterownik?albo co? i dlatego piec sie nie wlacza.Prosze o pomysly zaczolem dopiero sam badac i naprawiac mojego galaxsiaka i nie wszystko wiem dlatego prosze o wasze podpowiedzi.Dzieki.
hopp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-10-2011, 23:59   #2025
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Odpowiedzi na wszystkie twoje pytania są juz w tym temacie, ale generalnie w tym roczniku auta, padł pewnie sterownik pieca D5ZF.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 17:24   #2026
rooter
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 28-02-2008
Skąd: wroclaw
Model: Galaxy
Silnik: 1.9tdi
Rocznik: 2004
Postów: 26
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Muszę przyznać że dziś idąc na parking z daleka usłyszałem dźwięk pieca. W środku ciepło, szyby odmarznięte, maluchy miały fajnie w drodze do przedszkola.Super. I nie będę oryginalny jeśli podziękuje w tym miejscu mojemu przedmówcy, tj Stefano za wszelką pomoc i przeogromna wiedzę - pozdrowienia z Wrocławia! Także dla wszystkich grzejących się w naszych galaktycznych furach.
rooter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-10-2011, 20:17   #2027
arownik
ford::amateur
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 18-10-2011
Skąd: Szczecin
Model: Sharan
Silnik: 1,9 TDI
Rocznik: 2004
Postów: 1
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam,
Jak zwykle w okolicach pierwszych mrozów trzeba było wykonać przegląd dogrzewacza. Miałem zamiar wymienić wtyczkę bo już zeszłej zimy przybrała kolor zielony i dogrzewacz zaczął fiksować. Przy demontażu dogrzewacza zrobiłem sobie niespodziankę, zwarłem do masy przewód + (robiłem to na podłączonym aku). Teraz mam zgryz, plusik zniknął, bezpieczniki sprawne (na wszystkich jest przejście i dochodzi plus)!!! Przy okazji przestała działać pompka na przedniej przegrodzie. Czy ktoś już przerabiał ten temat ???
Czy ktoś walczył z czymś podobnym
arownik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 14:40   #2028
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam wszystkich jako nowa osoba na forum.
Mam prośbę do Stefano o podanie swoich namiarów na prw.
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 16:47   #2029
szaranek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-10-2011
Skąd: W-wa
Model: VW Sharan
Silnik: ASZ
Rocznik: 2005
Postów: 36
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Witam, po przeczytaniu praktycznie całego forum nt. dogrzewaczy zaczynam żałować, że nie robiłem notatek. Jako że mam kłopoty z odnalezieniem niektórych informacji mam dwa pytania:
1 - D5ZF versus D5WZ - generalnie zalecacie a przynajmniej Stefano wymianę kłopotliwego D5ZF na D5WZ tam gdzie był seryjnie montowany, oczywiście dla chetnych (np. u mnie w Sharanie jest D5ZF i są z nim kłopoty). Czy jest to kwestia tylko sterownika czy tez jest po prostu w całości D5WZ lepiej zaprojektowany i w związku z tym mniej wadliwy i łatwiejszy w reperacji?
2 - Chcę zrobić przegląd całej instalacji elektrycznej dogrzewacza - co sprawdzić na pewno i gdzie a co sobie darować?
szaranek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2011, 23:35   #2030
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Dogrzewacz - kompendium wiedzy

Powiem tak, sterownik D5WZ jest prostszy w swojej budowie, mniej elementów, wieksza staranność i solidnosć wykonania. D5ZF to już masakra, napchane, wręcz nawalone drugie tyle mikroelementów, podwójnych, a nawt podrójnych zabezpieczeń, niepotrzebnych pęntli zwrotnych.
Coraz bardziej nasuwa mi sie wniosek, ze Niemcy zaprojektowali bubel i wypuscili całe serie zmodyfikowanych pieców Hydronic II, D5ZF, SF, SH i ZH z wadliwymi sterownikami.
Technologia wymienika ciepła jest podobna w obydwu piecach, proces rozpalania już inny, bo zrezygnowali ze wstępnej komory, dmuchawa to samo. Piec Hydronik II jest większy, cięższy i ma nieciekawie umieszczony sterownik nad piecem, D5WZ ma go z boku. Obydwa mają taka samą moc 5 kW.
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
diagnostyka silnika , temperatura silnika , webasto



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:41.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.