Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 12-02-2013, 20:40   #11
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Cytat:
Napisał Mateusz1233322 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A nie ma ten wyświetlacz swojego czujnika? Bo ja kupiłem termometr, taki za 15 zł w markecie i on miał właśnie czujnik, który przymocowałem pod zderzakiem. Działa ~4 lata. Wiem że to nie to samo, ale ciekawy jestem.
hmm jest na zamówienie i ma 2 czujniki:

oba podłączone oddzielnie jeden chce umiejscowić we wnętrzu a drugi pewnie pójdzie pod zderzak.

poza tym wdg zapewnień wykonawcy powinie działać z podświetleniem auta - tzn włączam podświetlenie i on się podświetla

a możesz zdradzić którędy poprowadziłeś przewód?

__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-02-2013, 21:14   #12
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Jakby kogoś interesowały mało budżetowe wynalazki, to swego czasu nabyłem (w Tajwanie drogą internetowego kupna - na allegro też bywa) za jakieś 20-25 zł coś takiego. Oprócz godziny, pokazuje dwa pomiary temperatury oraz napięcie w instalacji. Fabrycznie jeden czujnik był w środku. Ja wyciągnąłem go i zamontowałem wyżej przy podsufitce, drugi zaś przedłużyłem do bagażnika, gdzie mam zamontowaną lodówkę turystyczną. Pokazuje w letnie wyjazdy czy wałówka się nie rozpuściła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście, dokładność termometru nie jest powalająca, ale +/- 1 czy 2 stopnie wielkiej różnicy nie robią (myślę). Wskazania napięcia i temperatury pokazywane są po włączeniu stacyjki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 20:18   #13
jacekr_2
ford::advanced
 
Avatar jacekr_2
 
Imię: Jacek
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Zamość
Model: Galaxy MK3
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 279
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

witam ponownie
zegar juz dotarł, osadziłem go w panelu i początkowy efekt jest taki:
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
były: Golf III 1,9 TD; Carisma 1,9 TD; Mondeo 2,0 TDDI, Galaxy MK2 1,9 TDI, jest Galaxy MK3 1,8 TDCi
jacekr_2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2013, 21:40   #14
RadekNet
ford::average
 
Avatar RadekNet
 
Zarejestrowany: 07-09-2009
Skąd: Tarnowskie Gory / Sligo, IE
Model: Sharan
Silnik: 2.0
Rocznik: 97
Postów: 85
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Cytat:
Napisał jacekr_2 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
całość wyszła 260
namiary mogę podać ale tylko na pw
pozdrawiam
Nie tanio ale efektownie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Poprosze o namiary na PW.
__________________
Radek Wrodarczyk
RadekNet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 08:56   #15
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Cytat:
Napisał paablod Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jakby kogoś interesowały mało budżetowe wynalazki, to swego czasu nabyłem (w Tajwanie drogą internetowego kupna - na allegro też bywa) za jakieś 20-25 zł coś takiego. Oprócz godziny, pokazuje dwa pomiary temperatury oraz napięcie w instalacji. Fabrycznie jeden czujnik był w środku. Ja wyciągnąłem go i zamontowałem wyżej przy podsufitce, drugi zaś przedłużyłem do bagażnika, gdzie mam zamontowaną lodówkę turystyczną. Pokazuje w letnie wyjazdy czy wałówka się nie rozpuściła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Oczywiście, dokładność termometru nie jest powalająca, ale +/- 1 czy 2 stopnie wielkiej różnicy nie robią (myślę). Wskazania napięcia i temperatury pokazywane są po włączeniu stacyjki.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ty lepiej tę lodówkę pokaż. Masz mk2 z 2007r??? hm... myślałem że do 2006 produkowali...
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 10:40   #16
paablod
ford::advanced
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 02-05-2012
Skąd: Błonie
Model: Focus Kombi Mk2 Ghia
Silnik: 1,6 TDCi 109 KM
Rocznik: 2007
Postów: 281
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Lodówka jak lodówka, kupiona w supermarkecie z jakimś chłodziwem na 12V. Jak włożę do środka parę zamrożonych wkładów potrafi utrzymać ok. 5-8 stopni przez kilka ładnych godzin.
A co do mk2. Nie wiem, może to nie jest mk2, nie znam się. W Etis jest opisany tak:
Data produkcji: 22.03.2007
Model pojazdu: Focus 04-08/Focus C-MAX 03-07
Typ nadwozia: Kombi
Wersja: Seria 35
Silnik: Diesel 1.6 DOHC TCI (110 KM)
Przekładnia: 5-biegowa ręczna - MTX75
Napęd: LHD FWD
Norma emisji spalin: Emisja spalin poziom IV + DPF
itd.
paablod jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-02-2013, 10:58   #17
deku
Junior Moderator
 
Avatar deku
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 20-03-2008
Skąd: Trójmiasto
Model: Galaxy mk2
Silnik: 2.3+LpgTech516
Rocznik: 2000
Postów: 783
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Sorki, błędnie założyłem że ma Galaxy.
deku jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2013, 22:07   #18
Seboss
ford::beginner
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 15-02-2013
Skąd: Jawor
Model: Ford Galaxy
Silnik: 2,3
Rocznik: 2002
Postów: 10
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Mi również brakowało termometru, więc kupiłem moduł 2 x 16 znaków (temp. zewnętrzna i wewnetrzna, czas, data, monitor napięcia w instalacji, regulacja podświetlania). , do tego ramkę lcd i ramkę nad radio, trochę pracy chałupniczej i całość wyszła jak na foto.
Koszt trochę niższy niż u Jacka ale też nie mało:

- moduł termometru: 89,00zł + 9,70zł przesyłka = 98,70
- ramka lcd: 46,00zł + 12,30zł = 58,30zł
- ramka nad radio: 9,00zł + 11,5zł =20,50zł

Razem 177,50zł, do tego koszty montażu (peszel, klej, kostka, przewody) i 200zł z budżetu ubyło, ale było warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg termometr sam800.jpg (69.6 KB, 215 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Seboss ; 19-05-2013 o 22:35
Seboss jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 06:54   #19
bartixr
ford::expert
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 26-03-2011
Skąd: Moskwa
Model: Galaxy
Silnik: AFN 150KM, ASB - AG4. Znowu mało :(
Rocznik: 98
Postów: 2,159
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

ładne i praktyczne.
Praktyczniejszy byłby komputer pokładowy z możliwością diagnostyki auta. Niewiele drożej.
bartixr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2013, 23:05   #20
Stefano
ford::expert
 
Avatar Stefano
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 20-02-2005
Skąd: Stalowa Wola
Model: VW Sharan
Silnik: 1,9 TDI, AUY, 115 PS
Rocznik: 2001
Postów: 2,675
Domyślnie Odp: Alternatywny wyświetlacz temperatury czy da się zamontować

Cytat:
Napisał Seboss Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mi również brakowało termometru, więc kupiłem moduł 2 x 16 znaków (temp. zewnętrzna i wewnetrzna, czas, data, monitor napięcia w instalacji, regulacja podświetlania). , do tego ramkę lcd i ramkę nad radio, trochę pracy chałupniczej i całość wyszła jak na foto.
Koszt trochę niższy niż u Jacka ale też nie mało:

- moduł termometru: 89,00zł + 9,70zł przesyłka = 98,70
- ramka lcd: 46,00zł + 12,30zł = 58,30zł
- ramka nad radio: 9,00zł + 11,5zł =20,50zł

Razem 177,50zł, do tego koszty montażu (peszel, klej, kostka, przewody) i 200zł z budżetu ubyło, ale było warto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bardzo ładnie! Cenię pomysłowość i pracę!

Są juz gotowe termometry za 20-50 zeta z podswietleniem i z temperatura wew. i zewn. jak również z godziną, podobych gabarytów tylko wmontowac.


Moim zdaniem lepszym rozwiazaniem jest oryginalny fabryczny FIS w liczniku, czyli wyświetlacz z komputera pokładowego z szerszym niż to MENU; spalanie chwilowe, spalanie średnie, średnia prędkość, przejechane w danym czasie kilometry, czas jazdy, dystans do CPNu i to w dwóch wersjach. w czasie ostatniej jazdy i z przejechanych ostatnich 2 tys km. A jeszcze miałbyś na tym FIsie temperaturę zewn., RDS z radia i informacje z nawigacji. Zapomiałem o waznych komunikatach z samego samochodu, typu; zużyte klocki ham. płyn do wycieraczek, informacje z silnika, rezerwa paliwa ...Jesli pełny Fis to dochodzą dodatkowo dwa wskazniki; temperatura oleju i voltomierz
Za 250-300 zeta zmieniasz licznik z manetką od wycieraczek i masz to co wyżej, chyba byłoby lepiej, masz to to czutelne na desce, a tutaj musisz odrywac wzrok na prost i zerkać na małe cyferki z boku pod radiem, trochę to niebezpieczne.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Stefano ; 20-05-2013 o 23:17
Stefano jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.